Reklama

Tips & Tricks

Jak odzyskać hasło lub przypomnieć sobie numer w GG?

Jak odzyskać hasło lub przypomnieć sobie numer w GG?
Kamil Mizera

Kamil Mizera

  • Zaktualizowany:

GG to jeden z popularniejszych komunikatorów internetowych i mobilnych w Polsce. Uśmiechnięte słoneczko to wciąż jedno z podstawowych narzędzi do komunikacji dla rzeszy użytkowników w naszym kraju. Jednak, jak to zwykle bywa, zdarza się, że przestajemy korzystać z danego produktu na dłuższy czas. Gdy jednak chcemy wrócić do niego, a nie pamiętamy hasła, lub w przypadku GG, również własnego numeru, to co zrobić w takiej sytuacji?

Bez paniki! GG ma oczywiście system przywracania hasła lub przypominania numeru. Oparty jest on jednak o nasz e-mail lub numer telefonu. Obecnie każdy nowy użytkownik musi przy rejestracji podać przynajmniej adres mailowy, dzięki czemu w przyszłości nie będzie miał problemu z odzyskaniem hasła. Co jednak w przypadku, gdy zakładaliśmy konto dawno temu i podawanie e-maila nie było konieczne? Warto uzupełnić tę informację w ramach własnego profilu. Jak to zrobić?

1. Wejdź na stronę GG i przejdź do ustawień swojego profilu

By uzupełnić dane kontaktowe, najpierw zaloguj się w usłudze za pośrednictwem strony GG.pl.

Po zalogowaniu się do komunikatora kliknij przycisk GG z logiem słoneczka w lewym górnym rogu. Pojawi się wtedy menu, z którego wybierz pozycję Ustawienia.


2. Wyświetl swój profil

W ustawieniach swojego konta masz możliwość spersonalizowania niektórych parametrów komunikatora GG. W tym momencie interesuje cię jednak twój własny profil. Kliknij odnośnik w lewym menu.

W ten sposób wyświetlisz dane swojego profilu. W sekcji Dane do odzyskiwania hasła możesz dodać swój numer telefonu lub adres e-mailowy. Jeżeli nie masz ochoty dzielić się z GG swoim numerem, dodaj tylko e-maila, klikając polecenie dodaj adres e-mail.

3. Dodaj swój e-mail

GG przeniesie cię do specjalnego formularza, w którym możesz wpisać swój adres mailowy. Następnie kliknij Dodaj adres e-mail. Serwis wyśle ci potwierdzenie tej czynności na podany adres mailowy. W ten oto sposób GG będzie miało do ciebie kontakt w przypadku zapomnienia hasła lub numeru.

A jeżeli już do tego dojdzie…

4. Odzyskiwanie hasła lub numeru

Jeżeli zapomniałeś hasło lub numer swojego GG, to wejdź na stronę GG.pl. Pod formularzem do logowania znajdziesz odnośnik Zapomniałeś numeru GG lub hasła? Kliknij go, a następnie wybierz jedną z opcji: Przypomnij numer GG lub Przypomnij hasło.

GG zapyta cię o twój e-mail oraz poprosi o wpisanie kodu captcha. Po kliknięciu Dalej serwis wyślę ci wiadomość na twój adres poczty elektronicznej. W ten sposób zresetujesz hasło lub przypomnisz sobie swój numer GG.

W razie problemu warto odezwać się do Biura Obsługi Klienta.

Zobacz także:

Czy i jak bezpieczne jest GG? Wywiad z Dariuszem Sobolewskim z GG Network

WhatsApp: jak edytować zdjęcie?

Kamil Mizera

Kamil Mizera

Najnowsze od Kamil Mizera

Editorial Guidelines