Oś czasu bez tajemnic – sztuczki i kruczki na Facebooku

Jak ustawić Oś czasu na FacebookuW poprzednim wpisie prezentowałem jak ustawić Oś czasu na Facebooku. Post ten cieszył się dużym zainteresowaniem i w komentarzach podzieliliście się swoimi wątpliwościami dotyczącymi tego jak korzystać z Osi czasu. W związku z tym, dziś chciałbym Wam zaprezentować kilka funkcji, które mogą się Wam przydać w codziennych zmaganiach z tym nowym profilem na Facebooku. Jak już wiecie, nie da się go usunąć, więc pozostaje się z nim oswoić. Oto kilka przydatnych sztuczek i trików, które pozwolą wam spersonalizować Oś czasu na Facebooku.

Jak przejść do konkretnego momentu na Osi czasu?

Standardowo Oś czasu nie wyświetla wszystkich naszych aktywności na Facebooku. Przewijając w dół, nie zawsze zobaczymy każdy z dodanych przez nas postów, zdjęć itd. Aby zobaczyć pełną zawartość osi czasu, należy na liście po prawej stronie wybrać rok, a następnie miesiąc. Wyświetli się wtedy cała zawartość Osi czasu dla danego miesiąca. Kolejne i poprzednie miesiące możemy wybierać klikając na wspomnianej wyżej liście lub bezpośrednio na osi czasu.

Przejdż do miesiąca

Jak dodać aktywność bezpośrednio na Osi czasu?

Aktywności, których brakuje na naszej osi czasu, standardowo dodajemy za pomocą menu na górze strony. Musimy wtedy określić datę wydarzenia i podać wszystkie szczegóły. Jest na to prosty sposób. Kiedy przeglądamy akurat zawartość miesiąca w którym chcemy coś dodać, musimy przesunąć myszką nad linią czasu. Pojawi się wtedy krzyżyk. Kliknięcie w tym miejscu otworzy menu dodawania zdarzeń do Osi czasu. Nie będziemy musieli już wybierać czasu, gdyż zostanie on automatycznie dostosowany do miejsca na Osi, w którym kliknęliśmy.

Jak dodać wydarzenie na Osi czasu?

Jak edytować pola “ulubione”?

Zaraz pod naszym zdjęciem tła znajduje się pole “Ulubione“. Wyświetla ono liczbę naszych znajomych, zdjęcia, mapę, kliknięcia “Lubię to” oraz inne elementy. Możemy edytować zawartość tego pola. W tym celu należy kliknąć mały trójkącik po prawej stronie (strzałka nr 1 na obrazku poniżej). Następnie mamy możliwość zamieniania miejscami poszczególnych kafelków (strzałka nr 2 na obrazku poniżej) oraz dodawania nowych (strzałka nr 3 na obrazku poniżej).

Jak edytować ulubione?

Jak zmienić pozycję zdjęcia wyświetlanego na Osi czasu?

Zdjęcia wyświetlane na Osi czasu nie pokazują się w całości. Są one kadrowane do rozmiarów okna, w którym są aktualnie wyświetlane. W większości przypadków wygląda to dobrze, ale czasem widać tylko brodę osoby lub zdjęcie jest w dziwnie przesunięte. Tak nie musi być. Wystarczy kliknąć mały długopis w prawym, górnym rogu okna ze zdjęciem i wybrać opcję Zmień pozycję zdjęcia. Można teraz dowolnie przesuwać zdjęcie wewnątrz ramki. Kiedy już znajdziesz odpowiedni kadr, trzeba kliknąć Zapisz i gotowe.

Jak zmienić pozycję zdjęcia na Osi czasu?

Jak ukryć pasek boczny ?

Pasek boczny, wyświetlający listę osób obecnych na czacie i strumień aktywności znajomych nie wszystkim się podoba i przede wszystkim zajmuje miejsce na ekranie. Na szczęście można go ukryć, klikając w odpowiedni przycisk w prawym dolnym rogu paska.

Jak ukryć pasek boczny na Facebooku?Aby przywrócić pasek boczny, należy kliknąć prostokąt z napisem Czat. Pasek powróci wtedy na swoje miejsce.

Jak przywrócić Pasek boczny na Facebooku?Jak ukryć reklamy?

Po schowaniu paska bocznego reklamy stają się bardziej widoczne i możecie mieć ochotę je ukryć. Aby pozbyć się reklam Facebooka, wystarczy przesunąć kursor myszy nad daną reklamą, pojawi się wtedy znaczek X. Jego naciśnięcie otwiera menu, które pozwala ukryć pojedynczą reklamę lub wszystkie reklamy tego reklamodawcy. W kolejnym kroku musimy jeszcze podać powód usunięcia danej reklamy i gotowe.

Jak usunąć reklamy na Facebooku?

Znacie jeszcze jakieś ciekawe opcje Osi czasu na Facebooku? A może chcecie wiedzieć jak coś zrobić? Piszcie w komentarzach.

Wczytywanie komentarzy