Top 5 darmowych gier logicznych do pobrania na Androida

Top 5 darmowych gier logicznych do pobrania na Androida

Masz ochotę nieco pogłówkować? Pragniesz skonfrontować swój intelekt z zagadkami i łamigłówkami? Lubisz pocić szare komórki? Świetnie się składa, bo w Google Play nie brakuje gier, które ci to zapewnią.

Jeżeli chcesz poćwiczyć nieco swoje zwoje mózgowe, to świat Androida oferuje ci tysiące gier, które powinny w tym pomóc. Oto Top 5 darmowych gier logicznych do pobrania na Androida.

Bad Piggies

Każdy, komu nie obce są mobilne gry, zna Rovio oraz serię Angry Birds. Studio to wydało jednak jakiś czas temu tytuł, który koncentruje się nie na Wściekłych Ptakach, ale ich odwiecznych wrogach – Złych Prosiakach. Bad Piggies to jednak zupełnie inna gra od swoich poprzedniczek. Tym razem trzeba się nieco więcej nagłówkować niż przy wyborze kąta strzału z katapulty. Twoim zadaniem jest budowanie specjalnych wehikułów, czy to lądowych, czy powietrznych, dzięki którym świniaki będą mogły osiągnąć swoje cele, a ty przejść do następnego poziomu rozgrywki. Mimo że gra nie jest szczególnie trudna, to jednak czasami trzeba się nieźle wysilić umysłowo przy budowaniu pojazdu, który będzie w stanie się ruszyć przed siebie.

Pobierz Bad Piggies na Androida

2048 by Gabriele Cirulli

Gra, która wywołała niemały szum w sieci. Początkowo tylko w wersji przeglądarkowej, w końcu trafiła na Androida. Nim jednak to się stało, powstały dziesiątki jej klonów. Szczęśliwie można już grać w oryginalną wersję 2048. Na czym polega cała zabawa? W grze musisz dodawać równe sobie cyfry (2,2; 4,4; 8,8 i tak dalej) w taki sposób, aby zakończyć grę w jednym z pól planszy z wynikiem 2048. Aby grać, przesuwaj pola ruchem palca i staraj się znaleźć odpowiednią strategię, która pozwoli ci zakończyć grę z wymaganym wynikiem. Nie jest to łatwe, więc długie godziny pobudzania mózgu gwarantowane.

Pobierz 2048 by Gabriele Cirulli na Androida

Wykreślanka

Swoich zwojów mózgowych nie musisz ćwiczyć jedynie na liczbach. Wykreślanka to gra, która skupia się na słowach. Zadanie masz jedno: z tablicy pełnej liter musisz wyłuskać wyrazy, które wyświetlają się na dole widoku. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Zwłaszcza, że twórcy gry postanowili nieco utrudnić graczom rozgrywkę. Zrobili to poprzez dobór nietypowych słów, które trudno znaleźć na pierwszy rzut oka. Nie są to wyrazy w żadnym znanym ludzkości języku. Czyni to Wykreślankę idealna grą dla fanów słownych łamigłówek.

Pobierz Wykreślanka na Androida

Mahjong Solitaire

Teraz coś orientalnego. Mahjong Solitaire to gra, w której musisz dobierać klocki w pary i wyczyścić całe pole. Pamiętaj jednak, że są one ułożone na sobie warstwami, więc jeden nierozważny ruch i możesz nie zdjąć z planszy wszystkich klocków. Gra oferuje blisko 150 plansz oraz 4 poziomy trudności. Idealna rozrywka na deszczowe wieczory.

Pobierz Mahjong Solitaire na Androida

100 Doors 2013

Masz czasami uczucie, że wszystkie drzwi stoją przed tobą zamknięte na siedem spustów? Nie pozostaje nic innego, jak je po prostu otworzyć. Nie jest to jednak takie proste. 100 Doors 2013 to gra logiczna, w której masz jeden cel – otwierać kolejne drzwi. By jednak tego dokonać niejednokrotnie będziesz musiał się nagłówkować, gdyż sposobów na ich otwarcie jest całe multum. Do jednych wystarczy klucz czy kod. Gdzie indziej siła jest najlepszym rozwiązaniem. W jeszcze innym przypadku musisz wykonać kilka czynności w odpowiedniej kombinacji, by przejść do kolejnego poziomu, których w grze jest aż 110. A kolejny poziom, to kolejne wyzwanie, które z drzwi na drzwi staje się coraz trudniejsze.

Pobierz 100 Doors 2013 na Androida

Zobacz także:

TOP 5 darmowych gier akcji do pobrania na Androida

Top 5 darmowych gier zręcznościowych do pobrania na Androida

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji