Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na PC jeśli masz tylko chwilę czasu

Maria Baeta

Opublikowany

Czas na kolejną część naszej serii „Najlepsze gry na PC dla…” Tym razem prezentujemy idealne tytuły do krótkich rozgrywek, kiedy mamy tylko kilka chwil na grę.

Uwielbiamy grać, ale większość czasu musimy poświęcić na pracę lub naukę. Trudno jest więc spędzać codziennie wiele godzin grając w ulubione gry. Na szczęście są tytuły, które wbrew ogólnemu przekonaniu, nie pochłaniają nas na wiele godzin. Istnieje wiele gier, które pozwalają na krótką rozgrywkę.

Najlepsze gry na PC jeśli masz tylko chwilę czasu

Jakie to gry? Powiecie zapewne, że to gry na smartfony lub gry na Facebooku. Owszem, to są szybkie gry, ale istnieje wiele klasycznych tytułów, które pozwalają cieszyć się nam z pełnych możliwości komputera. O to kilka najlepszych propozycji.

Papers, Please: Zostań królem celników

Papers, Please jest grą logiczną, w której wcielamy się w celnika w fikcyjnej komunistycznej republice Arstozkan. Musimy analizować wnioski o pozwolenie na wjazd do kraju.

Całość gry kontroluje się myszką, a my musimy skrupulatnie kontrolować wszystkich podróżnych w celu złapania szpiegów, terrorystów, a także przemytników. To wcale nie jest takie nudne, na jakie może się wydawać. Warto dać grze szansę. Idealna zabawa na 10 minut, która okaże się wystarczająco wciągająca i trudna.

Pobierz Papers, Please

Hearthstone Heroes of Warcraft: karcianka na komputerze

Na podstawie uniwersum Warcraft powstała darmowa gra strategiczna oparta na grach karcianych. Obecnie jest to wersja beta ale możemy w nią już zagrać online. Gra pozwala na szybką rozgrywkę, więc jest idealna na krótki odpoczynek w trakcie pracy, czy tuż po niej.

W tej chwili gra Hearthstone dostępna jest na PC i Mac, ale w przyszłości ma pojawić się także na iPad, iPhone oraz Android, dzięki czemu rozgrywka toczyć się będzie mogła wszędzie.

Pobierz wersję beta Hearthstone Heroes of Warcraft

Starbound: Terraria w kosmosie

Podoba się wam MinecraftTerraria? To teraz możecie cieszyć się nową grą w podobnym stylu, ale umiejscowioną w kosmosie.

W Starbound możemy odkrywać kolejne planety, na których znajdziemy rzadkie materiały i paliwo dla naszego statku, stopniowo zdobywając galaktykę i zakładając kolejne kolonie. Gra ma charakter otwarty, przez co można zasiąść do niej w każdej chwili i pograć przez krótki okres czasu.

Pobierz Starbound

Super House of Dead Ninjas: Szalony wyścig z czasem

Jest to gra zręcznościowa z motywami ninja. Tytuł ten jest idealny do krótkiej zabawy ponieważ liczy się jak najszybsze ukończenie danego poziomu. Jest to prosta rozgrywka, która się nie nudzi, ponieważ poziomy generowane są losowo. Za każdym razem przeszkody i inne utrudnienia dla naszego ninja są w innych miejscach.

Pobierz Super House of Dead Ninjas

Battlefield 4: Najbardziej realistyczna wojna

Wydaje się, że krótka rozgrywka oznacza tytuły proste, logiczne i stworzone przez niezależnych developerów. Nie zapominajmy jednak o grach głównego nurtu, największych hitach. Jednym z przykładów jest najnowsza odsłona popularnej serii FPS – Battlefield 4.

Battlefield 4 ma krótkie kampanie, które są idealne do wypełnienia sobie 20 minut. Jeśli nie chcecie przejść naraz całej gry, ani grać w skomplikowanym trybie multiplayer, możecie po prostu zanurzyć się w wojennej strzelaninie i miło spędzić kilka popołudniowych chwil.

Pobierz Battlefield 4

Poświęć trochę czasu dla siebie

Naprawdę każda gra pozwala na zabawę jedynie przez kilka minut. Niestety często za bardzo wciągają i trudno jest przerwać rozgrywkę. Właśnie dlatego nasze zestawienie skupiało się jedynie na szybkich i krótkich rozwiązaniach, gdzie całość nie pochłania nas na wiele godzin.

Jaka jest wasza ulubiona gra na kilka chwil nudy?

Czy podobał Ci się ten artykuł? Nie przegap kolejnych materiałów o najlepszych grach na PC do…

…gry z modami

…gry z rodziną

…gry z wieloma użytkownikami

…odreagowania stresu

A wszystko to już wkrótce na Softonic.pl!

Również może Cię zainteresować