Reklama

Tips & Tricks

Star Wars Commander: 8 porad, jak zostać władcą galaktyki

Maria Baeta

Opublikowany

Niezależnie, czy przyłączysz się do Rebeliantów, czy zasilisz szeregi Imperium, aby zwyciężyć, potrzebujesz dobrej strategii. W dzisiejszym artykule odkryjemy przed wami przepis na sukces!

Star Wars: Commander to gra na telefony z iOS-em i Androidem, która przypomina niedawny hit wśród gier mobilnych: Clash of Clans. Mimo że mechanika w obu tytułach jest dość podobna, Star Wars może się pochwalić kilkoma unikalnymi rozwiązaniami.

Star Wars Commander: 8 porad, jak zostać władcą galaktyki

Chcesz doprowadzić do perfekcji swoje umiejętności i stać się największym bogaczem w galaktyce? Poznaj 8 wskazówek, które ci w tym pomogą.

Rebelianci czy Imperium – do kogo się przyłączyć?

Na samym początku przygody musisz opowiedzieć się po którejś stronie: Sojuszu Rebeliantów lub Imperium. Obie mają swoje wady i zalety, dlatego warto je poznać, zanim dokonasz ostatecznego wyboru.

Jeśli zdecydujesz się dołączyć do Rebeliantów, możesz rekrutować bohaterów od razu. Jednak dopiero rozbudowując Kwaterę Główną do poziomu 4., możesz zbudować fabrykę. Natomiast gdy przyłączasz się do Imperium, dzieje się dokładnie odwrotnie: natychmiast budujesz fabrykę, ale musisz poczekać, aż osiągniesz poziom 4. Kwatery Głównej, żeby móc rekrutować specjalnych bohaterów.

Ponadto oddziały rebelianckie posiadają początkowo przewagę w ataku, niemniej różnica ta niweluje się wraz z rozwojem rozgrywki.

Zainwestuj zasoby, żeby mieć ich jeszcze więcej

Kredyty i materiały stanowią obowiązującą w grze walutę, za którą stawiasz budynki. Przede wszystkim musisz zainwestować w rafinerie, rynek i magazyny.

Zawsze staraj się mieć ich maksymalną liczbę na danym poziomie, szczególnie w początkowej fazie gry. Inwestuj swoje zasoby, żeby mieć ich jeszcze więcej, i rozbudowuj magazyny.

Skoncentruj budynki w swojej bazie

Następnym krokiem jest wprowadzanie ulepszeń odnośne budynków (kwatery oddziałów, centra badawcze itp.). Chociaż Star Wars: Commander oferuje duży obszar gruntu, na którym możesz stawiać budowle, lepiej jest jednak skupić je blisko siebie i rozbudowywać kompleks od centrum ku zewnątrz.

Dzięki takiej strukturze nie będziesz potrzebować zbyt wielu wież obronnych i murów chroniących twoje zasoby i budynki. Takie ustawienie pozwala odeprzeć nawet dwa ataki wrogów jednocześnie.

Oszczędzaj na droida

Zielone kryształy są walutą gry, więc mimo chęci wykorzystania ich do budowy budynków, nie rób tego. Wykaż się cierpliwością i oszczędź tyle kryształów, ile tylko zdołasz (możesz je uzyskać, kończąc misje, logując się na Facebooku lub wykonując pewne zadania).

Najlepszą inwestycją kryształów jest kupno kolejnego droida, czyli robota, który zbuduje i ulepszy twoje budynki. Mając trzy takie roboty, rozbudowa twojego kompleksu pójdzie naprawdę szybko.

Zastanów się, którą bazę warto zaatakować

W Star Wars: Commander misje są ważne, ale prawdziwe źródło zasobów to bitwy z rywalizującymi bazami graczy.

Przejdź zatem do opcji Play i zaatakuj bazę wroga. Co prawda koszt ataku wynosi 100 monet, ale stratę tę łatwo sobie powetować, gdyż już na samym początku starcia z łatwością możesz zarobić 2000 kredytów.

Pamiętaj jednak, aby nie atakować pierwszej napotkanej bazy. Zwracaj uwagę na możliwości swoich oddziałów i szukaj na początku łatwych baz do zdobycia. Nagroda za zwycięstwo jest praktycznie ta sama, a oszczędzisz sobie wiele trudności.

Nie posyłaj do ataku wszystkich oddziałów naraz

Kiedy już rozpoczniesz bitwę, musisz sprawnie zarządzać oddziałami. Pierwszym impulsem będzie zapewne posłanie do walki wszystkich swoich sił naraz. Takie posunięcie oznacza jednak, że szybko możesz zostać z niczym. Dlatego też lepiej poślij kilka oddziałów do walki, a resztę w zależności od tego, jak potoczy się walka i który oddział trzeba będzie wspomóc.

Swoje wojska należy również odpowiednio rozmieścić. Najsilniejsze niech zajmą się niszczeniem wież obronnych i atakiem, a słabsze plądrowaniem magazynów.

Nie skupiaj się na otrzymaniu trzech gwiazdek

W bitwach i misjach kryterium oceny wyników są gwiazdki. Kiedy uda ci się zniszczyć bazę wroga w 100%, otrzymujesz trzy gwiazdki. Nie przejmuj się jednak zanadto, jeśli po przeprowadzonym ataku nie otrzymasz takiego wyniku. Tak naprawdę liczy się plądrowanie i możliwość zyskania waluty i zasobów.

Często sama otrzymywałam tylko jedną gwiazdkę za atak, ale pozyskiwałam wszystkie niezbędne materiały, jakie tylko udało się znaleźć w danej bazie.

Dołącz do drużyny

Podobnie jak w Clash of Clans, również w Star Wars: Commander możesz dołączyć do drużyny (ang. squad). Aby to zrobić, przejdź do przycisku Join a Squad i wybierz jeden ze znajdujących się tam klanów lub stwórz własny.

Przynależąc do klanu, możesz się spodziewać pomocy zbrojnej oraz również takiej udzielać. Często zaoszczędzisz w ten sposób zarówno czas, jak i zasoby, które możesz zainwestować na przykład w rozbudowę swojej bazy.

Teraz jesteś gotowy na prawdziwą wojnę

Dzięki tym poradom możesz rozpocząć swoją przygodę w Star Wars: Commander z maksymalną początkową ilością zasobów oraz wiedzą, jak je pozyskiwać i jak nimi optymalnie dysponować. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero po przejściu przez tę początkową fazę gry.

Pobierz Star Wars Commander: iOSAndroid

Zobacz także:

Clash of Clans – porady i triki

The Simpsons: Tapped Out – 7 wskazówek, które pomogą ci szybciej wybudować miasto

Również może Cię zainteresować