Reklama

Artykuł

Najlepsze darmowe gry logiczne na urządzenia mobilne

Najlepsze darmowe gry logiczne na urządzenia mobilne
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

Jednymi z najpopularniejszych gier na smartfony są wszelkiego rodzaju gry logiczne oraz proste układanki. Przedstawimy ci dzisiaj sześć darmowych propozycji z tego gatunku.

Zaczniemy od małej układanki, w której trzeba zebrać kuleczki jednakowego koloru, a skończymy na surrealistycznej minigrze. Zapisz sobie zatem te sześć tytułów, bo dadzą ci wiele radości. Oto one!

Bubble Witch 2 Saga: wiedźmy w Candy Crush

Candy Crush Saga stała się prawdziwym hitem, ale studio King posiada jeszcze więcej interesujących pozycji, które warte są choćby spróbowania. Jedną z nich jest Bubble Witch 2 Saga. Gra korzysta z klasycznego systemu układania kolorowych kuleczek w jednej linii w celu ich zniszczenia. Gra jednak idzie o krok dalej i oferuje wiele wyzwań, które możesz pokonać dzięki dodatkowym mocom czarownic.

Oczywiście pomysł na rozgrywkę nie jest nowy, bo wykorzystywany jest już od dziesięcioleci. Jednak kolory, jakie zostały użyte, rosnący poziom trudności oraz możliwość zagrania dosłownie wszędzie (także na Facebooku), czyni z tej gry po prostu idealną pozycję na smartfona.

Pobierz Bubble Witch 2 Saga na Androida

Pobierz Bubble Witch 2 Saga na iPhone’a

TETRIS Blitz: niezbędna klasyka

Tetris to gra, której historia sięga prawie 30 lat. Idea rozgrywki trzyma się znakomicie i nadal jest popularna, dlatego nie dziwi, że została wydana w nowej wersji. Posiada też jedną z ciekawszych funkcji gier mobilnych, jaką jest ograniczenie czasu do dwóch minut, w których musisz ugrać tyle punktów, ile tylko dasz radę.

Chociaż jesteś pewnie przyzwyczajony do używania klawiszy bądź przycisków w tego typu grze, to trzeba przyznać, że TETRIS Blitz radzi sobie bardzo dobrze z urządzeniem dotykowym.

Pobierz TETRIS Blitz dla Androida

Pobierz TETRIS Blitz dla iPhone’a

Pobierz TETRIS Blitz dla Windows Phone’a

Dumb Ways to Die: uratuj potwory

Jeśli lubisz gry w stylu miniwyzwań, to z pewnością pokochasz Dumb Ways to Die. W tej grze uratujesz kilka istnień wybranych postaci, które znajdują się w bardzo niebezpiecznych sytuacjach.

Twoim głównym celem będzie uratowanie tych słodkich stworzonek. Jest to niezwykle proste, a jedyną trudnością jest czas, w jakim musisz tego dokonać. Skoncentruj się zatem i ciesz się szybkim tempem wykonywanych zadań.

Pobierz Dumb Ways to Die dla Androida

Pobierz Dumb Ways to Die dla iPhone’a

Dots: A Game About Connecting: obsesja punktów

Czasami niektóre gry przyciągają uwagę ze względu na swoją świetną grafikę. Jednak w przypadku Dots, tak się nie dzieje, gdyż jej wygląd na dowolnym urządzeniu mobilnym jest minimalistyczny. Znajdziesz tu jedynie czarny ekran i wiele różnokolorowych kropek. Cóż zatem może być w tym ekscytującego? Zaufaj nam, naprawdę dużo!

Dots pozwalają na sprawdzenie swojej inteligencji oraz sprytu. Musisz połączyć kolorowe kropki w tak długie łańcuchy, jak to tylko możliwe. To niby proste do zrozumienia, jednak o wiele cięższe do wykonania. Będzie to zatem idealna opcja, kiedy masz chwilę wolnego czasu.

Pobierz Dots A Game About Connecting dla Androida

Pobierz Dots A Game About Connecting dla iOS-a

QuizUp: sprawdź, czy jesteś najmądrzejszy

Chociaż QuizUp prezentuje się jak aplikacja z rodzaju klasycznych gier quizowych, to jest jednak czymś więcej. Już na samym początku to widać, gdyż kategorie pytań są o wiele bardziej rozbudowane niż w podobnych aplikacjach. Potrafią one dotyczyć bardzo specyficznych dziedzin, np: artyści, programy telewizyjne, sporty z całego świata, kuchnie świata, medycyna, cytaty filmowe czy rozpoznawanie postaci na podstawie zdjęć. Jeśli czegoś nie znajdziesz, możesz zawsze zgłosić swoje sugestie do twórców aplikacji, które z pewnością zostaną wysłuchane.

W QuizUp możesz mierzyć się z przyjaciółmi lub obcymi osobami zarówno w czasie rzeczywistym, jak i odpowiadając na swoją pulę pytań i wysyłając wyzwanie przeciwnikowi. Jeśli uważasz się za osobę mądrzejszą od innych, QuizUp z pewnością pozwoli ci to udowodnić!

Pobierz QuizUp dla Androida

Pobierz QuizUp dla iOS-a

Munch Time

Lubisz grę Cut The Rope, w której karmi się żabę? Jeśli tak, to z pewnością polubisz również Munch Time. Jest to gra, w której pomagasz kameleonowi zdobywać pożywienie. Aby tego dokonać, musisz przebyć swoim bohaterem sporo różnych platform i pokonać kilka przeszkód, używając jego języka i swojej inteligencji.

Dzięki doskonałemu technicznemu wykonaniu oraz prostocie poruszania się, Munch Time to świetna pozycja z gatunku gier logicznych, która posiada zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną z większą liczbą poziomów (dostępną tutaj w wersji na AndroidaiPhone’a).

Pobierz Munch Time (darmową wersję) dla Androida

Pobierz Munch Time (darmową wersję) dla iPhone’a

Idealny gatunek dla urządzeń mobilnych

Powodem, dla którego istnieje tak wiele gier logicznych oraz układanek dla smartfonów, jest banalnie prosty. W gry logiczne można zagrać w każdym momencie, dysponując nawet odrobiną czasu wolnego. Jest to zatem świetna propozycja, aby na przykład przebudzić swój umysł na początku dnia, gdy podróżujemy transportem publicznym do pracy lub szkoły.

Aktualizacja artykułu z dnia 11 listopada 2013 roku.

Zobacz także:

Najlepsze darmowe gry wyścigowe na urządzenia mobilne

Najlepsze darmowe gry strategiczne i symulatory na urządzenia mobilne

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines