Jak dodawać, usuwać i edytować zdjęcia oraz albumy na Facebooku

Jak dodawać, usuwać i edytować zdjęcia oraz albumy na Facebooku

Dodawanie i przeglądanie zdjęć to jedna z ważniejszych i częściej używanych funkcji Facebooka. Ciągłe zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu serwisu wprowadziły spory zamęt w zarządzaniu naszymi zdjęciami na Facebooku. W poniższym wpisie postaram się wyjaśnić, jak dodawać zdjęcia, usuwać je, zarządzać albumami oraz usuwać znaczniki. Jeśli macie problem ze zdjęciami na Facebooku, rozwiązanie znajdziecie poniżej.

Jak dodać zdjęcie do Facebooka?

Zdjęcia do Facebooka możemy dodać na dwa sposoby – na Osi czasu lub do albumu. Najszybciej można to zrobić korzystając z tej pierwszej opcji. Aby dodać zdjęcie, przechodzimy do naszej Osi czasu i zaraz nad polem, w którym wpisujemy nasz status, klikamy opcję Zdjęcie. Następnie z dostępnych opcji wybieramy tą najbardziej nam odpowiadającą.

Jak dodać zdjęcie do Facebooka?Możemy wgrać pojedyncze zdjęcie z dysku, zrobić nowe zdjęcie lub film za pomocą kamery internetowej, a także utworzyć nowy album.

Jeśli chcemy dodać zdjęcie do konkretnego albumu, sprawa trochę się komplikuje. Nie można tego zrobić z poziomu Osi czasu i należy otworzyć dany album. W tym celu na Osi czasu klikamy kafelek Zdjęcia i wybieramy odpowiedni album, do którego chcemy dodać zdjęcie. Następnie musimy kliknąć przycisk Dodaj zdjęcia, znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.

Dodawanie zdjeć do albumu

Zarządzanie albumami na Facebooku

Kiedy klikniemy w kafelek Zdjęcia na naszej Osi czasu, otwiera się ekran podglądu zdjęć. Ma on cztery zakładki.

twoje zdjęcia na facebooku

Zdjęcia, na których jesteś – to po prostu te zdjęcia, na których zostałeś oznaczony.

Twoje zdjęcia – tutaj znajdziesz wszystkie zdjęcia, które dodałeś do Facebooka.

Albumy – to miejsce, gdzie zdjęcia pogrupowane są w albumy. Mogą one być utworzone przez Ciebie, lub automatycznie stworzone przez Facebooka. Możemy wyróżnić następujące albumy:

  • Zdjęcia na osi czasu – Ten album tworzy się automatycznie i to w nim znajdują się zdjęcia publikowane na Osi czasu, bądź tablicy. Zawarte w nim zdjęcia można usuwać. Nie ma możliwości manualnego dodawania zdjęć do tego albumu. Można usuwać zdjęcia znajdujące się w albumie Zdjęcia na osi czasu.
  • Zdjęcia profilowe – Ten album tworzy się automatycznie i znajdują się w nim wszystkie zdjęcia, które kiedykolwiek ustawiliśmy jako nasze zdjęcie profilowe. Nie ma możliwości manualnego dodania zdjęcia do tego albumu. Zdjęcia można natomiast usuwać. Zostaną one wtedy całkowicie skasowane z Facebooka, nie tylko z tego albumu.
  • Zdjęcia z telefonu – Ten album będzie widoczny tylko u osób, które korzystają z aplikacji Facebook w swoim telefonie i dodawały za jej pomocą zdjęcia. Jest on tworzony automatycznie i nie ma możliwości dodania do niego zdjęcia manualnie. Możemy ja za to usuwać.
  • Zdjęcia w tle – Ten album, podobnie jak Zdjęcia profilowe również tworzy się automatycznie i zawiera wszystkie zdjęcia, które kiedykolwiek ustawiliśmy jako nasze zdjęcie w tle na Osi czasu. Nie ma możliwości manualnego dodania zdjęcia do tego albumu. Zdjęcia można natomiast usuwać. Zostaną one wtedy całkowicie skasowane z Facebooka, nie tylko z tego albumu.
  • Pozostałe albumy – Są to albumy, które stworzyliśmy sami. Mamy nad nimi pełną kontrolę. Zdjęcia w tych albumach możemy dodawać, usuwać i edytować. Niektóre programy, jak na przykład Instagram, tworzą swoje własne albumy. Funkcjonalnością przypominają one album Zdjęcia z telefonu.

Nieoznaczone – tu znajdziemy wszystkie inne zdjęcia. Warto je sprawdzić i pododawać odpowiednie zdjęcia do odpowiednich albumów.

Jak usunąć album z Facebooka?

Każdy ze stworzonych przez nas albumów można usunąć. Aby to zrobić, należy otworzyć album, a następnie pod jego nazwa kliknąć Edytuj album. Otworzy się okno edycji, w którym należy kliknąć Usuń album, a następnie potwierdzić swój wybór. UWAGA, usunięcie albumu kasuje wszystkie zdjęcia jakie w nim były.

Usuń album

Jak usunąć zdjęcie z Facebooka?

Usunięcie zdjęcia z Facebooka jest bardzo proste. Należy otworzyć dane zdjęcie. Po najechaniu myszką na jego obszar, na dole zdjęcia pojawia się pasek z opcjami dodatkowymi. Aby usunąć zdjęcie, należy kliknąć Opcje, a następnie Usuń to zdjęcie.

Usuń zdjęcie

Jak usunąć znacznik ze zdjęcia na Facebooku?

Jeśli ktoś oznaczył nas na zdjęciu, które nam nie odpowiada, możemy ten znacznik usunąć. Postępowanie jest bardzo podobne, jak w przypadku procedury usuwania zdjęcia, opisanej w poprzednim punkcie. Należy otworzyć dane zdjęcie. Po najechaniu myszką na jego obszar, na dole zdjęcia pojawia się pasek z opcjami dodatkowymi. Aby usunąć znacznik, należy kliknąć Opcje, a następnie Zgłoś / Usuń znacznik.

Usuń znacznik

Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, odnośnie korzystania z Facebooka, zapraszam do przeczytania wpisu: “Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Osi czasu na Facebooku i nie tylko”.

Artykuł został zaktualizowany 15.11.2013 r.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji