Reklama

Artykuł

Tinder Plus: przycisk wstecz oraz opcja Passport, czyli zmiany w aplikacji Tinder

Tinder Plus: przycisk wstecz oraz opcja Passport, czyli zmiany w aplikacji Tinder
Baptiste Brassart

Baptiste Brassart

  • Zaktualizowany:

Najnowsza wersji Tindera wprowadza dwie nowe, płatne funkcje. Jedną z nich jest opcja Passport, która pozwala na zmianę lokalizacji i oznaczenie swojej pozycji w dowolnym miejscu. Drugą nowością jest Undo (wstecz), czyli przycisk pozwalający na cofnięcie do poprzedniego profilu. W końcu czasem zdarzy się np. niepoprawnie zaznaczyć profil mężczyzny, gdy interesujemy się wyłącznie kobietami.

Nowe opcje możesz odblokować, korzystając z zakupów w aplikacji

Zasada działania Tindera, czyli jednej z najpopularniejszych aplikacji dla iPhone’a i urządzeń z Androidem, nie mogła być już chyba prostsza. Program opiera się bowiem na zasadzie przesuwania palcem odpowiednich zdjęć, które po przemieszczeniu w prawo oznaczamy jako interesujące, a ruchem w lewo odrzucamy proponowane osoby. To bajecznie prosta zasada. Jeśli zrobisz też małe rozeznanie, zobaczysz, że mężczyźni używają Tindera zupełnie inaczej niż kobiety.

Oznaczanie na dwa sposoby w jednym ruchu

Jeśli jesteś facetem, który nie może się oprzeć przed nałogowym oznaczaniem ładnych kobiet, musisz zachować trochę więcej wstrzemięźliwości. W przeciwnym wypadku, przy wielu dopasowaniach, będziesz miał otwartych dziesiątki różnych konwersacji.

Tinder chyba to w końcu zrozumiał i zaproponował dwie nowe opcje, które możesz odblokować poprzez ich kupno w aplikacji. Jest to przycisk cofający cię do uprzednio źle oznaczonego profilu oraz funkcja pozwalająca na zmianę lokalizacji. Obie z nich to funkcje, na które czekali użytkownicy Tindera.

Co dobrego wnosi przycisk wstecz, jeśli oznaczyłeś wszystko w dobry sposób?

Może się to wydawać oczywistym, jednak przycisk anulowania przydaje się tylko, jeśli oznaczyło się czyjś profil i chce się to zmienić, będąc nadal w jego karcie. Przycisk wstecz pozwala natomiast wrócić do profilu, który przez przypadek zaznaczony został jako ciekawy.
Przycisk wstecz Tinder

Przycisk Wstecz zlokalizowany został po lewej stronie i pozwala na przejście do poprzednio oznaczonego profilu

Po co taki przycisk w Tinderze? Wiele osób, które korzysta z aplikacji, akceptuje każdy typ profilu i dopiero potem przechodzi do poważniejszych decyzji, pomijając całą masę polubionych osób. Taka praktyka ma jednak swoje konsekwencje. Niektórzy twierdzą, że poprzez takie zachowanie ograniczają swoje możliwości poznania drugiej osoby, rezygnując z wielu ciekawych znajomości.

Lokalizacja pozycji, czyli funkcja dla nałogowych użytkowników Tindera

Kolejną nową opcją jest funkcja Passport. Użycie jej pozwoli ci na zmianę lokalizacji, w której przebywasz. Możesz zatem określić swoje miejsce tam, gdzie twoja stopa nawet nie stanęła. Pozwala to na poznanie kogoś mieszkającego dalej. Powiększa to również szansę na odnalezienie ciekawej osoby i ewentualne udane spotkanie.

Najważniejsze dzieje się później

Jeśli udało ci się zdobyć jakąś sympatię, zapewne coraz więcej rozmawiacie i próbujesz doprowadzić do spotkania w rzeczywistości. Mamy więc jedną radę: nie bądź zbyt nachalnie nastawioną osobą, ale także reaguj odpowiednio szybko na wiadomości drugiej strony. Najtrudniej jest bowiem zaprosić kogoś na spotkanie na żywo, a do tego potrzeba odpowiednich relacji.

Zobacz także:

Tinder: kilka sposobów na uatrakcyjnienie swojego profilu

Tinder – hit wśród aplikacji randkowych

Baptiste Brassart

Baptiste Brassart

Najnowsze od Baptiste Brassart

Editorial Guidelines