Nowy tablet Android: opieka nad dzieckiem

Nowy tablet Android: opieka nad dzieckiem

Twój tablet z systemem Android ma olbrzymie możliwości. Podpowiadamy jak je w pełni wykorzystać. W kolejnym odcinku naszego cyklu przedstawiamy, jak wykorzystać go do opieki nad dzieckiem.

Skoro możemy używać tabletu do czytania, pracy i gotowania, to czemu nie użyć go również do zabawiania dzieci? Wiele osób może mieć różne obawy przed oddaniem tabletu w ręce dziecka. Ostatecznie, może ono popsuć nasze urządzenie lub dotrzeć do treści, które przeznaczone są dla starszych odbiorców.

W tym artykule skupimy się na aplikacjach, które można wykorzystać do zabawienia dziecka, nauki podstaw matematyki lub rozwinięcia kreatywności. Przedstawimy też aplikację do kontrolowania poczynań naszego maleństwa.

Nauka podstaw

Jednym z najlepszych zastosowań tabletu podczas opieki na dzieckiem jest wykorzystanie go do nauki.

Kids ABC Trains GameKids ABC Trains Game

Czy jest lepszy sposób na naukę alfabetu niż zabawa pociągami? Kids ABC Trains Game łączy w sobie wprowadzenie do świata transportu kolejowego z nauką liter. W grze dostępnych jest pięć zadań, począwszy od układania torów kolejowych tak, by przypominały różne litery, po rozpoznawanie liter po dźwiękach, co pozwala skierować pociąg do miejsca przeznaczenia.

Pobierz Kids ABC Trains Game dla Androida

Numbers & Addition! Math gamesNumbers & Addition! Math games

Ważne, by nasze pociechy poznały liczby jeszcze przed pójściem do szkoły. Jeszcze lepiej, by kojarzyły matematykę z dobrą zabawą! Numbers & Addition! Math games pomaga osiągnąć ten cel, pozwalając dzieciom np. numerować skoki uroczej żaby czy liczyć strusie na podwórku.

Pobierz Numbers & Addition! Math games dla Androida

Gummies Playground na AndroidGummies Playground

Posiadanie żelkowych nauczycieli jest marzeniem każdego dziecka. Dzieki temu nauka cyfr, liter, kształtów, kolorów i nazw zwierząt może być dużo łatwiejsza. Tytułowe żelki bawią i uczą dzieci 25 grami i częstymi pochwałami. Dzięki trzem poziomom trudności jest to odpowiedni tytuł na dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Pobierz Gummies Playground dla Androida

Rysuj, maluj i baw się!

Matematyka i alfabet mogą się z czasem znudzić. Poza tym, należy pozwolić dzieciom dać upust swojej kreatywności. W tej roli najlepiej spełniają się aplikacje do malowania, kolorowania i zabawy z dźwiękami. Oto najlepsze z nich!

Kids Doodle - Color & Draw na AndroidKids Doodle – Color & Draw

Pomalowane kredkami przez dziecko wszystkie ściany salonu są koszmarem wielu rodziców. Jeśli masz już dość zamalowanych ścian i porysowanej kanapy, to warto zainstalować aplikację Kids Doodle. Pozwala ona dziecku kolorować obrazki lub malować własne przy pomocy wielu dostępnych narzędzi. Stworzone rysunki można zapisywać, drukować i wysyłać mailem.

Pobierz Kids Doodle – Color & Draw dla Androida

colAR Mix na AndroidcolAR Mix

Czyż nie byłoby cudownie, gdyby rysunki naszych dzieci mogły ożywać? W pewnym sensie, colAR Mix właśnie to umożliwia. Wystarczy wydrukować wzory do kolorowania prosto z tej aplikacji lub z oficjalnej strony producenta, pokolorować je i uchwycić kamerą naszego tabletu. W mgnieniu oka rysunki naszych dzieci ożyją dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości. Rysunki staną się trójwymiarowe oraz zaczną się poruszać.

Pobierz colAR Mix dla Androida

Kids Animal Piano Free na AndroidKids Animal Piano Free

Jeśli nie masz w domu ksylofonu lub obawiasz się, że ten instrument w rękach Twojego dziecka przyprawił by Cię o utratę słuchu, to pobierz Kids Animal Piano Free. Aplikacja ta pozwoli dać upust muzycznej kreatywności Twojego potomka. Poza możliwością odgrywania melodii klasycznymi dźwiękami, pozwala ona także na zabawę dźwiękami zwierząt.

Pobierz Kids Animal Piano Free dla Androida

Chwila dla siebie

Czasami nam też należy się chwilka spokoju. W takich sytuacjach dobrze jest przekazać tablet dziecku, a samemu udać się na drzemkę lub poczytać. Zanim to zrobimy, warto zadbać o właściwą konfigurację tabletu oraz zainstalowanie odpowiednich aplikacji.

Kid Mode na AndroidKid Mode

Jeśli chcesz dać tablet z Androidem małemu dziecku, aplikacja Kid Mode jest praktycznie niezbędna. Pozwala ona na zablokowanie dostępu do wybranych aplikacji, wyłączenie możliwości dokonywania zakupów, dzwonienia i wysyłania maili. Umożliwia również ustawienie, do czego dziecko może wykorzystywać tablet. Dzięki temu, nasze pociechy będą mogły tylko malować, rysować, czytać książki i grać w wybrane gry.

Pobierz Kid Mode dla Androida

Peppa Pig's Holiday na AndroidPeppa Pig’s Holiday

W naszym zestawieniu nie mogliśmy pominąć jednej z najpopularniejszych gier dla dzieci. W Peppa Pig’s Holiday nasze dzieciątko wcieli się w rolę słodkiego prosiaczka przeżywającego 7 przygód. Aplikacja nie oferuje żadnych dodatkowych zakupów, jest więc idealna dla dzieci pragnących grać samodzielnie.

Pobierz Peppa Pig’s Holiday dla Androida

Tablet z Androidem uczy i bawi!

W tym artykule zaprezentowaliśmy, jak pod nadzorem dorosłego, dziecko może wykorzystać tablet do nauki podstaw matematyki i alfabetu. Tablet z Androidem można też wykorzystać do stymulowania kreatywnej ekspresji u najmłodszych, pozwalając im grać w gry wymagające malowania i grania na instrumentach, czy zabawy z uroczymi animowanymi postaciami.

Ale to jeszcze nie wszystko, co potrafią tablety z Androidem. W kolejnej części cyklu dowiesz się, jak wykorzystać go do treningu swojego umysłu.

Gorąco zapraszamy do lektury kolejnych części naszego przewodnika!

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji