Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Rozrywka i styl życia

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Rozrywka i styl życia
Samuel Marc

Samuel Marc

  • Zaktualizowany:

Sposób, w jaki słuchamy muzyki czy oglądamy filmy, w ostatnich latach bardzo szybko się zmienił i ewoluował. Chociażby dzięki powszechności streamingu. Spotify w Europie wyprzedził iTunes. W niektórych krajach pojawiły się takie usługi jak Beats Music i Netflix. Rok 2014 jest więc bardzo ważny dla cyfrowej rozrywki.

Spotify, Pocket Cast, YouTube, VLC, Feedly Facebook – z tych aplikacji korzystam każdego dnia. W 2014 roku było wiele ciekawych programów z kategorii rozrywka wartych uwagi. Nasi eksperci wybrali najlepsze z nich.

Spotify

W 2014 roku Spotify wprowadził nowe aplikacje dla iPhone’a, Maca oraz Windows Phone’a. Aplikacja została radykalnie przeprojektowana, zyskała funkcję My Music. Pozwala na lepszą organizację naszej ulubionej muzyki.

Pobierz Spotify: Windows, Mac, iOS, Android, Windows Phone, Web

Djay 2

W maju 2014 roku Djay ogłosił zaskakującą współpracę ze Spotify. Od wersji 2.5 można mieszać na wirtualnym stole mikserskim wszystkie 20 milionów utworów zgromadzonych w Spotify. Najlepsze, że w tym roku pojawiła się też wersja dla Androida.

Pobierz Djay 2: Mac, iOS i Android

Wakie

Niech nie budzą cię znajomi, a nieznajomi. Wakie to aplikacja dostępna na Androida i Windows Phone’a, która umożliwia budzenie nas przez innych użytkowników serwisu, którzy będą do nas dzwonić. Projekt powstał w Rosji, a już jest hitem w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Hongkongu.

Pobierz Wakie: Android, Windows Phone

Stereo Mood

Radio dostosowane do naszych emocji – to jest Stereomood. Oferuje muzykę odpowiednią do nastroju i sytuacji: pobudka, padający deszcz, seks, podróż itd. Możemy przejrzeć listy odtwarzania. To doskonała alternatywa dla Beats Music i Spotify.

Pobierz Stereomood: iOS, Android, Web

Duolingo

Duolingo to nauka języków obcych w zabawny sposób. W 2014 roku wprowadzono testy, które możemy wykonywać online, łącznie z otrzymaniem certyfikatów potwierdzający poziom naszych umiejętności językowych. Oby tak dalej!

Pobierz Duolingo: iOS, Android, online.

Shazam

W 2014 roku Shazam pozwala już nie tylko rozpoznawać muzykę, ale dzięki współpracy z RDIO odtwarzać całe utwory. W dodatku interfejs aplikacji został odświeżony. Shazam pozwala też na odnajdywanie tytułów programów telewizyjnych.

Pobierz Shazam: iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone, Windows, Mac

Ponadto Viggle, Yidio, Disney Movies Anywhere, Pacemaker oraz YouTube Music Key to kolejne nowości rozrywkowe, które pojawiły się w 2014 roku, ale ich prawdziwy potencjał przyjdzie ocenić w przyszłym roku.

Można się spodziewać, że w 2015 roku nasze tablety i smartfony staną się prawdziwymi centrami rozrywki. Kolejne usługi wideo powinny ruszyć także w Polsce. Wciąż czekamy na Netflixa.

Do tego wszystkiego należy dodać urządzenia multimedialne przy naszym telewizorze jak Apple TTV, Amazon Fire TV, Google Chromecast czy rozwijające się platformy Smart TV. Rozrywka nigdy nie była tak nowoczesna.

Zobacz także:

Najlepsze aplikacje z działu Zarządzanie i organizacja czasem

Najlepsze aplikacje z działu Komunikatory i sieci społecznościowe

Samuel Marc

Samuel Marc

Najnowsze od Samuel Marc

Editorial Guidelines