Jak zdalnie wylogować się z Facebooka na innych komputerach

Na pewno zdarzyło ci się korzystać z Facebooka u kolegi/koleżanki, ewentualnie w sklepie komputerowym lub kafejce internetowej. Teraz przypomnij sobie, czy aby na pewno wylogowałeś/aś się wtedy poprawnie ze swojego konta? Nie panikuj, możesz to zrobić zdalnie.

Jeśli zapomnisz wylogować się z Facebooka na komputerze, z którego korzystasz nie tylko ty, a co gorsza jest on publicznie dostępny, może to narazić Cię na poważne kłopoty. twoi znajomi lub kompletnie obcy ludzie mogą zacząć publikować w twoim imieniu posty oraz uzyskają dostęp do twoich osobistych danych. W najlepszym wypadku najesz się wstydu i będziesz przepraszać znajomych, których rzekomo obrzuciłeś/aś wyzwiskami. Gorzej, jeśli twoje dane zostaną wykorzystane do przestępstwa. Warto zatem zadbać o swój spokój i wylogowywać się z Facebooka. Jeśli jednak zapomnisz tego zrobić, nic straconego. Oto krótka instrukcja, jak zdalnie wylogować się z otwartych sesji w Facebooku.

1. Ustawienia konta

W pierwszej kolejności należy przejść do ustawień naszego konta na Facebooku. Zrobimy to, klikając trójkącik w prawym górnym rogu strony i wybierając z menu opcję Ustawienia. W panelu ustawień możemy sprawdzić i edytować wszystkie dane, jakie umieściliśmy w serwisie Facebook, a także zmieniać ustawiania naszego konta.

jak-sie-wylogowac-z-facebooka12. Zakładka bezpieczeństwo

Będąc już w panelu ustawień konta, z dostępnych po lewej stronie opcji należy wybrać zakładkę Bezpieczeństwo. Na liście, która się wyświetli, na ostatniej pozycji znajdziesz interesującą nas opcję – Po zalogowaniu się. Aby ją edytować, należy kliknąć Edytuj. Da nam to dostęp do listy aktywnych sesji Facebooka, czyli pozwoli zobaczyć, na jakich urządzeniach pozostajemy zalogowani do naszego konta.

3. Zakończ aktywne sesje

Teraz wystarczy tylko zidentyfikować niechcianą sesję otwartą u kolegi czy w kafejce i kliknąć Zakończ aktywność. Wyloguje to nasze konto na danym urządzeniu. Jeśli nie masz pewności, która z wyświetlonych sesji jest tą niepożądaną, najlepiej zakończyć aktywność wszystkich poza bieżącą. Najwyżej w razie potrzeby zalogujesz się ponownie.

Zdalne wylogowanie się z Facebooka nie jest skomplikowane i może zaoszczędzić sporo kłopotów. Warto co jakiś czas sprawdzać, jakie sesje są uruchomione dla naszego konta i wyeliminować wszystkie niepotrzebne. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak poprawne wylogowywanie się z Facebooka za każdym razem, gdy korzystasz z serwisu na innym komputerze niż twój.

Aktualizacja artykułu z dnia 17.01.2012

Zobacz także:

Jak wstawić obrazek GIF na Facebooku

Jak zatrzymać odtwarzanie filmów na stronie Facebooka

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Facebooku

Wczytywanie komentarzy