Reklama

Artykuł

Phablety do zadań specjalnych: odkryj 8 aplikacji dla iPhone’a 6 Plus, Galaxy Note 4 i Nexusa 6

Phablety do zadań specjalnych: odkryj 8 aplikacji dla iPhone’a 6 Plus, Galaxy Note 4 i Nexusa 6
Baptiste Brassart

Baptiste Brassart

  • Zaktualizowany:

Liczba smartfonów o dużej przekątnej ekranu rośnie lawinowo. Do takich pozycji należą między innymi iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy Note 4, Nexus 6 i Lumia 1320. Poznaj zatem 8 aplikacji przystosowanych dla phabletów.

W gąszczu różnego rodzaju urządzeń dotykowych, pomiędzy smartfonami a tabletami możesz znaleźć pozycje określaną mianem phabletów. Są one niezwykle popularne w Azji, skąd stopniowo przywędrowały do pozostałych kontynentów. Samsung opiera ten segment urządzeń o swój rysik S-Pen, który dodaje wiele możliwości do tradycyjnego urządzenia. Niektóre aplikacje zostały nawet specjalnie stworzone dla takich telefonów o dużych rozmiarach ekranów. W tym artykule pokażemy ci ciekawy wybór 8 najlepszych aplikacji na phablety oparte na systemach Android, iOS i Windows Phone.

Zdjęcia i filmy na pełnym ekranie

PixlrExpress

Aby wyedytować lub poprawić swoje zdjęcia, możesz skorzystać z bardzo wszechstronne aplikacji, jaką jest PixrlExpress. Nie bez przyczyny została wybrana najlepszą aplikacją do edycji zdjęć na wszystkich platformach.

Jednak co jest lepszego w aplikacji Adobe PixrlExpress dla phabletów, takich jak iPhone 6 Plus? W przeciwieństwie do małych urządzeń, w tym wydaniu aplikacja posiada odpowiedniej wielkości przyciski. Warto też wspomnieć, że aplikacja jest darmowa zarówno na Androida, jak i na iOS-a.

Pobierz PixlrExpress: Android, iPhone

Vodio

Jeśli możesz wybierać pomiędzy filmem wideo a artykułem do przeczytania, zapewne wybierzesz to pierwsze. Aplikacja Vodio jest jednym z najlepszych hubów łączących wszystkie treści multimedialne. Jest ona niezwykle prosta w obsłudze. Aby ją uruchomić, wystarczy że wybierzesz temat, jaki cię akurat interesuje.

Dzięki temu Vodio może w prosty sposób zastąpić ci telewizję na podobnej zasadzie jak YouTube. Zdobywanie wiedzy na dany temat, oglądając tylko filmy wideo, nigdy nie było takie proste jak teraz.

Pobierz Vodio: Android, iPhone

Lepsza organizacja dzięki dużemu ekranowi

Cal – Calendar

Aplikację kalendarza Cal, warto wybrać już dla samego wspaniałego wyglądu. Kalendarz ten jest dostępny zarówno na Androida, jak i na iOS-a, chociaż nie oferuje on zbytnio niczego nowego. Możesz tu synchronizować swój kalendarz Google, iCloud dla iOS-a czy Exchange. Największą zaletą tej aplikacji jest jednak jej świetny widget dostępny dla systemu Android.

Te piękne i delikatne okno ulokowane na ekranie domowym Galaxy Note 4 lub innego smartfona z Androidem, dodaje dużo funkcjonalności i przypomina o nadchodzących wydarzeniach z kalendarza. Podsumowując, aplikacja Cal w połączeniu z dużym ekranem phabletu pozwala na łatwe zarządzanie agendą przy pomocy jednego spojrzenia.

