WhatsApp zostawia konkurencję w tyle jeżeli chodzi o liczbę użytkowników

WhatsApp zostawia konkurencję w tyle jeżeli chodzi o liczbę użytkowników

WhatsApp, Telegram, LINE, BBM… na rynku istnieje wiele mobilnych komunikatorów, nieustannie walczących o zainteresowanie klientów. Od czasu do czasu twórcy tych aplikacji chwalą się liczbą swoich użytkowników. Nie zawsze jednak te dane wskazują na rzeczywistą liczbę osób korzystających z usługi. Jak to jest z tym liczbami?

Wczoraj WhatsApp pochwalił się, że ma już blisko 500 milionów użytkowników. Jednak ludzie często pobierają i testują nowe aplikacje, jednak potem z nich nie korzystają. Zwłaszcza, jeżeli pojawia się nowa, atrakcyjniejsza oferta, która zyskuje ich zainteresowanie. Konto zostaje, ale aktywność użytkownika wygasa. Dlatego warto spoglądać właśnie na liczbę aktywnych użytkowników.

WhatsAppWhatsApp twierdzi, że ma ich 465 milionów. Jest to naprawdę ogromna liczba, zwłaszcza, jeżeli przyrównamy ją do konkurencji. Dla przykładu, LINE podaje, że ma już 300 milionów użytkowników, ale według Wall Street Journal aktywnych w tej usłudze jest około 175 milionów. Podobnie Viber. W maju 2013 miał on 200 milionów użytkowników, z czego ledwie połowa była rzeczywiście aktywna.

Dlatego właśnie warto wprowadzać rozróżnienie między liczbą użytkowników, a liczbą aktywnych użytkowników. I właśnie w kontekście tej drugiej grupy, WhatsApp wychodzi widocznie na prowadzenie. 465 milionów aktywnych użytkowników na 500 milionów zarejestrowanych kont to bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że u konkurencji ten stosunek jest znacznie niższy. Śmiało więc można powiedzieć, że WhatsApp wysunął się na czoło tego wyścigu o klienta i radzi sobie coraz lepiej, gdy tymczasem jego konkurencja ma problemy z utrzymaniem aktywnych użytkowników przy swojej usłudze.

Źródło: WSJRecode

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji