Reklama

Artykuł

Top 4 darmowych aplikacji historycznych na Androida

Top 4 darmowych aplikacji historycznych na Androida
Kamil Mizera

Kamil Mizera

  • Zaktualizowany:

Jeżeli lubisz historię, fascynują cię minione stulecia, zaczytujesz się w dziejach starożytnego Rzymu czy czasach samurajów, to świetnie się składa. Dzięki współczesnym technologiom możesz mieć zawsze pod ręką dostęp do ciekawych źródeł i karmić swoje hobby gdzie tylko chcesz. Mowa tutaj oczywiście o aplikacjach.

W Google Play znajdziesz mnóstwo aplikacji, które pozwolą ci zgłębiać historię. Dzisiaj chcielibyśmy zaproponować ci kilka z nich.

Wikipedia

Tej nazwy nie muszę przedstawiać. Wikipedia to ogromna internetowa encyklopedia tworzona przez i dla użytkowników. Dzięki niej nie ma prawie dziedziny wiedzy, na temat której nie znaleźlibyśmy choć krótkiej wzmianki czy informacji. Stanowi ona doskonałą pomoc przy zgłębianiu różnych zagadnień, również z dziedziny historii. Wikipedia dostępna jest także w postaci aplikacji na Androida, dzięki czemu w każdej chwili możesz sięgnąć po swój telefon lub tablet i zgłębić interesujący cię temat. Jest to jedna z tych aplikacji, które po prostu trzeba mieć na swoim urządzeniu.

Pobierz Wikipedia na Android

DailyArt

Historia to nie tylko daty i wydarzenia. To również sztuka, która mówi nam wiele o minionych czasach. Stanowi ona rodzaj ponadczasowego zdjęcia danej epoki. DailyArt to aplikacja, która pomoże ci odkryć sztukę w najlepszych wydaniu. Program ten codziennie raczy nas jednym wybranym obrazem, przedstawiając jego historię oraz osobę malarza. Każdy z obrazów można powiększyć, by przyjrzeć się jego detalom, zapisać do ulubionych lub podzielić się ze znajomymi z social media. Aplikacja nie tylko dla fanów malarstwa.

Pobierz DailyArt na Android

Pamięć Miasta

Ta aplikacja z kolei musi znaleźć się na telefonach wszystkich pasjonatów historii Powstania Warszawskiego. Jeżeli interesują cię wydarzenia dotyczące tego tragicznego zrywu, to Pamięć Miasta jest dla ciebie. Aplikacja stanowi wirtualną mapę miejsc z historycznymi miejscami Powstania. Dzięki wsparciu dla geolokalizacji możesz sprawdzić, gdzie w twojej okolicy znajduje się takie miejsce, przeczytać jego opis, przejrzeć galerię zdjęć lub po prostu do niego podejść.

Pobierz Pamięć Miasta na Android

History Quiz

Na koniec nieco edukacyjnej rozrywki, czyli sprawdzamy swoją wiedzę historyczną. History Quiz to gra, w której na podstawie 4 obrazków musisz wywnioskować, jakiej historycznej postaci lub wydarzenia one dotyczą. Gra oferuje ponad 100 poziomów oraz rosnącą skalę trudności. Nie zabrakło również opcji podpowiedzi, ale są one limitowane, więc warto je oszczędzać. Gotowy na historyczny quiz?

Pobierz History Quiz na Android

Zobacz także:

Top 5 darmowych gier logicznych do pobrania na Androida

Jak znaleźć taniego ebooka? Sprawdź top 5 porównywarek cen!

Kamil Mizera

Kamil Mizera

Najnowsze od Kamil Mizera

Editorial Guidelines