Wszystko o Android – najlepsze gry i aplikacje, porady, triki

Wszystko o Android – najlepsze gry i aplikacje, porady, triki

Jeśli w rodzinie użytkowników Androida jesteś stosunkowo niedługo, ten system może sprawiać na początku pewne kłopoty. Szczególnie jeśli to Twój pierwszy smartfon i nie za bardzo wiesz jak robić pewne rzeczy.

Jeśli chcesz więc pogłębić swoja wiedzę na temat możliwości Androida, dowiedzieć się jak wykonać pewną operację, odkryć ciekawe gry na Android lub aplikacje – sprawdź nasze artykuły!

Poniżej znajdziesz listę artykułów o Androidzie, jakie pojawiły się na stronie Softonic.

Tutoriale i porady Android

nowy telefon tablet z androidem

Kupiłeś nowy telefon z Androidem. A może dostałeś nowy tablet Android na urodziny? Co teraz? Jakie aplikacje i gry warto zainstalować? W serii naszych poradników odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania oraz doradzamy na przykład jak oszczędzać baterię lub zainstalować aplikację z pliku APK. Nasze triki przydadzą się nawet posiadaczom starych telefonów z Androidem lub tym osobom, które… zgubiły ich telefon z Androidem.

Wszystko o sklepie Google Play

podstawy-google-play-poradnikAplikacje na Android najlepiej pobierać z najbezpieczniejszego miejsca – Sklepu Google Play. Tylko jak zacząć? Jak założyć konto? Jak pobrać pierwsze aplikacje i gry? Co jest nam do tego potrzebne? Odpowiadamy na te wszystkie podstawowe pytania oraz dodajemy od siebie trochę sztuczek, o których warto wiedzieć. Na przykład wiedzieliście, że za aplikację lub grę można dostać zwrot pieniędzy? Jeśli nie, przeczytajcie serię naszych poradników o Sklepie Google Play.

Wszystko o Android 4.4 KitKat

android kitkatAndroid 4.4 Kitkat to najnowsza wersja Androida. Jakie nowości wprowadza? Jak wykonać aktualizację? Czy w ogóle warto przesiąść się na Kitkata? A tak poza tym, skoro najnowszy Android posiada nazwę markowego batonika, to Android 5.0 będzie nazywać się Oreo, Snickers lub Twix?

Gry na Androida

gry na android

Jakie byłyby smartfony, gdybyśmy nie mogli instalować na nich gier? Nudne! W sklepie Google Play są jednak tysiące gier. Jak wybrać spośród tak wielkiej liczby te najlepsze? To już zajęcie dla naszej redakcji. Oto listy wielu najlepszych gier na Android, na smartfon jak i tablet w wielu różnych gatunkach. Każdy znajdzie coś dla siebie, od wyścigów, przez gry logiczne po najnowsze runnery.

Zwariowane gry nie tylko dla dzieci na Android

gry dla kota na android

Gry dla dzieci na Android to zupełnie inna kategoria. Jest ich wiele, to raz. Są niezbędne każdemu rodzicowi, to dwa. Co bowiem nie uspokaja dziecka i nie skupia jego uwagi tak mocno jak gry? Każdy rodzic oraz dobry wujek i ciocia potrzebują na swoim Androidzie mieć zainstalowane gry dla dzieci. Ale to dopiero początek! Czy wiecie, że są gry na Android, w które może zagrać sam Wasz kot?!

Najlepsze gry na tablet Android

gry na tablet z Android

Tablety z Androidem są coraz popularniejsze. Znaleźć jednak dobre gry na tablet Android nie jest już tak prosto. Z tego powodu przedstawiamy listy z różnymi grami wspaniale wyglądającymi na tablecie z Androidem.

Aplikacje do zdjęć na Android

aplikacje na android do zdjęć

Zdjęcia w smartfonach królują dzięki popularności aplikacji takich jak Instagram. Dzięki dobrze dobranym filtrom każde zdjęcie może wyglądać niemal jak te profesjonalne. Nawet jeśli kamera w naszym Androidzie nie powala na kolana. Ale aplikacje do zdjęć na Android nie tylko Instagramem stoją, polecamy wiele innych świetnych aplikacji, dzięki którym zrobić świetne fotki.

Mapy na Androida

aplikacje na wakacjeMasz smartfon lub tablet Android z całkiem dużym ekranem? Dlaczego by nie wykorzystać go jako nawigacji GPS? To doskonały pomysł. W Google Play znajdziemy wiele dobrych map i nawigacji na Android.

Komunikatory na Androida

komunikatory na androidSmartfon Android to doskonałe narzędzie komunikacji. Nic więc dziwnego, że bardzo popularne są wszelkiego rodzaju komunikatory. Króluje wśród nich WhatsApp, ale to dopiero początek. Zobaczcie gdzie warto gadać na Android w erze po GG.

Inne popularne aplikacje na Androida

aplikacje na androidWszystkie listy aplikacji i porady do których linkujemy powyżej to nie wszystko! Redakcja Softonic przygotowała o wiele wiele więcej list najciekawszych aplikacji na Android. Sprawdźcie jakie są najlepsze przeglądarki na Android, antywirusy, aplikacje do oglądania telewizji, pogodowe czy do szkoły i na studia.

Czy Android może łączyć się z komputerem?

airdroid

Na koniec czas na trochę bardziej zaawansowane wykorzystanie naszego Androida. Bardziej doświadczeni użytkownicy systemu mogą spróbować połączyć swojego Androida z komputerem PC. Dzięki takiemu zabiegowi szybko i łatwo będziemy mogli zarządzać zawartością naszego Androida z poziomu komputera.

Zajrzyj też do naszej serii artykułów “Polska aplikacja tygodnia” oraz do naszych najnowszych wiadomości o Androidzie

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji