Reklama

Artykuł

Najlepsze gry na PC do trenowania naszego umysłu

Maria Baeta

Opublikowany

Czas na kolejną część naszej serii „Najlepsze gry na PC dla…”. Tym razem prezentujemy Wam najlepsze gry do rozruszania naszych szarych komórek. Dziś udowodnimy, że gry nie muszą być stratą czasu, ale mogą też być doskonałym sposobem na trening umysłu.

Często bycie dobrym graczem bardziej wymaga posiadania sprawnego umysłu, niż umiejętności szybkiego wciskania klawiszy. I nie mamy tutaj na myśli tylko typowych logicznych gier, ale większość dobrych gier komputerowych. Postępy w nich często uzależnione są od dużej sprawności intelektualnej.

Najlepsze gry na PC do trenowania naszego umysłu

Dzisiaj przedstawimy kilka tytułów, które dobrze przetestują Wasze neurony, a może nawet sprawią, że Wasze umysły będą plastyczniejsze i szybsze!

Ethan Meteor Hunter: zabawa z czasem

Ten europejski tytuł dość mocno nawiązuje do klasycznej gry Braid.  Ethan Meteor Hunter jest ciekawą platformówką, w której możemy sterować upływem czasu. Uwierzcie nam, umiejętność ta przyda Wam się wielokrotnie.

Cóż może być trudnego w platformówce? Otóż w Ethan Meteor Hunter refleks nie gra najważniejszej roli. O Waszym sukcesie przeważy tutaj umiejętność logicznego myślenia, która jest niezbędna w rozwiązywanie trudnych zagadek, które zafundowali nam twórcy gry.

Pobierz Ethan: Meteor Hunter

Scribblenauts Unlimited: świat słowem pisany

Scribblenauts Unlimited ma swe początki na konsoli Nintendo DS, co zwiastuje zabawę w dobrym stylu. W grze wcielamy się w rolę małego Maxwella, przed którym stoją wszelkiego rodzaju zadania: spotkać się z przyjaciółmi, przebyć przepaść, zebrać kilka przedmiotów… a wszystko w świecie, w którym to Wy wyznaczacie granice.

O wyjątkowości Scribblenauts Unlimited stanowi fakt, że wystarczy wpisać nazwę rzeczy, która ma pojawić się na ekranie i… bach! Pojawia się! Potrzebujecie śmigłowiec? A może przydałby się niebieski dinozaur? Co powiecie na kota grającego na pianinie lub wehikuł czasu? Nie ma sprawy. Wystarczy poprosić o przedmiot, który mógłby pomóc w wykonaniu zadania, a pojawi się on na ekranie. Pewnie myślicie, że w związku z tym gra musi prosta. Nic bardziej błędnego!

Pobierz Scribblenauts Unlimited

Quantum Conundrum: wspaniały świat czterech wymiarów

Jeśli podobała Ci się gra Portal, to nie możesz przegapić tej pozycji, którą zaprojektował ten sam twórca. Podobnie, jak w Portal, tak i w Quantum Conundrum świat widzimy oczami głównego bohatera – bratanka szalonego naukowca. Do naszej dyspozycji jest cudowna rękawica, która pozwala zmieniać wagę otaczających nas przedmiotów.

Poza wagą, rękawica potrafi też zmieniać inne właściwości przedmiotów. Nasze postępy w grze są uzależnione od tego, czy potrafimy to wykorzystać w rozwiązywaniu wielu zagadek logicznych, które na nas czekają. Kolejne poziomy gry stają się coraz trudniejsze, co zapewni dobrą zabawę na długi czas.

Pobierz Quantum Conundrum

Don’t Starve: prawdziwa szkoła przetrwania

W tej grze indie wcielasz się postać mieszkającą w lesie, która by przetrwać musi mieć dach nad głową, zdobywać pożywienie i unikać zagrożeń takich, jak nocne stwory. Dalsza poprawa jakości życia wymagać będzie od Was wykonywania specjalnych misji.

Don’t Starve to ekstremalne skrzyżowanie The Sims i Minecraft. Jeśli umrzecie, to będziecie musieli zacząć od samego początku. Co więcej, gra nie oferuje żadnej pomocy, ani samouczka. Jest to tytuł tylko dla odważnych graczy, przynajmniej na poziomie intelektualnym.

Pobierz Don’t Starve

La-Mulana: Dark Souls w dwóch wymiarach

Słyszeliście o platformówce Spelunky? La-Mulana łączy estetykę tego tytułu z diabelskim poziomem trudności gry Dark Souls. Co ciekawe, niektóre jej zagadki przypominają klasyczną Myst. Wynikiem tego połączenia jest jedna z najtrudniejszych gier w ostatnich latach.

W skrócie, La-Mulana to wiele godzin zabawy i emocji. Nawet jeśli macie intelekt i refleks Indiany Jonesa, to ukończenie jej zajmie Wam przynajmniej 30 godzin. A gdy już poradzicie sobie ze wszystkimi zagadkami, to pamiętajcie, że wkrótce możemy spodziewać się drugiej części gry.

Pobierz La-Mulana

Doskonały sposób na pobudzenie umysłu

Jak widać, trenowanie szarych komórek nie musi oznaczać wkuwania „Pana Tadeusza”, robienia Sudoku, czy układania kostki Rubika. Istnieją inne, bardziej zróżnicowane i kreatywne sposoby, na pobudzenie naszych neuronów. Powyższa lista przedstawia jedynie kilka z wielu tytułów, które pozytywnie wpłyną na Wasz intelekt. Wydaje się, że trudne i skomplikowane gry stają się ostatnio coraz popularniejsze.

Czy podobał Ci się ten artykuł? Nie przegap kolejnych materiałów o najlepszych grach na PC do…

…gry z modami

…gry z rodziną

…jeśli masz tylko chwilę czasu

…grania online z innymi użytkownikami

…odreagowania stresu

A wszystko to już wkrótce na Softonic.pl!

Również może Cię zainteresować