Reklama

Tips & Tricks

Jak dodać nowego administratora strony na Facebooku

Jak dodać nowego administratora strony na Facebooku
Kamil Mizera

Kamil Mizera

  • Zaktualizowany:

Facebook to nie tylko prywatne konta, ale również specjalne strony. Stronę na Facebooku może założyć każdy. Dzięki niej możesz promować swój zespół, sklep, książkę lub po prostu stworzyć społeczność wokół jakiegoś tematu. Co jednak w sytuacji, gdy prowadzenie strony staje się zbyt czasochłonne i potrzebujesz pomocy?

Nie ma problemu! Wśród licznych możliwości, jakie daje ci facebookowa strona, jest również opcja współzarządzania nią. Możesz zaprosić do współpracy lub pomocy swojego kolegę lub koleżankę, a następnie nadać im specjalne role w ramach swojej strony. Jak to zrobić?

1. Wejdź w ustawienia strony na Facebooku

By móc dodać nowego administratora dla twojej strony, najpierw musisz wejść w jej Ustawienia. Przycisk z odnośnikiem do ustawień znajdziesz w lewym górnym rogu głównego widoku swojej strony, tuż nad zdjęciem w tle. Kliknij go.

2. Wybierz role na stronie

W widoku ustawień znajdziesz szereg funkcji oraz opcji, które oferuje ci twoja strona na Facebooku. W tym momencie najbardziej interesuje cię funkcja Role na stronie. Znajdziesz ją w lewym menu. Kliknij ją.

3. Dodaj nową osobę

W oknie ról znajdziesz oczywiście siebie oraz wolne pole do wpisania osoby, którą chcesz zaprosić do współpracy przy stronie. Wystarczy, że zaczniesz wpisywać jej imię lub nazwisko, a skrypt zaraz ci ją podpowie.

Następnie wystarczy wybrać ją z listy.

4. Wybierz uprawnienia dla nowej osoby

Strona na Facebooku umożliwia nie tylko zaproszenie konkretnej osoby do współpracy, ale również określenie jej roli. Możesz wybrać jedną z kilku opcji. Administrator ma pełnię uprawnień w zarządzaniu stroną, od pisania postów, komentowania, sprawdzania statystyk, po dodawanie nowych osób i przydzielanie im ról. Redaktor może wszystko to, co Administrator, ale bez możliwości przydzielania ról. Moderator z kolei może tylko dodawać, usuwać i moderować posty, odpowiadać oraz komentować. Reklamodawca ma dostęp do statystyk, może sprawdzać, kto utworzył dany post, oraz uruchamiać kampanie reklamowe. Analityk może przede wszystkim sprawdzać statystyki.

Od ciebie zależy, jaką rolę przypiszesz osobie, z którą chcesz prowadzić stronę.

5. Wyślij zaproszenie

Gdy już wybierzesz osobę oraz określisz jej rolę, wystarczy, że klikniesz Zapisz. W ten sposób dana osoba zostanie poinformowana, że została dodana do twojej strony.

Dla bezpieczeństwa Facebook poprosi cię jeszcze o ponowne wpisanie hasła.

Tak oto dodałeś właśnie kolegę lub koleżankę do własnej strony. Od teraz będą mogli oni pomóc ci w jej prowadzeniu. Powodzenia!

Zobacz także:

Jak założyć stronę na Facebooku?

Facebook – wszystko, co chcielibyście wiedzieć

Kamil Mizera

Kamil Mizera

Najnowsze od Kamil Mizera

Editorial Guidelines