Reklama

Artykuł

Zarabiaj dzięki aplikacjom! Spróbowaliśmy WHAFF

Samuel Marc

Opublikowany

Czy rzeczywiście można zarabiać pieniądze za pomocą aplikacji mobilnych? Sprawdziliśmy to, instalując WHAFF na naszym telefonie z Androidem.

Istnieją w Google Play aplikacje, które obiecują wielkie zarobki. Wystarczy klikać w reklamy, grać w gry lub mieć uruchomioną aplikację. Czy rzeczywiście tak się dzieje? Czy te programy są bezpieczne?

Zarabiaj dzięki aplikacjom! Spróbowaliśmy WHAFF

Postanowiliśmy się o tym przekonać, testując WHAFF. Aplikacja miała być jedną z najlepszych. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdzamy.

Imponujący bałagan

WHAFF zadziwia przeładowanym interfejsem i wymaga zalogowania się do Facebooka.

Pierwsze, co ujrzymy po instalacji WHAFF, to interfejs przepełniony różnego rodzaju menu, przyciskami, okienkami. To może przyprawić o zawrót głowy.

Okazuje się też, że aplikacja do działania wymaga połączenia z Facebookiem. Początki już nie są zbyt zachęcające…

Graj więcej, aby zarabiać więcej

Na lewym zrzucie ekranu widać opcję dodatkowego zarobku, na prawej opcje wypłaty zarobionych pieniędzy.

WHAFF zachęca użytkowników do instalacji i korzystania z aplikacji i gier innych firm w zamian za niewielkie kwoty pieniędzy. Zgromadzone finanse możemy zamienić na karty upominkowe Xbox Live, PlayStation Store, Amazon, Google Play, Steam lub Facebook Gift Card. Możemy też wypłacić „gotówkę” dzięki PayPal.

Oferty te są podzielone na różne kategorię. W sekcji Premium Picks WHAFF obiecuje do 5 centów za kilka minut codziennej gry. Wypełniając różne misje, możemy w grze zebrać 50 centów. Trzeba ukończyć jakiś poziom, dodać komentarz w Google Play albo zaprosić znajomych do korzystania z aplikacji.

Puszka Pandory

Na liście Other Picks znalazły się szkodliwe aplikacje dla naszego telefonu…

Pierwsze propozycje nie zachęciły nas za bardzo. Znaleźliśmy się w sekcji Other Picks. Tutaj WHAFF zachęcał do instalacji pakietu emotikon dla WhatsAppa. To dość podejrzana aplikacja…

Atak konia trojańskiego

Zawsze uważajcie na uprawnienia aplikacji!

Zainstalowaliśmy polecaną aplikację bez zwrócenia uwagi na uprawnienia. Okazuje się, że aplikacja żąda od nas dostępu do SMS, kontroli nad kontem Google, połączeń głosowych i wiele więcej. A to wszystko dla paczki emotikon WhatsApp?

Szybko okazało się, że to bardzo szkodliwa w skutkach aplikacja. Zaraz po uruchomieniu wysłała SMS Premium, a my nie mogliśmy już nic zrobić.

Czas powiedzieć STOP!

Po restarcie telefonu, zmianie hasła oraz domaganiu się zwrotu za SMS-a od operatora postanowiliśmy zakończyć eksperyment.

Nawet jeśli WHAFF nie był bezpośrednią przyczyną wypadku, to polecanie złośliwych aplikacji wśród partnerów jest niedopuszczalne!

Nasz wynik

Podczas próby udało się zarobić fantastyczne 0.01 $

Podczas tej krótkiej próby w aplikacji zarobiliśmy 0,1$. To pokazuje, że zarobienie 10$ będzie w WHAFF praktycznie nie możliwe albo trwać będzie miesiącami.

W naszym teście nie zdobyliśmy pieniędzy, co więcej prawie je straciliśmy. Gdyby operator nie uznał reklamacji, obciążeni bylibyśmy drogim SMS Premium.

Zyskaliśmy jednak cenną lekcję! Nigdy nie instalować aplikacji bez zwracania uwagi na przydzielone uprawnienia.

Zobacz także:

Android pod kontrolą. Ogranicz uprawnienia aplikacji dzięki AppGuard

Złośliwe oprogramowanie na Androida prosi o uprawnienia – nie wpuszczaj go!

Również może Cię zainteresować