Reklama

Dodaj w swoim smartfonie powiadomienia jak w Androidzie Lollipop

Dodaj w swoim smartfonie powiadomienia jak w Androidzie Lollipop

Nie musisz już dłużej czekać na Androida 5.0 Lollipop, aby mieć takie same powiadomienia ekranowe jak w najnowszej wersji systemu Google. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jak to zrobić.

Kiedy zaprezentowano nowego Androida podczas konferencji Google I/O, padło wiele głosów, że „w końcu będą powiadomienia na ekranie blokady”. Dzięki Androidowi Lollipop nie musisz się już przekopywać przez kilka ekranów, aby zobaczyć, co dokładnie napisano ci na WhatsAppie, czy jaka jest treść nowego e-maila.

Aktualizacja do Lollipopa jednak trochę się opóźnia, a mogą minąć tygodnie, a nawet miesiące, zanim będzie dostępna na twoje urządzenie, W głównej mierze zależy to od producenta smartfona (Samsunga, Motoroli, HTC, itd.).

Czy zatem trzeba czekać na najnowszego Androida, aby cieszyć się powiadomieniami na ekranie blokady? Nic z tych rzeczy! Dzięki Echo Notification Lockscreen możesz je mieć już teraz. Ważnym jest też fakt, że są one zgodne z większością dostępnych launcherów. Oto kilka kroków, jakie musisz przejść, aby zainstalować i ustawić takie powiadomienia:

1. Pobierz odpowiednią aplikację i uzyskaj dostęp do nowych powiadomień

Na początku musisz pobrać i zainstalować Echo Notification Lockscreen. Następnie otwórz aplikację i naciśnij Get Started. Na następnym ekranie udzielisz aplikacji dostępu do powiadomień ze swojego smartfona. Zaznacz Echo Lockscreen i potwierdź wyświetlony komunikat, naciskając OK.

2. Wyświetl powiadomienie i naucz się z niego korzystać

W tym momencie możesz już zacząć korzystać z nowych powiadomień na ekranie blokady swojego smartfona. Wystarczy tylko, że wyłączysz na chwilę jego ekran i włączysz go ponownie.

Jeśli chcesz zobaczyć treść takiego powiadomienia (w naszym przypadku jest to e-mail) wystarczy, że przesuniesz po nim na ekranie. Pamiętaj tylko, że jeśli masz ustawiony kod do blokady ekranu, będzie go trzeba jeszcze podać, aby odczytać tę wiadomość.

Aby wyjść z tego ekranu, należy przesunąć po nim swoim palcem w prawo. W ten sposób zostaniesz przeniesiony do klasycznego ekranu blokady. Możesz również wybrać przejście do pojedynczego powiadomienia, poprzez przesunięcie go w lewo, lub odłożyć go na później, przesuwając swój kciuk w prawo. Zobaczysz wtedy okno, w którym określisz, kiedy znów dostaniesz przypomnienie o tym powiadomieniu.

3. Ustaw reguły dla powiadomień i całej aplikacji

Tak jak widzisz, powiadomienia są automatycznie katalogowane m.in. do kategorii Priority, Work, Other oraz innych. Jednakże, możesz je uporządkować w dowolny sposób, wybierając na przykład, że zdjęcia z OneDrive’a nie będą ci się wyświetlać, a powiadomienia o mailach będą spływać do kategorii Work.

Otwierając aplikację Echo Notification Lockscreen, możesz ustawić reguły dla swoich powiadomień. W dziale Personalize znajdziesz nagłówek Manage Apps. W tym miejscu zobaczysz listę wszystkich dostępnych aplikacji, a po naciśnięciu dowolnej z nich możesz przypisać ją do wybranej kategorii.

W sekcji Screen Lock możesz ustawić dowolny typ ekranu blokady lub całkowicie go usunąć. Wchodząc zaś do Choose wallpaper, wybierzesz tło, z jakiego chcesz korzystać w tle. Możesz wybrać systemowe lub inne z dedykowanej aplikacji (tę opcję polecamy).

W sekcji More znajdziesz pozostałe opcje dostępne w tej aplikacji. Jedną z bardziej użytecznych funkcji jest możliwość zdefiniowania lokalizacji Home oraz Work. Pozwoli to aplikacji Echo Notification Lockscreen w prosty sposób zapamiętać, jakie powiadomienia mają być odkładane, kiedy jesteś w domu, a jakie, kiedy jesteś w pracy.

Android Lollipop tak naprawdę już tu jest!

Istnieje wiele funkcji Androida Lollipop, które zwiększają funkcjonalność twojego smartfona. Powiadomienia, które wyświetlają się na ekranie blokady, to jedne z najbardziej użytecznych i interesujących funkcji. Kolejną ważną nowością jest odmieniony wygląd Material Design i przebudowany interfejs Androida zgodnie z nowymi standardami Google. System został bowiem przystosowany do nowej koncepcji, która ma zmienić twoje podejście do korzystania ze smartfona.

Zobacz także:

5 rzeczy, za które pokochasz Android Lollipop

4 aplikacje, które pozwolą twojemu smartfonowi upodobnić się do Androida Lollipop już teraz

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama