5 świetnych aplikacji do gier na komputery Mac

5 świetnych aplikacji do gier na komputery Mac

Krążą liczne plotki, jakoby Apple przygotowywał się do wydania rewolucyjnego modelu Apple TV, zdolnego do odtwarzania natywnych gier wideo. Być może nowości te zostaną zaprezentowane już na corocznej konferencji WWDC.

Na szczęście wy, posiadacze komputerów Mac, nie musicie czekać na tę tajemniczą konsolę od Apple, aby cieszyć się grami dla systemu Mac OS. Tak jest – te pięć doskonałych aplikacji pomoże Wam zamienić wasze komputery Apple w platformę do gier!

Steam

steamSteam jest punktem odniesienia dla wszystkich Sklepów online z grami. Z ciągle rosnącym katalogiem tytułów, platforma od Valve jest prawdziwym dobrodziejstwem dla graczy. Pomimo narzekań krytyków, liczba tytułów dostępnych dla systemu Mac OS ciągle rośnie.

Z katalogiem 891 gier ze wszystkich gatunków dostępnych dla komputerów Mac, zarówno zapaleni gracze, jak i nowicjusze komputerowej rozrywki powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Dota, Borderlands 2, Dust, Bioshock Infinite, Call of Duty – wiele z najgłośniejszych tytułów jest dostępnych dla posiadaczy Mac’ów.

Pobierz Steam

Steam Mac

Steam jest punktem odniesienia dla wszystkich sklepów online z grami

GOG.com

gog.comTwórcy platformy GOG.com (Good Old Games) mają wizję. Ci fanatycy pracują dzień i noc, aby przedłużyć życie klasyków gier komputerowych. Jaki mają cel? Pozwolić nowym pokoleniom poznać urok najbardziej legendarnych tytułów z lat 80 i 90!

Syndicate, Ultima, Thief, Baldur’s Gate, Alpha Centauri, Dungeon Keeper, Sim City 2000, Theme Hospital… Dzięki GOG.com z łatwością możesz powrócić do tych gier na swoim Mac’u! To nie wszystko: sklep online oferuje również i dość świeże tytuły, i to w bardzo przystępnych cenach.

Przejdź do GOG.com

Gog.com

W GOG.com kupisz klasyki z lat 80 i 90, niedostępne nigdzie indziej

OpenEmu

OpenEmuPozostańmy w klimatach retro i przyjrzyjmy się OpenEmu, doskonałej platformie do odtwarzania starych gier konsolowych. Twoje kartridże do Game Boy’aSuper Nintendo czy Sega Mega Drive kurzą się w piwnicy? Doskonale! OpenEmu pozwala Ci emulować stare konsole, aby ponownie zagrać w Twoje ulubione gry, korzystając przy tym z eleganckiego interfejsu, który każdemu przypadnie do gustu.

Doskonale dopracowana aplikacja, dzięki której emulacja starej konsoli to czysta przyjemność. Koniec bólu głowy! Jeśli jeszcze Wam mało, to OpenEmu prawie idealnie współpracuje z wieloma dostępnymi kontrolerami do gier na Bluetooth, wliczając w to te z PlayStation 3 i 4, Xbox 360 oraz Wii. Z tą platformą ziściły się marzenia fanów emulacji.

Pobierz OpenEmu

OpenEmu

OpenEmu jest doskonałą platformą do emulacji starych konsol

Origin

OriginsMożna mówić co się chce na temat Electronic Arts, ale katalog ich gier jest naprawdę imponujący. Sim City, The Sims, ale również Dragon Age, Plants vs. Zombies, gry Lego, Tropico czy seria Batman Arkham… Te doskonałe tytuły dostępne są na Mac’a przez Origin, sklep online od EA. Niby najgorsza firma na świecie, ale EA dokłada swoją cegiełkę w budowaniu solidnej platformy do gier dla komputerów Mac.

Pobierz Origin

Origins

Katalog gier dostępnych na Origin jest imponujący

Humble Bundle

Humble BundleSklep online Humble Bundle oferuje cotygodniowe promocje paczek specjalnie wybranych gier niezależnych. W paczkach bardzo często znajdują się gry na Mac’a, dzięki czemu można dość szybko stworzyć imponującą bibliotekę gier, nie doprowadzając się do bankructwa. Sekretem Humble Bundle jest to, że gracz sam ustala cenę!

Interesuje Cię dana paczka? Wybierz sposób zapłaty i sfinalizuj transakcję! Proste, prawda? Dodatkowo, część dochodu regularnie przekazywana jest na cele charytatywne. Dobry sposób, aby grając zrobić przy okazji dobry uczynek

Przejdź do Humble Bundle

The-humble-bundle

Piękne, prawda? Sword & Sorcery, LIMBO, Amnesia, Bastion, Braid iSuper Meat Boy w Humble Bundle!

Wiesz już wszystko, czego potrzebujesz, aby zamienić swojego Mac’a w platformę do gier.

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy