Reklama

Snapchat: jak wysłać zdjęcie lub film

Snapchat: jak wysłać zdjęcie lub film

Snapchat to aplikacja umożliwiająca wysyłanie zdjęć i filmów ulegających samozniszczeniu po kilku sekundach. Sexting, ucieczka przed ochroną rodzicielską, zabawa – jest wiele powodów, dlaczego nastolatki na całym świecie pokochały Snapchat.

Chcecie wiedzieć więcej o aplikacji Snapchat? Przeczytajcie nasze kompendium wiedzy o tej popularnej aplikacji.

A teraz pokażemy, jak się zarejestrować i wysłać pierwsze zdjęcie lub film do naszych znajomych za pomocą Snapchata.

1. Pobierz Snapchata

Na początek należy pobrać Snapchat. Aplikacja funkcjonuje w postaci oficjalnych programów dla Androida oraz iPhone’a. Jest też równie dobrze działająca nieoficjalna aplikacja o nazwie 6snap dla systemu Windows Phone.

2. Zarejestruj się w aplikacji

Po pobraniu i uruchomieniu Snapchat kliknij Sign up. Następnie należy wypełnić pola z adresem e-mail, hasłem i datą urodzenia.

3. Wybierz nazwę użytkownika

W kolejnym kroku musimy zweryfikować swoje konto oraz wybrać nazwę użytkownika.

4. Dodaj swoich znajomych do kontaktów

Snapchat dodaje kontakty automatycznie z naszej książki adresowej w telefonie. Nie mając osoby na liście a znając jej nick, możemy ją w łatwy sposób dodać do kontaktów.

Nie podając numeru kontaktu, wpisujemy jego pseudonim i wyszukujemy. Powinien pojawić się na krótkiej liście znalezionych osób.

5. Zrób zdjęcie lub nagraj film

Gdy znajomi zaakceptowali nasze zaproszenie, możemy rozpocząć udostępnianie zdjęć lub filmów, które ulegają samozniszczeniu. Z listy kontaktów przejdź do aparatu, klikając ikonę w lewym górnym rogu. Jeśli Snapchat będzie uruchamiany ponownie, to automatycznie otworzy się w trybie aparatu. Kliknij okrąg na dole, aby zrobić zdjęcie, lub przytrzymaj, aby nagrać film.

6. Edytuj zrobione zdjęcie lub film

Następnie można edytować zdjęcie, dodając filtr, tekst, rysunki, kolory i inne dodatki.

7. Określ czas wyświetlania się wiadomości

Kliknij na ikonę stopera w lewym dolnym rogu, aby określić czas wyświetlania zdjęcia lub filmu przez znajomego. Można też zapisać zdjęcie w galerii naszego telefonu.

8. Wybierz odbiorców wiadomości

Następnie wciśnij strzałkę po prawej stronie ekranu w celu wybrania odbiorców wiadomości. Oznacz dowolną liczbę osób, białe kwadraty staną się wtedy niebieskie. A później kliknij strzałkę na dole. Dzięki temu wyślesz multimedia.

Twoje zdjęcie zostało wysłane do znajomych. Aby wyświetlić odebrane multimiedia, wystarczy przytrzymać palec na otrzymanej wiadomości. Bądź ostrożny podczas korzystania ze Snapchata! Można zrobić zrzuty ekranu i przechwycić zdjęcia, korzystając z tradycyjnych skrótów w telefonie. Warto przemyśleć, co się wysyła.

Pobierz Snapchat dla Androida lub iPhone’a

Zobacz również:

Alternatywa dla Snapchata. 6 programów do wysyłania wiadomości ulegających autodestrukcji

Snapchat: najważniejsze pytania i odpowiedzi

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama