Reklama

Nowiny

Premiery w maju: czy Watch Dogs okaże się najlepszą grą roku?

Maria Baeta

Opublikowany

Watch Dogs ma aspirację być najważniejszą tegoroczną produkcją nowej generacji gier, ale w tym celu musi stanąć w szranki z tytułami takiego formatu, jak nowy Wolfenstein, czy następna odsłona Mario.

Podobnie jak kwiecień, maj będzie bardzo ważnym miesiącem dla przemysłu gier wideo. Wystarczy powiedzieć, że gigant Ubisoft wkrótce wyda od dawna wyczekiwaną produkcję: Watch Dogs. Ponadto, pojawi się również nowy Wolfenstein, oraz czeka nas spektakularny powrót ukochanego bohatera gier Nintendo.

Premiery w maju: czy Watch Dogs okaże się najlepszą grą roku?

The Amazing Spider-man 2 – PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U, 3DS (02.05)

Słynny film o Spidermanie bazujący na komiksach Marvela, posiada naturalnie swoją adaptację na konsole do gier. Oprócz klasycznej akcji znanej ze srebrnego ekranu, eksplorujemy w grach także inne wątki historii o człowieku-pajątku, takie jak poszukiwania mordercy wuja bohatera – Bena.

Podobnie jak w świetnej produkcji Spider-Man 2 z 2004 roku, w nadchodzącej wersji przygód naszego bohatera będziemy mieć do czynienia z otwartym światem, w którym czeka nas mnóstwo różnego rodzaju misji i masa złoczyńców do pokonania. W dodatku, grę uświetni cała rzesza czołowych wrogów Spidermana, wśród których, oprócz jego najsłynniejszego nemesis Zielonego Goblina, pojawią się również Black Cat, Venom czy Kingpin.

Bound by Flame – PC, PS3, PS4, Xbox 360 (09.05)

Na Elder Scrolls Online świat się nie kończy: są również inne gry RPG starające się przyciągnąć uwagę fanów. W tym miesiącu przyszła kolej na tę produkcję: osadzoną w średniowieczu grę z otwartym światem, opętanym przez demona.

Oto wróg, który obiecuje Ci wielką potęgę w zamian za walkę u jego boku. Jeśli zaś odrzucisz jego propozycję, z pewnością postąpisz właściwie, ale być może nigdy nie posiądziesz szczególnej mocy i taktycznych umiejętności. Którą stronę wybierzesz?

Killer is Dead – PC (09.05)

Po serii gier na konsole, najnowsza produkcja od Suda51 przeznaczona będzie na PC. W Killer is Dead wcielamy się w nieubłaganego, płatnego mordercę.

Możesz zapomnieć o powściągliwości, która irytowała Cię w Hitman. Twórcy z japońskiego studio Grasshopper Manufacture nie lubią półśrodków i w Killer is Dead z pewnością nie zabraknie dzikiej i niecodziennej akcji, w wykonaniu posiadającego cybernatyczne ramię i całkowicie oddanego flirtowi z płcią piękną bohatera.

Wolfenstein: The New Order  – PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One (20.05)

Wolfenstein to saga świetnie znana wszystkim fanom strzelanek FPS. Ostatnia odsłona gry z 2009 roku spotkała się z bardzo zróżnicowanym odbiorem, niemniej wydaje się, że spektakularna część The New Order okaże się wielkim sukcesem. Wystarczy przeczytać pierwsze opinie krytyków, aby utwierdzić się w tym przekonaniu.

The New Order, osadzona w latach 60-tych, prezentuje alternatywną wizję przeszłości, w ktrórej III Rzesza wygrała wojnę. W grze ponownie wcielamy się postać Williama “B.J.” Blazkowicza, który znów zostaje wezwany, tym razem aby powstrzymać Nazistów dążących do zniszczenia świata.

Watch Dogs – PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One (27.05)

Jednak, jeśli jest coś, na co naprawdę czekamy, to jest to z pewnością Watch Dogs. Prezentowana jako tytuł należący do gier nowej generacji (chociaż dostępna również na starszych konsolach i PC), Watch Dogs tworzy wybuchową mieszankę, której nie można się oprzeć: otwarty świat, mnóstwo akcji, futurystyczna sceneria i enigmatyczny bohater, który może się doczekać wręcz takiego uwielbienia, jak ikona z serii Assasin’s Creed – Ezio Auditore.

Kiedy w 2007 roku Ubisoft wydał Assassin’s Creed, gra okazała się prawdziwym arcydziełem. Wszyscy zadajemy sobie więc pytanie, czy Watch Dogs odniesie podobny sukces i ponownie rozsławi francuskiego producenta gier, czy może okaże się rozczarowaniem roku?

Mario Kart 8 – Wii U (30.05)

Wii U już wkrótce zaprezentuje jedną z najbardziej wyczekiwanych przez fanów Nintendo gier: nową odsłonę Mario Kart. Nierealistyczne wyścigi i chatakterystyczne dla serii elementy strategiczne sprawiają, że nowa gra z naszym ulubionym bohaterem łączy w sobie wszytsko, co w świecie Mario najbardziej smakowite.

Po tym, jak poprzednie odsłony gry wprowadzały motocykle i pojazdy wodne, przyszedł czas na ultraszybkie poduszkowce. W Mario Kart 8 znajdziesz tryb wieloosobowy online do 12 graczy oraz klasyczny tryb offline do 4 graczy na dzielonym ekranie.

Rozpierają Cię emocje? Poczekaj na E3!

Jeśli mówimy o tym, że maj będzie bardzo ważnym miesiącem dla graczy na całym świecie, to musimy koniecznie przypomnieć, że w przyszłym miesiącu w Los Angeles odbędzie się również E3 – największa coroczna wystawa przemysłu gier komputerowych. Oznacza to, że już wkrótce dowiemy się, jakie kolejne, znakomite gry w następnych miesiącach zagoszczą na naszych urządzeniach.

A Ty, jakiej gry wychodzącej w maju nie możesz się doczekać?

Również może Cię zainteresować