Reklama

Tips & Tricks

Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups

Jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups
Kamil Mizera

Kamil Mizera

  • Zaktualizowany:

Dwa tygodnie temu Facebook udostępnił swoim użytkownikom nową aplikację mobilną Groups. Jest to klient do obsługi grup znanych z przeglądarkowej wersji serwisu. Nowa aplikacja pozwala na zarządzanie swoimi grupami, wyszukiwanie nowych, otrzymywanie powiadomień o nowych wpisach, itp.

Jedną z funkcji Facebook Groups jest również tworzenie nowych grup. Jak to zrobić? Oto nasz krótki poradnik, jak założyć grupę na Facebooku za pomocą aplikacji Groups.

1. Przejdź do kreatora nowej grupy

Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz widok wszystkich swoich grup. Jeżeli chcesz stworzyć nową, to aplikacja w szybki i prosty sposób przeprowadzi cię przez cały proces. Najpierw musisz kliknąć odnośnik Utwórz, który znajdziesz w prawym górnym rogu widoku.

2. Wybierz typ grupy

W kolejnym widoku masz do wyboru kilka typów grup, jak Rodzina, Na sprzedaż czy Niestandardowa. Każda z nich ma zestaw predefiniowanych ustawień. Można je jednak dowolnie zmieniać.

3. Skonfiguruj grupę

Po wybraniu typu grupy możesz ją spersonalizować. Możesz dodać zdjęcie dla swojej grupy i koniecznie musisz podać jej nazwę. Te dwie rzeczy wystarczą, aby grupa powstała.

4. Wybierz ustawienia prywatności

Dobrze jest jeszcze ustawić prywatność grupy. W tym celu kliknij Edytuj. Do wyboru masz 3 typy grup: Tajna, Zamknięta, Otwarta. Każdy typ ma krótki opis, który poinformuje cię, kto może przeglądać i dołączyć do twojej grupy.

Po wykonaniu kroków z punktu 3 i 4 wystarczy, że klikniesz odnośnik Dalej.

5. Wybierz członków grupy

W następnym widoku możesz określić, kogo chcesz zaprosić do swojej grupy. Gdy wybierzesz już konkretne osoby, kliknij Dalej.

6. Utwórz nową grupę

Po skonfigurowaniu grupy i wybraniu jej członków przejdziesz do ostatniego widoku, gdzie możesz sprawdzić wszystkie dane. Następnie po prostu kliknij Utwórz grupę i ciesz się założeniem nowego miejsca na Facebooku.

Jak widzisz założenie grupy z aplikacją Groups nie jest trudnym zadaniem. Za pomocą kilku kliknięć możesz stworzyć na Facebooku miejsce dla osób, z którymi będziesz dzielić wspólne zainteresowania.

Zobacz także:

Grupy tematyczne to przeszłość? Nie dla Facebooka. Sprawdź aplikację Groups

Facebook – wszystko, co chcielibyście wiedzieć

Kamil Mizera

Kamil Mizera

Najnowsze od Kamil Mizera

Editorial Guidelines