5 aplikacji na Androida, które zwiększają efektywność w biurze

5 aplikacji na Androida, które zwiększają efektywność w biurze

Podczas pracy w biurze mój smartfon z Androidem odgrywa rolę osobistego asystenta. W dzisiejszym artykule wyjaśnię, w jaki sposób pięć bardzo sprytnych aplikacji pomaga mi na co dzień zwiększyć moją produktywność w pracy.

Telefon z Androidem to tak naprawdę mały komputer, który możesz zmieścić w kieszeni swoich spodni. Nie przesadzam! Android naprawdę może niemal wszystko. W dodatku jest idealnym rozwiązaniem dla pracowników, ponieważ różnorodność usług Google znakomicie wpływa na naszą efektywność w pracy!

Po przejściu na ten system postanowiłem poddać go licznym testom oraz porównaniom z podobnymi aplikacjami, aby w pełni odkryć potencjał, jaki skrywa mój telefon. W ten sposób przekształciłem go w osobistego asystenta. Przedstawiam więc moich pięć najlepszych odkryć i wyjaśniam, jak je wykorzystać, aby pracować szybciej i wydajniej każdego dnia.

Pushbullet

Pushbullet to dosłownie odkrycie roku! Ta mała aplikacja odpowiada za połączenie między moim smartfonem a innymi urządzeniami (komputerem, tabletem etc.) i umożliwia mi dzielenie linków i dokumentów między nimi za pomocą ledwie kilku kliknięć. Jest to świetne narzędzie, dzięki któremu można na przykład przesłać odwiedzone na komputerze strony internetowe na swój smartfon.

Ale to oczywiście nie wszystko. Aplikacja umożliwia również przeglądanie na komputerze stacjonarnym powiadomień otrzymanych na smartfonie dzięki kompatybilnemu z przeglądarkami Chrome i Firefox rozszerzeniu. To genialne rozwiązanie, dzięki któremu nie przegapisz e-maili ani ważnych telefonów, jeśli zdarzy ci się zostawić gdzieś telefon lub zapomnieć, że pracuje on w trybie cichym.

Pobierz Pushbullet

PushBullet

Dzięki Push Bullet możesz przesyłać każdy rodzaj danych pomiędzy połączonymi urządzeniami

1Password

Oto aplikacja, której przy okazji luki bezpieczeństwa Heartbleed postanowiłem powierzyć bezpieczeństwo swojego smartfona. Od tego czasu pomiędzy mną a tym sprytnym menedżerem haseł zawiązała się naprawdę silna więź. Koniec z zapominaniem szyfrów, haseł i loginów! 1Password z sukcesem zastąpiło moją podupadającą pamięć i sprawiło, że zawsze mam pod ręką wszystkie moje hasła, a w dodatku wiem, że są one bezpieczne. Dzięki tej aplikacji mogę zaoszczędzić czas.

Pobierz 1Password

1Password

Dzięki 1Password zawsze mam pod ręką swoje loginy, hasła i wiem, że są one bezpieczne

Power Toggles

Power Toggles to aplikacja, która umożliwiła mi zamianę panelu notyfikacji na moim Androidzie w prawdziwe centrum skrótów. Bluetooth, tryb samolotowy, NFC, automatyczna rotacja… Power Toggles podlega całkowitej personalizacji, dlatego możesz zdecydować, jakie konkretne funkcje mają się znaleźć w aplikacji. Ponadto możesz umieścić widget ze skrótami na ekranie głównym telefonu.

Pobierz Power Toggles

Power Toggles

Po lewej stronie opcje personalizacji widgetu aplikacji. Po prawej stronie pasek wbudowany w panel notyfikacji.

DashClock

Dzięki rozszerzeniu DashNotifier, DashClock dba o to, aby wszystkie ważne informacje znalazły się błyskawicznie w twoim zasięgu, widoczne na wygaszaczu ekranu w telefonie. Aplikację można w pełni personalizować, dzięki czemu możesz zdecydować, jakie wiadomości mają się pojawić, w jakiej kolejności i jak często. Pogoda, przegapione czaty czy połączenia na komunikatorach Facebook lub Snapchat, wiadomości z ulubionego portalu informacyjnego… Możesz być cały czas na bieżąco bez konieczności odblokowywania ekranu. To znakomity sposób, aby się nie rozpraszać w ciągu pracy zbędnymi aplikacjami, ale jednocześnie być dobrze poinformowanym.

Pobierz DashClock

Pobierz DashNotifier

Po lewej stronie widok widgetu DashClock, po prawej stronie wgląd na opcje personalizacji powiadomień.

Nova Launcher

Układ ekranu głównego mojego smartfona ma duży wpływ na optymalizację produktywności. Mając pod ręką najczęściej używane skróty i ikony, nie marnuję czasu na przeszukiwanie zainstalowanych aplikacji. Ja osobiście używam Nova Launcher – ta aplikacja zastąpiła u mnie standardowy launcher i pozwala mi dostosować ekran główny według moich upodobań. Dla optymalizacji polecam ograniczenie liczby ekranów domowych do maksymalnie czterech.

Najczęściej używane aplikacje trzymaj na pierwszej stronie, a widgety i inne aplikacje pogrupuj tematycznie i przechowuj na kolejnych stronach. Jeżeli posiadasz zbyt wiele zainstalowanych programów, Nova Launcher pozwala na zwiększenie liczby możliwych do wyświetlenia ikon.

Co więcej, Nova Launcher daje możliwość dodania wielu stron do docku aplikacji. Dzięki tej sztuczce również rzadziej używane programy możesz mieć cały czas pod ręką.

Pobierz Nova Launcher

Nova Launcher

Dzięki zaawansowanym ustawieniom Nova Launcher to bardzo dobre narzędzie do optymalizacji

Przedstawione przeze mnie aplikacje są tak przydatne – a wręcz niezbędne – w codziennym użytkowaniu, że aż ciężko zrozumieć, dlaczego nie zostały jeszcze włączone do domyślnych funkcji Androida! Niemniej teraz już wiesz, jak spersonalizować swojego Androida, aby jego działanie było jeszcze efektywniejsze. Korzystając z tych pięciu aplikacji, możesz w pełni wykorzystywać potencjał swojego smartfona, aby wspierał cię niczym osobisty asystent i pomagał zwiększyć twoją produktywność.

Korzystasz z innych ciekawych aplikacji na Androida, które pomagają ci optymalniej pracować? Podziel się tym z nami w komentarzach!

Zobacz także:

iPad Air w pracy: 10 najważniejszych aplikacji

Powrót z wakacji: 10 aplikacji podwajających twoją efektywność w biurze

iPhone, Android czy Windows Phone? Wskazówki, jak mądrze wybrać telefon

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji