Reklama

Tips & Tricks

Firefox OS: jak korzystać z WhatsAppa na smarfonie Mozilla

Firefox OS: jak korzystać z WhatsAppa na smarfonie Mozilla
tim.vuellers

tim.vuellers

  • Zaktualizowany:

Czy z WhatsAppa można korzystać na Firefox OS? Tak, jest to możliwe. Choć nie ma oficjalnej wersji WhatsAppa w HTML5 dla systemu od Mozilli, to aplikacja Loqui IM pozwala korzystać z WhatsAppa prawie standardowo.

Loqui IM to program, który umożliwia dostęp do różnych sieci komunikatorów – jak Jabber, Nimbuzz czy WhatsApp.

Podpowiadamy, jak korzystać z WhatsAppa za pośrednictwem Loqui na smartfonie z Firefox OS.

1. Zainstaluj Loqui IM

Należy najpierw zainstalować  Loqui IM. Aby to zrobić, otwórz Firefox Marketplace na telefonie i wyszukaj Louqui IM. W wynikach znajdź aplikację i kliknij przycisk zainstaluj.

2. Otwórz Loqui IM i dodaj konto

Po zakończeniu instalacji Loqui IM uruchom aplikacje. Przy pierwszym otworzeniu zostaniemy zapytani o dodanie konta. Należy wybrać WhatsApp.

3. Rejestracja WhatsApp

W Loqui IM potwierdzamy nasz numer telefonu w WhatsAppie. Ważne jest to, aby wcześniej przynajmniej raz numer był zarejestrowany z poziomu oficjalnej wersji WhatsAppa.

Aby się zarejestrować, podaj swój kraj, numer telefonu, a następnie wybierz rodzaj potwierdzenia. SMS-em otrzymasz sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, wpisz go na ekranie ustawień aplikacji i zatwierdź.

4. Dostęp do kontaktów

Jeśli kod będzie poprawny, Loqui IM połączy się z siecią WhatsApp. W celu prawidłowego funkcjonowania należy zgodzić się na dostęp do swoich kontaktów. WhatsApp porównuje numery telefonów ze swoją bazą danych, a następnie wyświetla wszystkie osoby, które również używają WhatsAppa.

Wskazówka: możesz zaznaczyć automatyczną akceptację warunków w aplikacji, aby nie trzeba było tego robić przy każdej aktualizacji.

5. Kompletna rejestracja i edycja profilu

Rejestracja w WhatsAppa została zakończona. Aplikacja załaduje automatycznie wszystkie grupy, których jesteśmy członkami.

Aby nasi znajomi wiedzieli, że jesteśmy dostępni, warto dostosować swój profil. W widoku czatu klikamy logo WhatsAppa w lewym górnym rogu, a następnie wybieramy opcję Moje Konto. Tam możemy zmienić nasz status i zdjęcie profilowe.

6. Typowe probelemy

Loqui IM nie jest oficjalną wersją WhatsApp. Nawet jeśli aplikacja zwykle działa dobrze, to jednak często traci połączenie i nie jesteśmy w stanie otrzymywać nowych wiadomości Push.

Aby rozwiązać ten problem, kliknij ikonę składającą się z trzech linii poziomych w lewym górnym rogu ekranu. Wyświetli się okno z aktywnymi aplikacjami. Jeśli WhatsApp będzie podświetlony w kolorze żółtym, dotknij przełącznik, aby jego kolor zmienił się na zielony.

WhatsApp, gdy naprawdę musisz go mieć

Aplikacje firm trzecich takie jak Loqui IM umożliwiają dostęp do WhatsAppa, ale nie działają płynnie. Utrata połączenia może sprawić, że stracimy wiadomości, które miały do nas dotrzeć.

Dlatego zalecamy korzystanie z alternatywnych komunikatorów jak Line, Telegram, czy Facebook, które opisaliśmy w naszym poradniku dla początkujących użytkowników Firefox OS.
Zobacz również:
Jak zmienić wyszukiwarkę w przeglądarce Firefox
6 mobilnych przeglądarek na telefon i tablet z Android, które warto wypróbować

tim.vuellers

tim.vuellers

Najnowsze od tim.vuellers

Editorial Guidelines