Reklama

Artykuł

Oscary 2014: Najlepsze aplikacje dla kinomaniaków

Maria Baeta

Opublikowany

Już wkrótce najważniejsza na świecie filmowa noc – ceremonia rozdania Oscarów. Aby być przygotowanym na to wydarzenie postanowiliśmy przedstawić najlepsze aplikacje dla kinomanów dla iOS i Android.

W czwartek 16 stycznia 2014 ujawniono nominacje do Oscarów. Teraz pozostaje już tylko czekać do 2 marca, kiedy to w Los Angeles poznamy najlepsze filmy minionego roku. Warto na tą okazje przygotować swój tablet lub smartfon.

Oscary 2014: Najlepsze aplikacje dla kinomaniaków

Istnieje wiele aplikacji związanych z filmami, ale czy są one warte pobrania? My postanowiliśmy wybrać najlepsze. To takie programy, które powinniście wypróbować koniecznie przed rozdaniem tegorocznych Oscarów.

IMDb Cine & TV: Encyklopedia kina

IMDb to prawdziwa biblia kinomanów. Strona internetowa to kompletny przewodnik po świecie filmu, podobnie jest zresztą z bardzo dobrze wykonaną aplikacją mobilną, która jest nieco uproszczona.

Na stronie głównej znajdziemy najważniejsze informacje z Hollywood, nadchodzące wydarzenia, newsy o gwiazdach i nowości z branży filmowej. IMDb jest idealny rozwiązaniem dla tych, którzy szukają informacji na temat konkretnego filmu, serialu, czy aktora. To także podstawowa baza wiedzy o całej branży, która pozwala poznać ważne fakty o aktorach, czy reżyserach.

Pobierz IMDb Movies & TV na iPhone i iPad

Pobierz IMDb Movies & TV na Android

Pobierz IMDb na Windows Phone

Filmweb: polska encyklopedia kina

filmweb

Czego nie da Ci IMDb, to da ci rodzimy Filmweb. A nawet trochę więcej. Filmweb ma tę oczywistą zaletę, że zawiera filmy i seriale stworzone nad Wisłą, czego brak zagranicznym aplikacjom. Do tego filmy i seriale możemy wyszukiwać po polskich tytułach. To całkiem oczywiste.

Aplikacja Filmweb idzie jednak dalej, oferując także możliwość oceniania filmów i seriali, które to oceny służą potem jako wskazówki dla systemu rekomendacji. W aplikacjach mobilnych Filmweb możemy także sprawdzić repertuar polskich kin i program telewizyjny polskich stacji. Aplikacja Filmweb dla polskiego kinomaniaka jest niezastąpiona.

filmweb

Pobierz Filmweb na iPhone

Pobierz Filmweb na Android

Pobierz Filmweb na Windows Phone

Trailer Addict: zwiastuny w HD i inne dodatki

Jeśli uwielbiacie zwiastuny filmowe, to Trailer Addict zapewni wam codzienną dawkę nowości. Co prawda IMDb zawiera trailery, ale to Trailer Addict specjalizuje się w nich, dostarczając najlepszą jakość i absolutne nowości. Korzystając z Trailer Addict zobaczycie zwiastuny jako pierwsi. Ponadto zyskacie dostęp do wielu dodatków filmowych na przykład materiały o tym jak kręcono dany film.

Pobierz Trailer Addict na iPhone i iPad

Pobierz Trailer Addict na Android

Miso: społeczność kinomaniaków

miso-logoMiso to świetna aplikacja do kontrolowania wszystkich filmów i seriali. Możecie zaznaczać jakie filmy obejrzeliście, oceniać je i polecać znajomym. Miso pozwala na komentowanie aktywności znajomych, a ponadto odkrywanie nowych seriali i filmów pasujących do naszych filmowych gustów.

Pobierz Miso na iPhone i iPad

Pobierz Miso na Android

MoviePop: filmowy test

MoviePop to gra na urządzenia mobilne i Facebooka stworzona przez autorów SongPop. Naszym zadaniem jest odgadnięcie nazwy filmu, nazwiska aktora lub reżysera po obejrzeniu zaledwie kilku sekund sceny. W tym filmowym quizie możemy rywalizować z naszymi znajomymi z Facebooka. MoviePop posiada podział na kategorie tematyczne m.in. dramaty, filmy muzyczne, hity z lat 2000, komedie itd… Odblokowujemy je dzięki monetom zdobytym podczas poprawnych odpowiedzi na pytania.

Pobierz MoviePop na iPhone

Pobierz MoviePop na Android

Icon Pop Quiz: sprawdź jak dobrze znasz celebrytów

Jeśli widzisz melonik i wąsy, to kto Ci się kojarzy? Oczywiście Charles Chaplin! Pantofelek? Kopciuszek! Icon Pop Quiz to gra bazująca na skojarzeniach graficznych. Musimy rozpoznać znane postacie popkultury na bazie charakterystycznych symboli.  Znajdziemy tam znane filmy, fikcyjne postaci oraz gwiazdy kina. A cała aplikacja posiada świetny wygląd, choć nie zawsze grafiki mogą wydawać nam się oczywiste.

Uwaga: Gra naprawdę wciąga!

Pobierz Icon Pop Quiz na iPhone i iPad

Pobierz Icon Pop Quiz na Android

Kanapa, pilot i aplikacje!

Posiadając te aplikacje na swoim smartfonie możecie mówić o sobie kinomaniacy. W wygodny sposób zyskujecie dostęp do bazy filmów, przeglądacie setki zwiastunów i sprawdzacie swoją filmową wiedzę. Czas usiąść wygodnie na kanapie i obok pilota, mieć też smartfona.

A może znacie inne filmowe aplikacje, które warto polecić czytelnikom Softonic?

Również może Cię zainteresować