Reklama

Artykuł

Top 5 gier na Androida, dzięki którym sprawdzisz swój refleks

Samuel Marc

Opublikowany

Kontynuujemy naszą serię dotyczącą najciekawszych gier na Androida. Tym razem dokonaliśmy selekcji takich tytułów, które z pewnością sprostają oczekiwaniom nawet największych śmiałków. Uwielbiasz wyzwania i nie straszna jest Ci zacięta rywalizacja? To miejsce dla Ciebie! Czas skończyć z Sudoku i klonami Bejeweled!

Przedstawiamy poniżej 5 gier pełnych szalonej akcji, czerpiących ze zdobyczy najznakomitszych gier zręcznościowych. Jeśli lubisz wartką akcję i chcesz przeżyć dreszczyk emocji, te gry są tym, czego szukasz! Zapnij więc pasy, bo będzie mocno trzęsło!

Top 5 gier na Androida, dzięki którym sprawdzisz swój refleks

Vector

VectorVector to jedna z najlepszych gier typu runner dostępnych obecnie na Androida. Twoja misja? Biec najszybciej, jak to tylko możliwe, unikając przy tym różnych przeszkód stojących na drodze Twojego bohatera. Co prawda Vector przypomina dość mocno słynny endless runner Canabalt, niemniej świeżości przysparza grze różnorodność i realizm ruchów zaczerpniętych z Parkour.

Animacje w Vector niezwykle realistycznie oddają ruchy związane z tą formą miejskiego transportu: wspinanie się, niebezpieczne skoki, duża prędkość… Fani Yamakasi będą zachwyceni! W dodatku gra silnie stawia na realizm i Twój bohater niejednokrotnie potknie się czy dość chwiejnie wyląduje. Innymi słowy, Vector to szaleńcza, szybka gra o uzależniającej rozgrywce, utrzymana w nastrojowej atmosferze, w której znajdziesz różnorodne ruchy nigdy dotąd nie spotykane w tej kategorii gier.

Pobierz Vector

Vector Android

Boson X

Boson XPewnie myślisz, że Boson X to jeszcze jedna zwykła gra w stylu runner. Jednak tytuł ten robi naprawdę wielkie wrażenie! W grze musisz wykazać się olbrzymią zręcznością, gdyż czekają na Ciebie nadludzkie wyzwania. Przygotuj się na prawdziwą akcję na wszystkich poziomach tej małej, ale wymagającej produkcji. Boson X wystawia Twój refleks na prawdziwą próbę!

Podobnie, jak w każdej grze z gatunku runner, tak i w Boson X musisz biec najdalej, jak tylko się da, unikając przepaści oraz innych przeszkód i pułapek, które będą skuteczne utrudniać drogę Twojemu bohaterowi. Ruchome elementy i wadliwe płyty nieustannie zmieniają swoje położenie na trasie biegnącego naukowca. Pamiętaj, że kolizja oznacza koniec gry.

W przeciwieństwie do innych tytułów z tego gatunku, w Boson X masz jasno określoną misję. Pokonując niebieskie płyty zyskujesz super-prędkość i coraz szybciej zbliżasz się do swojego celu: 100% synchronizacji z nieuchwytnymi cząsteczkami analizowanymi przez Twojego naukowca.

Pobierz Boson X

Boson X Android

Rayman Fiesta Run

Rayman Fiesta Run

Rayman Jungle Run to najlepsze, co przydarzyło się tej najsłynniejszej sadze od Ubisoft od czasu powrotu do stylu 2D w 2011 roku. Jeśli podobnie jak ja uwielbiasz pierwsze przygody Raymana na urządzenia mobilne, istnieje duża szansa, że pokochasz Rayman Fiesta Run.

Ku zachwytowi fanów, Rayman Fiesta Run posiada szybką i szaleńczą rozgrywkę, dzięki której gra powtórzyła sukces poprzedniej produkcji z tej serii.

Tym razem czeka Cię 75 zdradliwych poziomów, na których musisz zebrać jak najwięcej lumsów, czyli żółtych owadów przypominających nieco pszczoły. Dobrze ukryte w czterech rogach planszy, mogą przysporzyć graczom sporo problemów. Czy zdołasz odnaleźć je wszystkie?

Pobierz Rayman Fiesta Run

Rayman Fiesta Run Android

Punch Quest

Punch QuestPunch Quest to ultraszybka gra pełna akcji, oparta na szokująco prostym koncepcie. Twój bohater musi najszybciej jak to tylko możliwe przemierzać lochy, w których czyhają na niego fale wrogów. Aby się ich pozbyć, musi im po prostu na różne sposoby… przyłożyć.

Nie trzeba się martwić postępami naszego bohatera. W Punch Quest następują one automatycznie, co pozwala w spokoju skupić się na wyprowadzaniu różnych ciosów za pomocą prostego sterowania: wciśnięcie przycisku raz oznacza proste uderzenie wroga, dwukrotne zaś to cios podbródkowy, który zdmuchnie przeciwnika z Twej drogi. Od Ciebie będzie zależeć, które uderzenie chcesz w danym momencie wykonać i śmiało możesz tworzyć śmiercionośne kombinacje. Gra jest wspaniałą odą do gier zręcznościowych z lat 90.!

Pobierz Punch Quest

Punch Quest Android

Oh My Goat

Oh My GoatOh My Goat to niewielka, okrutnie uzależniająca gra, w której pomagasz małej kózce pokonać poziomy najeżone przeszkodami, kontrolując jej skoki. Nasza sześcienna koza musi poradzić sobie z aż 480 poziomami.

Pomimo, iż kolorowa, kreskówkowa grafika może sprawiać wrażenie, że gra jest dziecinnie prosta, Oh My Goat jest napakowana wyzwaniami, które wystawią na ciężką próbę nawet najzręczniejszych graczy.

Poziomy podzielone są na 5 różnych środowisk, dzięki czemu przeszkody są wystarczająco różnorodne: pułapki na wilki, ostre skały, ataki sępów… Wszystko okaże się dobre, aby sprawdzić czy posiadasz odpowiedni refleks!

Szczęśliwie, Twój bohater może nabywać pewnych umiejętności w trakcie postępów w grze: przyspieszenie, podwójny skok, unoszenie się nad ziemią… Nie będziesz się nudzić nawet przez chwilę – miła odmiana, prawda?

Pobierz Oh My Goat

Oh My Goat Android

Gracze poszukujący prawdziwych wyzwań z pewnością uznają powyższe tytuły za godnych spadkobierców tradycji najlepszych zręcznościowych gier. Dzięki nim możesz przetestować granice swoich umiejętności i refleksu.

Jeśli zapomnieliśmy wspomnieć o Twojej ulubionej grze lub znasz idealną grę na Androida, dzięki której możesz się sprawdzić, podziel się tym z nami w komentarzach!

Podobał Ci się ten artykuł? Sprawdź inne artykuły z serii Top 5 najlepszych gier na Androida!