Reklama

Artykuł

Najlepsze darmowe aplikacje na iPhone’a

Najlepsze darmowe aplikacje na iPhone’a
Baptiste Brassart

Baptiste Brassart

  • Zaktualizowany:

Oto najlepsze aplikacje, których nie możesz przegapić, jeśli posiadasz iPhone’a albo planujesz go niedługo kupić. Apple w swoim sklepie posiada całą masę bezpłatnych aplikacji. Jednak najtrudniejszą częścią przeglądania sklepu jest powstrzymanie się od zainstalowania najnowszych aplikacji i wyszukiwanie swoistych perełek, które pozwolą na całkowitą zmianę użytkowania iPhone’a.

Kupując jakiś produkt dla systemu iOS, zarówno dla iPhone’a, jak i iPada, nie masz żadnych ograniczeń co do ilości zakupów. Aplikacje są w końcu sercem całego ekosystemu Apple. Przedstawiamy zatem najlepsze aplikacje dla iPhone’a.

VSCO Cam

Jeśli mowa o aplikacjach do edycji zdjęć, nie sposób nie wspomnieć VSCO Cam. Przy amatorskiej fotografii może ci się spodobać np. POMELO, ale najlepsza aplikacja to i tak VSCO Cam. Dlaczego tak jest? Głównie dzięki temu, iż VSCO Cam posiada sporo ciekawych filtrów, dzięki którym może wyprzedzić konkurencję.

Aplikacja ta oferuje również cały arsenał opcji do edytowania, takich jak przycinanie czy możliwość zmiany kontrastu zdjęcia. To naprawdę dobra, a zarazem darmowa aplikacja, która pozwoli ci jeszcze lepiej podkreślić zalety twoich najlepszych zdjęć!VSCO Cam

Pobierz VSCO Cam dla iPhone’a

Dropbox

W 2008 roku pod nazwą Dropbox pojawiła się na rynku nowa usługa służąca do przechowywania i dzielenia się danymi. Od tego czasu wiele milionów osób umieściło tam swoje pliki.

Jaka jest myśl przewodnia Dropboxa? To nie tylko przestrzeń do przechowywania danych w chmurze. Za jej pomocą możesz również podzielić się dowolnym folderem ze swoimi znajomymi, aby w prosty sposób udostępnić im wspólne zdjęcia, dokumenty czy pliki wideo. Dlatego też Dropbox wciąż eksperymentuje z takimi usługami jak Carousel czy Mailbox. Pamiętaj tylko, że musisz być ciągle podłączony do sieci!

Pobierz Dropbox dla iPhone’a

Yahoo News Digest

Aplikacja Yahoo News Digest oferuje co 12 godzin specjalny newsletter zawierający najważniejsze wiadomości, które pojawił się w tym czasie. Na samym dole każdego z artykułów Yahoo! przedstawia swoją kompilację tweetów oraz dodatkowych informacji z innych źródeł. Daje to możliwość samodzielnego rozpatrzenia informacji w dużo szerszym kontekście. Zestawiając to z działaniem klasycznych RSS-ów, Yahoo News Digest nie jest jednak ich bezpośrednią konkurencją, mimo że spełnia całkiem podobne założenia.

Tematy są tu starannie dobierane oraz uszeregowane w kolejności ich znaczenia. Niestety, aplikacja oferuje jedynie wiadomości w czterech wersjach terytorialnych: USA, Kanada, Wielka Brytania oraz w jednej opcji międzynarodowej. Szkoda, że nie można wybrać swojego kraju, bo najbardziej chciałoby się otrzymywać takie heksagonalne wiadomości z własnego podwórka.

Pobierz Yahoo News Digest dla iPhone’a

1Password

1Password to najlepsza usługa pozwalająca na zarządzanie wszystkimi twoimi hasłami. Posłuży ci również do natychmiastowego zwrócenia uwagi na nowo zainstalowane aplikacje.

Aplikacja ta oferuje coś więcej niż tylko bezpieczne miejsce, w którym możesz przechowywać swoje wrażliwe dane. Ułatwi ci również zarządzanie nimi, stworzenie specjalnego konta oraz pozwoli na automatyczne uzupełnienie hasła, kiedy tylko to będzie możliwe. 1Password działa w gotowości przez cały czas, zarówno na iPhonie, jak i na Macu czy komputerze PC. Liczy się przecież bezpieczeństwo!

Pobierz 1Password dla iPhone’a

Inbox

Dzięki tej nowej aplikacji Google bardzo głośno proklamuje swoje ambicje mające na celu uproszczenie zarządzania e-mailami. W jaki sposób można na nowo odkryć pocztę e-mail? Wystarczy całą strukturę oprzeć na przypomnieniach, także tych z kalendarza wydarzeń, listach zadań do wykonania czy konwersacjach pomiędzy użytkownikami.

Na tę chwilę, aby móc używać Inboxa, musisz poprosić o zaproszenie. Inbox wspiera jedynie konta Gmail, ale jest to prawdziwe ucieleśnienie przyszłości, jaką widzi Google. Aplikacja została wykonana w całości przy użyciu stylu material design i ma być swoistym przedłużeniem usługi Google Now (przemianowanej na Google dla systemu iOS). Jeśli uda ci się dostać zaproszenie, warto ją jak najszybciej wypróbować!

Pobierz Inbox dla iPhone’a

Pocket

Jaki jest najlepszy sposób na przechowywanie adresów stron internetowych, aby móc je później przeczytać? Czy dodanie ich do zakładek załatwia sprawę? Nie powinny raczej trafić do ulubionych, bo są tam przechowywane najczęściej otwierane przez ciebie strony. Może więc e-mail? Jednak to dość uciążliwa opcja dla pojedynczego artykułu czy filmu wideo.
Odpowiedzią na ten specyficzny problem jest aplikacja Pocket. Jest ona bardzo intuicyjna i wystarczy poużywać jej przez kilka tygodni, aby nie móc się z nią rozstać. Możesz zainstalować specjalny dodatek do przeglądarki Firefox lub Chrome, w którym zaznaczysz daną pozycję na później. Dzięki synchronizacji smartfona z komputerem odczytasz ją później na innym urządzeniu.

Pobierz Pocket dla iPhone’a

Path

Nie ma takiego tygodnia, w którym nie rodzi się w nim jakiś nowy portal społecznościowy, o którym jest dość głośno w mediach. Niewiele wśród nich jest takich, w których można utrzymać pewną prywatność. Jednak Path to wolna od reklam aplikacja tworząca portal społecznościowy, który zaprojektowany został w całości do użytku na rynku mobilnych urządzeń.

Ów konkurent Facebooka zachęca dbałością nad prywatnymi danymi poprzez specjalne ustawienia. Path jest również aplikacją ukierunkowaną w celu uzyskania jak największej radości z odczytywanych treści.

Pobierz Path dla iPhone’a

Replay Video Editor

Replay Video Editor to zaprezentowana na specjalnej konferencji w październiku 2014 roku aplikacja na iPada, która automatycznie generuje film wideo z rolki aparatu. Nie jest to jednak pierwsza aplikacja, która to potrafi. Cóż zatem ją wyróżnia? Jej terminowość.

Aplikacja ta została wykonana ze szczególną dbałością, będąc zarówno swoistym wzorem pod względem prostoty. Możesz wybrać dowolną ilość spośród swoich zdjęć i filmów, a następnie wskazać jeden z trzech podstawowych schematów. Reszta robi się już sama. Dzięki temu możesz łatwo zaprezentować krótkie wideo z wakacji wraz z dodatkowym efektem!

Pobierz Replay Video Editor dla iPhone’a

Sunrise Calendar

Wyobraź sobie aplikację, która łączy kalendarz Google wraz z wydarzeniami Facebooka. Wyobraź sobie przy tym przejrzysty interfejs zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych, pozwalający na proste przechodzenie z dnia na dzień oraz z miesiąca na kolejny miesiąc. Taka aplikacja już istnieje i nazywa się Sunrise Calendar.

Dla tych, którzy chcą pójść jeszcze dalej, istnieje jeszcze więcej usług, które można podłączyć do Sunrise’a. Są to m.in. FoursquareTripIt. Sunrise Calendar to obecnie najlepsza aplikacja tego typu. Warto zaznaczyć, że jest w pełni darmowa oraz znajdziesz ją w zasadzie w wersji na każdą mobilną platformę.

Pobierz Sunrise Calendar dla iPhone’a

Overcast

Nuży cię standardowa aplikacja Podcast dla iPhone’a? To chyba czas, aby wybrać jedno z najlepszych darmowych rozwiązań tego typu. Mowa tu o aplikacji Overcast. Jest dużo łatwiejsza w użyciu niż Podcast, tym niemniej jest o wiele potężniejsza i oferuje naprawdę pomysłowe opcje, takie jak Smart Speed. Funkcja ta pozwala na przyspieszenie wczytywania podcastów, utrzymując przy tym ich wysoką jakość dźwięku.

Pobierz Overcast dla iPhone’a

Przedstawiliśmy ci aplikacje dla iPhone’a, za które nie zapłacisz nawet złotówki. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego potężnego smartfona, jakim jest iPhone, warto się z nimi zapoznać.

A może masz już iPhone’a 6 plus? Oto 8 aplikacji, które są przystosowane dla telefonów z większymi ekranami.

Zobacz także:

Trzy innowacyjne aplikacje na iOS, które tchną życie w pocztę e-mail!

OS X 10.10 Yosemite: co dobrego w nowym systemie Apple?

Baptiste Brassart

Baptiste Brassart

Najnowsze od Baptiste Brassart

Editorial Guidelines