Pobierz Cal: Android, iPhone’a

Microsoft OneNote

OneNote jest prawdopodobnie jedną z najmniej znanych aplikacji Microsoftu, jednak z pewnością nie najmniej użyteczną. Wyobraź sobie bowiem aplikację Evernote kompatybilną z pakietem Office. Tym właśnie jest OneNote. Możesz dzięki niemu wykonać dowolną notatkę, także odręczną, dołączyć do niej zdjęcie albo tabelę. Dostęp do niej możesz mieć zarówno z komputera z system Windows czy Mac, jak i ze smartfonów z systemem Android, iOSWindows Phone lub bezpośrednio ze strony OneNote’a. Jest to niezwykle potężna a zarazem szybka aplikacja, która obsługuje opcjonalny rysik i posiada dodatkowe widgety dla systemu Android.

Pobierz Microsoft OneNote: Android, iPhone (OneNote jest domyślnie instalowany dla urządzeń z Windows Phone)

Gry z dużą ilością zabawy

Monument Valley

Podczas pisania maila lub przeglądania Facebooka, niekoniecznie musisz zwracać uwagę na jakość wyświetlacza swojego urządzenia. Jednak phablety posiadają przede wszystkim ogromne rozmiary ekranów, które mogą w każdym przypadku dodać dużo dobrego.

Aby naprawdę zachwycić się rozdzielczością swojego smartfona, musisz zobaczyć grę Monument Valley. Głębia kolorów jest tutaj połączona z efektami fikcyjnymi, zapożyczonymi z prac M.C Eschera. Przygoda z Monument Valley, mimo że jest stosunkowo niedługa, to z pewnością przykuje twój wzrok.

Pobierz Monument Valley: Android, iPhone

Świetny przegląd wiadomości

Feedly
Feedly to naprawdę dobry czytnik RSS. Jednak jeśli mamy być szczerzy, warto go zainstalować dopiero na phablecie. Jeśli nie masz bowiem zbyt wiele miejsca na ekranie, szybko stanie się on dla ciebie bezużytecznym narzędziem. Pomimo tego, że rozmiar czcionki dopasowuje się do małych smartfonów, to nawigacja pomiędzy prezentowanymi artykułami jest dużo bardziej ergonomiczna na ekranach phabletów.

Feedly jest bardzo potężnym narzędziem i świetnym sposobem na przeczytanie swoich artykułów z czytnika RSS o każdej porze dnia i nocy.

Pobierz Feedly: Android, iPhone

Personalizacja

Themer by MyColorScreen

Android to system, który jest niezaprzeczalnie najbardziej podatny na konfigurację. Pomimo plotek, że zbyt duży wybór nie zawsze jest taki dobry, to jednak dzięki aplikacji Themer możesz mieć coś wyróżniającego się na tle konkurencji.

Po zainstalowaniu go na Androidzie, zyskasz możliwość całkowitej zmiany ekranu domowego, tak aby utrzymać tam informacje, które są ważne tylko dla ciebie. Jest to zatem prosta, ale obowiązkowa pozycja do zarządzania swoim ekranem.

Pobierz Themer: Android

Adaptacja rysika

SketchBook Express

SkecthBook Express to wieloplatformowa aplikacja posiadająca pełną funkcjonalność tworzenia odręcznych notatek. Oferuje też ciekawą funkcję rysowania piórem po ekranie phabletu, tworząc dowolny rysunek, jaki ci tylko przyjdzie do głowy.

Nadal cię to nie przekonało? Adobe SketchBook Express posiada możliwość pracy na zaawansowanych warstwach, gdzie możesz wybierać spośród 15 różnego rodzaju pędzli. A to wszystko za darmo!

Pobierz SketchBook Express: Android, iPhone

Z biegiem czasu smartfony posiadają coraz to lepsze i większe ekrany, które pozwalają wyświetlić każdy typ informacji. Dzięki tym 8 aplikacjom, zyskujesz 8 różnych sposobów na wykorzystanie phableta. Znajdziesz tu innowacyjne gesty dotykowe do obsługi urządzenia, specjalny rysik, który umożliwia sporządzanie odręcznych notatek, oraz wizualnie prawdziwie komfortowe narzędzie.

Zobacz także:

Najlepsze gry i aplikacje na tablet z Androidem

iPad Air w pracy: 10 najważniejszych aplikacji

Baptiste Brassart

Baptiste Brassart

Najnowsze od Baptiste Brassart

Editorial Guidelines