Reklama

Artykuł

Firefox OS: 9 najlepszych aplikacji na smartfony Mozilli

tim.vuellers

tim.vuellers

  • Zaktualizowany:

Smartfon to użyteczne narzędzie, ale tylko, jeśli mamy zainstalowane odpowiednie aplikacje. Możemy korzystać z nawigacji, zarządzać plikami, edytować zdjęcia i wiele więcej.

Firefox OS to bardzo młody system z małym wyborem aplikacji. Jednak te oparte o HTML5 oferują praktycznie wszystko, co jest potrzebne w życiu codziennym. Poniższa lista zawiera 9 aplikacji, które powinny znaleźć się u każdego posiadacza smartfona z Firefox OS.

Firefox OS: 9 najlepszych aplikacji na smartfony Mozilli

Here Maps

Mapy od firmy Nokia oferują szczegółowe dane o miejscach w blisko 200 krajach. W wielu krajach Here Maps oferuje widok satelitarny oraz linie komunikacji miejskiej.

Pobierz Here Maps dla Firefox OS

Wikipedia

Czym jest Wikipedia, chyba nie trzeba wyjaśniać. Najbardziej obszerna encyklopedia cyfrowa, teraz może być dostępna na twoim smartfonie.

Pobierz Wikipedia dla Firefox OS

File Manager

Korzystanie z menadżera plików ułatwia zarządzanie plikami i folderami na smartfonie. W Firefox OS możemy na przykład łatwo zyskać dostęp do plików zapisanych na karcie pamięci i przerzucić je do pamięci telefonu.

Pobierz File Manager dla Firefox OS

Jolicloud

Jolicloud to kompleksowa usługa online wspierająca wiele innych. Dzięki tej aplikacji zyskamy dostęp do dysków w chmurze, takich jak Dropbox, Box, OneDrive czy Googole Drive. A takze zdjęć z Instagrama, Picasa czy Flickr. Możemy też skorzystć z Instapaper lub Pocket. Wszystko w jednej aplikacji.

Pobierz Jolicloud dla Firefox OS

Flashlight

Latarka to latarka. Zawsze może się przydać, a ta aplikacja zamienia lampę błyskową LED przy aparacie w telefonie właśnie w latarkę.

Pobierz Flashlight dla Firefox OS

AfterEffects

After Effect pozwala na edycję zdjęć bezpośrednio w smartfonie. Czy to są ustawienia kontrastu, ostrość filtrów, dodawanie ramki, efektów itd. Aplikacja jest bezpłatna i przynosi wszystkie najważniejsze narzędzia do edycji zdjęć.

Pobierz AfterEffects dla Firefox OS

PDF Viewer

Ta bezpłatna aplikacja automatycznie wyszukuje obsługiwane dokumenty PDF i pozwala na ich wygodne wyświetlanie.

Pobierz PDF Viewer dla Firefox OS

Translator

Ta aplikacja jest wygodną wersją translatora na język angielski. Możemy tłumaczyć pojedyncze słowa jak całe wyrazy. To ciekawa alternatywa dla mobilnej wersji Google Translator.

Pobierz Translator dla Firefox OS

Calculator

Kalkulator jest praktycznym narzędziem przy codziennym użytkowaniu telefonu. W tej wersji znajdziemy zarówno prosty kalkulator, jak i naukowy – niezbędny do bardziej skomplikowanych obliczeń.

Pobierz Calculator dla Firefox OS

Pomocne w codziennym życiu

Dzięki odpowiednim programom smartfon staje się prawdziwym szwajcarskim scyzorykiem w cyfrowym świecie. Dzięki prezentowanym aplikacjom może nie uda nam się rozwiązać wszystkiego, ale z pewnością większość problemów stanie się łatwiejsza do pokonania.

Zobacz również:

Pierwsze kroki z Firefox OS: podstawowe aplikacje

Firefox OS: jak korzystać z WhatsAppa na smartfonie Mozilla

tim.vuellers

tim.vuellers

Najnowsze od tim.vuellers

Editorial Guidelines