Nie tylko LEGO Star Wars: 5 najlepszych gier LEGO

Nie tylko LEGO Star Wars: 5 najlepszych gier LEGO

Jakie są najlepsze gry ze świata LEGO w ostatnich latach? W ile z nich graliście?

W kinach swoją premierę niedawno miał film LEGO Przygoda. To pierwszy kinowy film poświęcony tym kultowym klockom. LEGO od lat bawi swoich miłośnikow w nie tylko w postaci klasycznych zabawek, ale też gier. Te dostępne są praktycznie na każdą platformę. Takie gry jak Lego Loco, czy Lego Racers bawiły pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku, a teraz mamy kilka pozycji na iPhone’a i smartfony z Androidem oraz wielkie hity na komputery i konsole.

Które z tych gier LEGO są najlepsze? Trudno jest wybrać poszczególne tytuły, ale my spróbowaliśmy stworzyć takie zestawienie. Przekonajcie się, które tytuły zapewniają wspaniałą rozrywkę i dużym i małym:

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Pierwszą grą LEGO opartą o filmowe franczyzy był LEGO Creator: Harry Potter. Ale to jednak gry oparte o Gwiezdne Wojny należy uznać za początek serii gier bazujących na znanych tytułach z popkulutry, połączonych z figurkami LEGO. W LEGO: Star Wars mamy okazję zagrać kultowymi bohaterami takimi jak jak Luke, Darth Vader, czy księżniczka Leia.

Pierwsza część LEGO: Star Wars była dobra, ale to druga część koncentrująca się na oryginalnej trylogii gwarantuje rewelacyjną rozgrywkę. Twórcom gry udało się uchwycić istotę filmów Lucasa i połączyć ją z klockami LEGO.

Pobierz LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Najsłynniejszy filmowy archeolog również został przekształcony w figurkę z klocków LEGO. Saga Stevena Spilberga to idealny scenariusz do przygodowej gry akcji.

Na podstawie trzech pierwszych filmów powstała świetna gra w której nie brakuje kluczowych scen takich jak prolog do “Poszukiwaczy zaginionej arki”, ondalezienie Świętego Grala z  “Ostatniej Krucjaty”, czy rytuał z “Świątyni Zagłady”. Oraz wiele innych momentów z przygód Indiany Jones’a. Wszystko to osadzone oczywiście w słodkim świecie klocków LEGO, ale wciąż niezwykle ekscytujące.

Pobierz LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

LEGO Batman 2: DC Super Heroes

Druga część gry LEGO Batman to coś więcej niż sequel. Stanowi ważny krok dla seriii. Wreszcie zamiast zamkniętych poziomów, można poruszać się po otwartym świecie.

To właśnie dlatego gra jest warta uwagi. Choć nie można zapominać też o bohaterach jacy pojawili się w tym tytule. Znajdziemy tu największe gwiazdy uniwersum DC: Superman, Wonder Woman, Green Lantern. Wspomagają oni Batmana i Robina w pokonywaniu czarnych charakterów.

Pobierz LEGO Batman 2: DC Super Heroes

LEGO The Lord of the rings

Lepiej późno niż wcale! Fani trylogii zrealizowanej przez Petera Jacksona musieli czekać aż dziewięć lat od premiery ostatniej części filmu, aby ujrzeć grę Lego opartą o przygody Froda, Aragorna, Gandalfa i spółki.

Lego Władca Pierścieni to nie tylko zabawna gra platformowa, ale oryginalny sposób na odkrycie Śródziemia, które zostało doskonale odtworzone w świecie klocków LEGO. W tym roku będziemy mogli cieszyć się nową grą opartą o świat Tolkiena, ale klockowe przygody z 2012 roku wciąż bawią.

Pobierz LEGO The lord of the rings

LEGO Marvel Super Heroes

Spider-man, Hulk i Iron-Man to są rywalami Batmana głównie dlatego, że należą do konkurencyjnego wydawnictwa. Na szczęście świat LEGO nie zna granic i po przeniesieniu na ekrany komputerów bohaterów DC w 2013 roku pojawili się herosi Marvela.

Gra opiera się o najnowsze filmy jak Avengers, Iron Man 3, Thor. W Lego Marvel Super Heroes zobaczymy wszystkie te gwiazdy w grze akcji tryskającej humorem i przepełnionej świetnymi widokami Nowego Jorku.

Pobierz LEGO Marvel Super Heroes

Nie ma złych gier LEGO

Dokonując tego wyboru zdaliśmy sobie sprawę, że opuściliśmy bardzo dobre gry LEGO (Harry PotterPiraci z karaibówLEGO City Undercover…). Może są one do siebie podobne, ale żadna z nich nie zawodzi. Wszystkie te przygodówki cieszą świetną rozgrywką.

Jedynym wyjątkiem wśród gier z klockami w roli głównej jest LEGO Universe, ta gra MMO została zamknięta w 2012 roku ze względu na brak osiągniętego sukcesu. Nie był to zły tytuł, ale jednak nie stała się hitem. Ciekawe czy taki sam los czeka LEGO Legends of Chima Online.

Która gra LEGO jest Waszym zdaniem najlepsza?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji