Reklama

Artykuł

Najlepsze darmowe gry strategiczne i symulatory na urządzenia mobilne

Najlepsze darmowe gry strategiczne i symulatory na urządzenia mobilne
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

W sklepach z aplikacjami można znaleźć prawdziwe perełki zarówno na iOS-a, jak i na Androida. Niezależnie, czy lubisz gry strategiczne, symulatory, gry w zombie klimatach, budowanie imperium, czy wcielanie się w role ciekawych postaci, z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród gier na urządzenia mobilne.

W dzisiejszym artykule prezentujemy sześć interesujących i darmowych gier na iOS-a i Androida.

Hay Day: więcej niż farma

Zastanawiasz się, jak to jest mieć własną farmę? Być może nie zdecydowałbyś się na założenie jej w rzeczywistości, zwłaszcza jeśli dobrze się czujesz w mieście. Ale z pewnością możesz posmakować wiejskiego życia dzięki symulatorowi Hay Day na iOS-a i Androida. Możesz w nim doić krowy, hodować bydło, budować stodoły czy młyny. Świetna zabawa gwarantowana.

Hay Day jest uzależniający, ponieważ jest czymś więcej niż tylko typowym symulatorem farmy. Kolejne aktualizacje gry przyniosły nową mechanikę: możliwość stworzenia małego miasteczka wraz z punktami usługowymi. To pozwoli ci cieszyć się życiem również w obrębie miasta.

Pobierz Hay Day na Androida

Pobierz Hay Day na iOS-a

Bridge Constructor: most prosto z marzeń

Budowanie mostów rozciągniętych nad rozległymi przepaściami być może nie należy do najprzyjemniejszych zadań w rzeczywistości. Jednak w aplikacji to już zupełnie inna sprawa, czego dowodem jest zabawna gra Bridge Constructor.

W grze budujesz mosty między klifami. Musisz tak połączyć materiały i struktury, aby twoja konstrukcja była odporna i nie stała się sprawcą straszliwych wypadków. Oczywiście, jak to w życiu bywa, jeśli okaże się, że twój most nie działa jak należy, musisz zacząć od nowa.

Pobierz Bridge Constructor na Androida

Pobierz Bridge Constructor na iPhone’a

The Sims: wirtualne życie nie tylko na PC

Najbardziej popularna wersja Simów to gra na komputery stacjonarne (tutaj dowiesz się więcej na temat czwartej części), ale wirtualni ludzie nie ominęli żadnej platformy. Znajdziesz ich również na iOS-ie i Androidzie.

Co prawda wersja The Sims na urządzenia mobilne jest nieco okrojona, jednak wciąż posiada wiele opcji. Masz do czynienia z około 20 postaciami, możesz posiadać zwierzęta, odwiedzać sąsiadów, budować domy itp. Jeśli jesteś uzależniony od Simów, nie pozostaje nic innego, jak tylko pobrać grę na swoje urządzenie.

Pobierz The Sims na Androida

Pobierz The Sims na iPhone’a

Plants vs Zombies 2: historia naturalna

Jednym z najbardziej popularnych gatunków wśród gier strategicznych jest tak zwany tower defense i jeśli chcielibyśmy zilustrować go najlepszym przykładem, byłoby to Plants vs Zombies. Sequel tej gry posiada bardzo zbliżoną do pierwszej części mechanikę, ale oferuje wiele nowości: różne światy bazujące na epokach historycznych, nowe gatunki roślin i typy zombie i przede wszystkim ulepszoną grafikę.

Pobierz Plants vs. Zombies 2 na Androida

Pobierz Plants vs. Zombies 2 na iPhone’a

Clash of Clans: wojenna klasyka

Clash of Clans doczekał się wielu klonów i imitacji, ale żadna nie może się równać z oryginałem. Dlatego też wciąż plasuje się na liście gier jak najbardziej wartych polecenia.

W Clash of Clans wcielasz się w przywódcę klanu, który musi poradzić sobie z falami najeźdźców. Zabawna grafika, wciągająca rozgrywka i bardzo dobry tryb multiplayer sprawiają, że jest to jedna z gier, przy której stracisz godziny swojego wolnego czasu.

Pobierz Clash of Clans na Androida

Pobierz Clash of Clans na iPhone’a

Star Wars: Commander: Rebelianci czy Imperium?

Mimo że na pierwszy rzut oka gra przypomina nieco Clash of Clans, SW Commander posiada własną osobowość. W grze najpierw wybierasz, czy wolisz walczyć po stronie Rebeliantów, czy Imperium, a potem rozpoczynasz przygodę, w której trenujesz swoje oddziały. Aby pomóc ci odnieść zwycięstwo, przyłączą się do ciebie najbardziej charyzmatyczni bohaterowie obydwu stron mocy, na przykład Han Solo, Księżniczka Leia czy sam Darth Vader.

Oprócz wciągającej rozgrywki, Commander odznacza się świetną grafiką i trybem fabularnym, który zachwyci wszystkich fanów sagi George’a Lucasa.

Pobierz Star Wars Commander na Androida

Pobierz Star Wars Commander na iOS-a

Strategia i symulatory dla każdego

Prawda jest taka, że większość gier strategicznych i symulatorów przeznaczonych na platformy mobilne nie posiada takiej złożoności, jak gry na PC, niezależnie czy jest to Age of Empires, czy najnowsza wersja The Sims 4. Jednakże to prostota tych gier jest dokładnie tym, co sprawia, że są one idealne na krótki okres czasu.

Aktualizacja artykułu z 2 września 2013 roku.

Zobacz także:

Darmowe gry na iPhone’a: 5 wskazówek, jak pobierać płatne gry, nie wydając ani grosza

Gdzie kupić tanio gry?

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines