Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Komunikatory i sieci społecznościowe

Baptiste Brassart

Opublikowany

Oto naszym zdaniem 5 najlepszych aplikacji 2014 roku z działu Komunikatory i sieci społecznościowe. Telegram, Tinder i Facebook Messenger to według naszych redaktorów najbardziej popularne aplikacje w 2014 roku, a zwycięzce musiało wyłonić głosowanie. Najlepszą aplikacją w tej kategorii jest..

Selekcja aplikacji z działu Komunikatory i sieci społecznościowe opierała się o kilka podstawowych kryteriów: innowacyjność, funkcjonalność wygląd, codzienne użytkowanie i dostępność na wielu platformach. Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj!

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Komunikatory i sieci społecznościowe

Zatem przejdźmy do listy najlepszych aplikacji z działu Komunikatory i sieci społecznościowe za rok 2014, które możesz zainstalować na smartfonie.

Najlepsza aplikacja z działu Komunikatory i sieci społecznościowe w 2014 roku

Tinder

W 2014 roku Tinder był wszechobecny. Wydana w 2012 roku aplikacja przyczyniająca się do poznawania nowych ludzi (czy jak mawiają Anglicy, po prostu randek) ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co pozwoliło jej zostać najlepszą aplikacją w 2014 roku w kategorii komunikatorów i sieci społecznościowych.

Tinder posiada pewien urok. Ma przejrzysty wygląd i jest prosty w użyciu. Przeciąganie w lewo lub prawo, czyli gest, którym odrzuca się lub akceptuje dany profil osoby, stał się prawdziwym społecznościowym fenomenem.

James, nasz angielski redaktor, zauważył nawet, że niektóre osoby z jego kręgu znajomych są wręcz uzależnione od tej aplikacji. Możliwość szybkiego kontaktu z kimś bez żadnego przymusowego drinka lub czegoś więcej jest bardzo ekscytująca dla szukających miłości singli.

Tinder odpowiada na konkretne żądania i potrzeby. Oczywiście można się spotkać z całą masą podobnych aplikacji, jednak jeszcze żadna z nich nie odebrała Tinderowi popularności.

Zdaniem niektórych nie było niczego przed Tinderem, jak i nie będzie po nim. W ciągu kilku najbliższych miesięcy aplikacja ta całkowicie zrewolucjonizuje wizję serwisów randkowych.

Tinder jest obecnie dostępny na iOS-a, Androida oraz Windows Phone’a poprzez aplikację 6tin, czyli nieoficjalnego klienta Tindera. Zatem chyba czas poprzesuwać trochę osób w prawą stronę, prawda?

Pozostałe cztery aplikacje ujęte w rankingu za rok 2014

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger nie był anonimowy dla naszego jury. W 2014 roku nie sposób było bowiem pominąć WhatsAppa. Oto trzy istotne informacje na jego temat. Pierwsza to wiadomość, że Facebook kupił WhatsAppa za kwotę 15 miliardów euro, jest to większa suma niż PKB całej Islandii. Po drugie, aplikacja przygotowuje możliwość rozmów głosowych VoIP, co powinno nastąpić już niebawem. Po trzecie zaś, WhatsApp poinformował o szyfrowaniu swoich wiadomości pomiędzy użytkownikami aplikacji na Androida. Osoby korzystające z systemu iOS taką możliwość powinny zyskać już niebawem.

Można wieścić dalsze sukcesy WhatsAppa, odnotowując przy tym, że takie kraje jak USA, Francja czy Polska, nie są jeszcze w pełni opanowane przez tę aplikację. Z kolei przejęcie WhatsAppa przez Facebooka może oznaczać wyraźny skok jakościowy usług i zwiększenie wartości serwisu.

WhatsApp jest dostępny na: iPhone’a, Androida, Windows Phone’a, BlackBerry, Java (Nokia S40) oraz Symbiana.

Telegram Messenger

Przejęcie WhatsAppa przez Facebooka wywołało małe trzęsienie ziemi na rynku użytkowników, którzy obawiali się że ich wiadomości zostaną przechwytywane przez serwis Zuckerberga. W rezultacie tych pogłosek to właśnie Telegram stał się prawdziwie sensowną i bezpieczną alternatywą dla WhatsAppa.

Obecnie różni dziennikarze twierdzą nawet, że to WhatsApp kopiuje pomysły Telegrama. Dzieje się tak dlatego, iż to właśnie WhatsApp zreflektował się i wprowadził do swojej aplikacji szyfrowanie wiadomości.

Na szczęście Telegram ma jeszcze wiele asów w rękawie. Jaka jest zatem jeszcze inna, mocna strona aplikacji? Telegram nie jest tylko prostym programem, ale to prawdziwie wielofunkcyjne narzędzie do komunikacji.

Telegram jest dostępny na: iOS-a, Androida, Windows Phone’a dla komputerów z systemem Windows, MacLinux, a także w wersji z dostępem przez dowolną przeglądarkę internetową.

Facebook Messenger

Facebook Messenger przez jednych jest ubóstwiany, a przez innych wręcz znienawidzony, dlatego nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu aplikacji z 2014 roku. Usługa była w tym roku na widelcu z powodu przymusowej instalacji na urządzeniach mobilnych, wiążącej się z rozdzieleniem komunikatora od głównej aplikacji serwisu Facebook.

Dzięki dostępności na dużą liczbę systemów i popularności serwisu głównego, Facebook Messenger jest najprostszą metodą, aby utrzymać kontakt z innymi osobami. Facebook Messenger jest dostępny na: iPhone’a, Androida, Windows Phone’a, Windowsa 8.1, BlackBerry oraz Java.

Google Hangouts

Jeśli jury miałoby brać pod uwagę tylko jakość oraz różnorodność opcji, to Google Hangouts prawdopodobnie zgarnęłoby pierwszą nagrodę.

Dla wielu osób Hangouts to najprostszy sposób na rozmowy VoIP, jaki istnieje na świecie. W końcu moc serwerów Google robi ogromne wrażenie.

W 2014 roku Google uprościło swoją ofertę mobilnych aplikacji i usług. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz jeszcze pojedyncze usługi, takie jak Google Talk, Google Voice i inne, jednak ich główne cechy zostały zgrupowane właśnie w Hangouts.

Google Hangouts to zintegrowane rozwiązanie dla Gmaila i sieci społecznościowej Google +, które jest dostępne w formie aplikacji dla systemów Android i iPhone, a także w postaci wtyczki dla przeglądarki Chrome.

Najlepszych 5 aplikacji, które nadadzą kolorytu twojemu życiu

Naszym zdaniem w 2014 roku najwięcej szumu (tego pozytywnego) było wokół aplikacji Tinder i to ona naszym zdaniem powinna uplasować się na pierwszym miejscu. Należy jednak pamiętać, że bardzo łatwo można tę listę przemianować na top 10, dodając takie aplikacje jak: Snapchat, Skype, iMessage, Kakao Talk oraz LINE, które z pewnością są również warte uwagi.

Zobacz także:

Najlepsze aplikacje 2014 roku – kryteria wyboru

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Sport i zdrowie

Również może Cię zainteresować