Reklama

Tips & Tricks

Jaki prezent kupić znajomym? Podpowiedzą serwisy społecznościowe i aplikacje

Jaki prezent kupić znajomym? Podpowiedzą serwisy społecznościowe i aplikacje
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

Znalezienie idealnego prezentu dla naszych bliskich nie jest wcale łatwe. Ale korzystając z danych, jakie pozostawili w serwisach Facebook, Instagram, Pinterest oraz dzięki własnej inwencji twórczej, można kupić coś, co będzie trafionym pomysłem. Nie musimy już prosić znajomych o wskazówki ani dopytywać się innych osób. Serwisy społecznościowe i inne usługi, z których korzystają w internecie, są wystarczającą podpowiedzią, aby trafić w gusta. Zresztą sami zobaczycie, bazując na poniższych poradach.

Użyteczne informacje od Facebooka

Nie ładnie jest szpiegować znajomych, ale skoro sami dodali pewne informacje do Facebooka, to warto z nich skorzystać. Dlatego wchodzimy na ich profil w zakładkę informacje i czerpiemy z niej całą potrzebną wiedzę. Informacje dają nam szczegółowe dane o tym, co polubiły dane osoby. Mamy więc wgląd w to, jakie filmy, książki, muzykę, sport, restauracje lubią nasi znajomi. Dzięki temu możemy im podarować chociażby bilet na najbliższy koncert ulubionego zespołu. 

Pinterest i Instagram: obraz jest wart tysiące słów

Innym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o naszych znajomych i ich upodobaniach, jest skorzystanie z Instagrama (iOS, Android, Windows Phone i Online) lub Pinteresta (iOS, Android, Windows Phone i Online). Na instagramie często ludzie pokazują swoje zakupy, zdobycze, ulubione miejsca i przedmioty. Te zdjęcia mogą być doskonałą inspiracją do poszukiwań idealnego prezentu. Na przykład może być to jakieś ciekawe akcesorium dla posiadanego przez znajomego zwierzaka.Z drugiej strony mamy jeszcze Pinterest, w którym użytkownicy przypinają rzeczy, które im się podobają. To dobre miejsce, by podpatrzeć gusta znajomych.

Steam, Origin… powiedzą wszystko o graczach

A jeśli nasz znajomy jest graczem, to zapewne korzysta z którejś z platform do gier jak Steam lub Origin. Poznaj jego profil i zobacz, jakie gry ma w swoim katalogu. W dodatku w przypadku Steama użytkownicy mają możliwość tworzenia listy życzeń. Zobacz, czy nie wpisał w niej jakichś ciekawych gier, które możesz mu sprezentować. A jeśli znajomy nie gra na komputerze tylko na konsoli Xbox, Nintendo lub PlayStation, to tam również są konta użytkowników z podglądem do używanych gier. 

Lista życzeń się przydaje

Jeśli mimo tego nie jesteś w stanie znaleźć odpowiedniego prezentu dla swoich znajomych, to zawsze możesz ich zachęcić do tworzenia listy życzeń. Są aplikacje i serwisy, które pozwalają na wygodną wymianę listami życzeń, na przykład myWishboard dostępny nie tylko  w wersji przeglądarkowej, ale też na iOS-a, Androida oraz Windows Phone’a. Szkoda tylko, że aplikacja domyślnie jest w języku rosyjskim. Także niektóre sklepy internetowe posiadają własne listy prezentów. Swoją listę życzeń ma Amazon, polski Merlin oraz wiele innych. Wystarczy się trochę rozejrzeć, no i ewentualnie podpytać znajomych, gdzie są zalogowani.

Zbierz informacje i podaruj wyjątkowy prezent

Kupienie idealnego prezentu nie należy do najłatwiejszych zadań, ale z pomocą zebranej wiedzy i po skontaktowaniu się ze znajomymi nie powinno być to wcale takie trudne. Wykorzystaj te dane i spraw komuś fantastyczną niespodziankę. Wystarczy tylko odrobina wysiłku, a koszty wcale nie będą duże. W te święta wszystkie twoje prezenty będą trafione!

Zobacz także:

Gdzie kupić tanio gry?

Bezpieczne zakupy w sieci: trzy porady, które pomogą ci w trakcie dokonywania zakupów online

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines