Reklama

Tips & Tricks

Poczuj się jak prawdziwy turysta bez ruszania się z domu

Maria Baeta

Opublikowany

Dopadł Cię dół finansowy w te wakacje? Nie martw się – oto aplikacje i strony internetowe, z którymi możesz podróżować bez ruszania się z domu.

Podróżowanie to prawdziwa frajda, ale czasem po prostu nie mamy pieniędzy, czasu ani sposobności, żeby sobie na to pozwolić. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo sposobów na wirtualne podróżowanie, głównie za sprawą fantastycznych stron internetowych i aplikacji. W tym artykule przedstawię najciekawsze z nich. Przy ich pomocy możesz odkrywać najwspanialsze zakątki Ziemi w zaciszu własnego domu.

Poczuj się jak prawdziwy turysta bez ruszania się z domu

Google Earth: Dookoła świata dzięki uprzejmości Google

Klasyk wśród klasyków. Google Earth to aplikacja pierwszego kontaktu dla wszystkich, którzy pragną odkrywać świat. Program ten pozwoli Ci przenieść się na drugi koniec kuli ziemskiej za pomocą kilku gestów.

Korzystając z zasobów Google Maps, aplikacja Google Earth umożliwia interaktywne wycieczki przez kraje i miasta. Pozwala Ci cieszyć się widokiem zabytkowych budowli w trójwymiarze i dowiadywać się o nich najciekawszych informacji. Ponadto możesz zapisywać swoje ulubione miejsca na mapie, by powrócić do nich, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota.

Jeśli chcesz zintensyfikować swoje podróżnicze doznania, warto również wybrać się na klasyczny spacer po ulicach miast z funkcją Street View w Google Maps.

Pobierz Google Earth na PC

Pobierz Google Earth na Maca

Pobierz Google Earth na Androida

Pobierz Google Earth na iOS-a

AirPano

AirPano to aplikacja internetowa na iPada, która oferuje wirtualne wycieczki po najpiękniejszych zakątkach świata. W przeciwieństwie do Google Earth AirPano nie operuje prawdziwymi zdjęciami, lecz równie realistycznymi modelami 3D. Zaletą takiej formy jest to, że masz szansę zobaczyć reprodukcję charakterystycznych miejsc na świecie z dużo większą dokładnością.

Jeśli marzysz o zobaczeniu wodospadu Iguazú, wspięciu się na najwyższą górę świata lub dotarciu do najodleglejszego zakątka Ziemi – AirPano Cię nie rozczaruje!

Dodatkowo AirPano wspiera Oculus Rift. Dostępny jest on podczas niektórych wycieczek, między innymi po starożytnym mieście Petra, które można było zobaczyć w filmie Indiana Jones i ostatnia krucjata.

Wypróbuj AirPano w sieci

Pobierz AirPano na iOS-a

Panorama 360 Cities

Podczas gdy w aplikacji AirPano znajdziesz dziewicze krajobrazy, Panorama 360 Cities została stworzona z myślą o miłośnikach terenów zabudowanych. Ta aplikacja internetowa na iOS-a posiada reprodukcje z prawdziwymi zdjęciami większości najwspanialszych miast na świecie. Czym się więc różni od Google Earth? Głównie spektakularną jakością obrazu, na którą składają się olbrzymie ilości gigapikseli, co oznacza, że możesz odkrywać ciekawe miasta w najdrobniejszych szczegółach!

Dodatkową zaletą Panorama 360 Cities jest jej bezustanna aktualizacja dzięki zaangażowaniu społeczeństwa, które może dodawać zdjęcia z podróży i wzbogacać bazę widoków.

Wypróbuj Panorama 360 Cities w sieci

Pobierz Panorama 360 Cities na iOS-a

World Wonders: Podróże w czasie

World Wonders to eksperymentalny projekt Google, dzięki któremu nie tylko możesz cieszyć się panoramami miast i spektakularnymi widokami, ale również zapoznać się z wieloma informacjami dotyczącymi danego miejsca, w tym z historycznymi dokumentami.

Na przykład jeśli przejdziesz do dokumentu na temat pałacu królewskiego w Wersalu, możesz nie tylko wybrać się na wirtualną wycieczkę, ale też zapoznać się z historycznymi zdjęciami tego miejsca.

Wypróbuj World Wonders w sieci

Vusiem British Museum: Daj się uwieść egipskiej sztuce

Jeśli jesteś miłośnikiem kultury, zachęcam do zapoznania się z aplikacjami najwspanialszych muzeów na świecie. Szczególnie warta polecenia jest aplikacja British Museum, która oferuje wirtualną wycieczkę po całej kolekcji sztuki egipskiej, podczas której możesz zobaczyć między innymi mumie i Kamień z Rosetty.

A jeśli spodoba Ci się wystawa, możesz zakupić wersję Premium aplikacji i zwiedzić w ten sposób całe muzeum!

Pobierz Vusiem British Museum na Androida

Pobierz Vusiem British Museum na iOS-a

Musée du Louvre: Gioconda blisko Ciebie

Najsłynniejsze muzeum w Paryżu również posiada świetną aplikację (wyłącznie na iOS), w której znajdziesz szczegółowej informacje na temat ponad 500 obrazów.

Teraz możesz odkrywać tajemnice najpiękniejszych obrazów Rafaela czy Leonarda DaVinciego, poznawać wspaniałe rzeźby greckie i zdobywać cenne informacje na temat innych dzieł sztuki bez konieczności stania w kolejce i czekania na przewodnika.

Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, ale jeśli chcesz mieć do dyspozycji większy wybór dzieł sztuki, za niewielką opłatą możesz nabyć wersję HD.

Pobierz Musée du Louvre na iOS-a

Pobierz Musée du Louvre HD na iOS-a

MoMA: Obowiązkowa aplikacja dla miłośników sztuki współczesnej

MoMA jest światowym liderem w dziedzinie sztuki współczesnej, a teraz – dzięki aplikacji – możemy zapoznać się z niektórymi kolekcjami podczas wirtualnego zwiedzania muzeum.

Ponadto aplikacja oferuje również audioprzewodniki po wystawach, a także opcje organizowania ulubionych dzieł i dzielenia się nimi z przyjaciółmi.

Pobierz MoMA na Androida

Pobierz MoMA na iOS-a

BigOven: Poznaj smaki świata

Jednym z bardziej popularnych typów podróżowania jest turystyka gastronomiczna. Jeśli jednak nie ufasz egzotycznym restauracjom w Twoim mieście, zamień się w szefa kuchni i przygotuj fantastyczne potrawy z każdego zakątka ziemi! Dzięki Androidowi zadanie to jest naprawdę proste, ponieważ aplikacja BigOven oferuje tysiące przepysznych przepisów na dania ze wszystkich kontynentów.

Z BigOven nie tylko odkryjesz unikatowe przepisy, ale również odpowiednio je zorganizujesz w menu na dany tydzień lub stworzysz listę zakupów. Gotowanie jeszcze nigdy nie było takie proste!

Pobierz BigOven na Androida

Pobierz BigOven na iOS-a

Pobierz BigOven na Windows Phone’a

Tasty Trip: Podróże dla podniebienia

Tasty Trip to kolejny przewodnik po przepisach z tą jednak różnicą, że znajdziesz w nim rekomendacje i opinie osób, które już wypróbowały dany przepis. Dlatego jeśli nie możesz się zdecydować na jakąś potrawę, dowiedz się od innych podróżników, czy warto ją przygotowywać!

Dodatkowo oprócz wskazówek, jak przyrządzić daną potrawę, Tasty Trip oferuje również informacje na temat jej wartości odżywczych.

Pobierz Tasty Trip na iOS-a

Inny sposób patrzenia na świat

Prawdą jest, że nic nie może się równać z prawdziwymi emocjami towarzyszącymi podróżowaniu i poznawaniu fascynujących miejsc. Niemniej istnieje wiele sposobów, aby zafundować sobie ekscytujące chwile dzięki wirtualnym podróżom możliwym dzięki zaawansowanej technologii, takiej jak na przykład Oculus Rift.

Zobacz także:

Również może Cię zainteresować