Reklama

Artykuł

Trzy innowacyjne aplikacje na iOS, które tchną życie w pocztę e-mail!

Trzy innowacyjne aplikacje na iOS, które tchną życie w pocztę e-mail!
Pier Francesco Piccolomini

Pier Francesco Piccolomini

  • Zaktualizowany:
Table of Contents

Poczta e-mail może zyskać drugą młodość. Prezentujemy trzy aplikacje, które zmienią sposób korzystania z niej na iPhonie i iPadzie.

Kto nie musi na co dzień pracować z pocztą e-mail zapewne sprawdza ją sporadycznie. Komunikacja w internecie przeniosła się na zupełnie inne kanały jak Facebook Messegner, czy Whatsapp. Są jednak sposoby, aby polubić pocztę i zarządzać nią w sposób wygodny. Nowe aplikacje pocztowe dostosowane są do świata smartfonów.

Deweloperzy pokusili się o stworzenie takich aplikacji pocztowych, które zupełnie nie przypominają klasycznych klientów e-mail, do których jesteśmy przyzwyczajeni. W dodatku są one odpowiednio dostosowane do małych ekranów i wygodnej pracy z pocztą właśnie na smartfonie.

Wybraliśmy trzy koncepcyjne i darmowe aplikacje, które w innowacyjny, zaskakujący i praktyczny sposób pozwolą na zarządzanie pocztą e-mail z poziomu iPhone’a, iPada lub iPoda Touch.

InboxCube

Podstawowym założeniem InboxCube jest utrzymanie porządku w skrzynce pocztowej.

Nasze wiadomości należy sklasyfikować do przeróżnych kafelków w stylu Winodws Phone. Na ekranie głównym będą pojawiały się różne kostki, w zależności od tego jak je nazwiemy i poukładamy.

Jedna kostka może na przykład zawierać zdjęcia, inna dokumenty. Odpowiednio w jednej znajdziemy wszystkie wiadomości ze zdjęciami, w drugiej natomiast te z dokumentami. Możemy też stworzyć kostkę z e-mailami od naszych ulubionych kontaktów.

Ekran główny aplikacji InboxCube oraz dodawania nowych kostek

Kolejnym ciekawym elementem interfejsu InboxCube są miniatury. Wchodząc do wybranej kostki, mamy podgląd na zawartość wiadomości. W ten sposób łatwo zobaczymy, czy dany e-mail zawiera zdjęcia lub dokumenty, które nas interesują. W ten sposób jest zdecydowanie łatwiej znaleźć niektóre elementy, niż w klasycznych klientach pocztowych.

Zarządzanie pocztą jest podobne do Mailboxa. Aby usunąć wiadomość, musimy przeciągnąć ją w lewo, do góry odpowiadamy na wiadomość, a przesuwając w prawo zobaczymy dodatkowe opcje.

Po dodaniu nowego konta do InboxCube może minąć sporo czasu nim go w pełni skonfigurujemy. U mnie sortowanie konta Gmail zajęło godzinę. Ale jeśli macie mniej zapełnione skrzynki, to czas będzie zapewne znacznie krótszy.

InboxCube obsługuje wiele kont, to świetne rozwiązanie dla tych, którzy często przeszukują zawartość swojej skrzynki. W ten sposób będzie to bardziej naturalne i instynktowne.

AltaMail

AltaMail stawia sobie na celu pozostawianie skrzynki pocztowej zawsze pustej. A zapewne wielu z nas nigdy się to nie zdarza.

Zwykle maile pozostawiamy dalej w skrzynce, ważne oznaczamy, usuwamy spam i reklamy.  Z AltaMail wreszcie przyjdzie nam zrobić porządki. Aplikacja posiada szybkie narzędzia, które pozwolą skutecznie posortować pocztę.

W aplikacji można tworzyć inteligentne foldery, liczne reguły i w ten sposób dostosować klienta do naszych preferencji. Koncepcja tego została zaczerpnięta z innych aplikacji pocztowych na komputery, ale tutaj wszystko odbywa się w inteligentny sposób i wygodnie na smartfonie.

AltaMail ma też kilka innych przydatnych funkcji, jak możliwość rozpakowywanie archiwów ZIP, a także konwersję plików do formatu PDF przed ich wysłaniem. Możemy też dodawać przypomnienia machając palcem od lewej do prawej. Można też stosować akcje do całych wątków, czy używać różnych aliasów pocztowych.

AltaMail jest nieco bardziej skomplikowany niż InboxCube ale jeśli poświęcimy mu trochę czasu, to okaże się bardzo skutecznym narzędziem. To szczególnie dobre narzędzie dla tych, którzy otrzymują wiele e-maili każdego dnia.

CloudMagic

CloudMagic jest aplikacją pocztową bardzo atrakcyjną graficznie. Przez Wall Street Journal została określona najlepszą aplikacja pocztową na smartfony, zdobyła też wiele innych nagród.

Podstawową koncepcją CloudMagic jest synergia z innymi aplikacjami. Dzięki temu aplikacja integruje się z Evernote, Pocket, OneNote oraz Trello. To pozwala łączyć nasze wiadomości z zadaniami i notatkami bez wychodzenia ze skrzynki odbiorczej.

Wystarczy kliknąć na gwiazdkę przy wiadomości, aby wybrać dodatkowe opcje.

CloudMagic jest pomocny przy pracy, ale przede wszystkim warto z niego korzystać na osobistym koncie e-mail. Polecamy każdemu spróbować.

Nowe życie e-maila

E-mail przetrwał już fora dyskusyjne, czaty grupowe, serwisy społecznościowe, a teraz także nowe komunikatory z opcją autodestrukcji. Ta usługa wciąż jest przydatna i bardzo funkcjonalna, a w dodatku wręcz niezbędna w przypadku zastosowań biznesowych. Dlatego też nic dziwnego, że różni deweloperzy starają się ją unowocześnić, sprawić aby była wygodniejsza, przejrzystsza, bardziej elastyczna.

Nawet Google właśnie zaprezentował zupełnie nowe podejście do poczty e-mail. Słyszałeś już o Google Inbox?

Pier Francesco Piccolomini

Pier Francesco Piccolomini

Najnowsze od Pier Francesco Piccolomini

Editorial Guidelines