Reklama

Nowiny

Marcowe premiery: Nowa generacja konsoli pokazuje pazury

Maria Baeta

Opublikowany

Titanfall oraz InFamous Second Son to dwa tytuły należące do najbardziej oczekiwanych gier na konsole nowej generacji, które premierę będą miały w marcu 2014. Poza nimi, w tym miesiącu zobaczymy wiele innych ciekawych pozycji na PC, PS3 i Xbox 360.

Nowa generacja konsol dopiero raczkuje, czego dowodem są liczne premiery gier na PS3 i Xbox 360. Jednak w marcu rynek zaczyna się nieco ożywiać za sprawą debiutu Titanfall na Xbox One oraz inFamous; Second Son na PS 4. Mamy nadzieje, że te gry pokażą wreszcie na co stać konsole następnej generacji.

Marcowe premiery: Nowa generacja konsoli pokazuje pazury

Ponadto zobaczymy Ground Zeros, prolog do Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. To pierwsza gra z tej serii, która debiutować będzie na nowych konsolach. Jeśli jednak nie macie PS4, ani Xbox One to nie musicie się martwić. W marcu wciąż pojawiać się będą nowe tytuły dla starych konsol i komputerów PC. Zobaczcie nasz kalendarz premier.

South Park: The Stick of Truth – PC, PS3, Xbox 360 (04.03)

Pierwszą grą, którą ujrzymy w marcu, jest nietuzinkowy RPG oparty na popularnym serialu animowanym South Park. Polski tytuł gry to SouthPark: Kijek prawdy. Wcielamy się w dziecko, które właśnie przeprowadziło się ze swoją rodziną do tytułowego miasteczka, a naszym celem jest zdobycie aprobaty wśród rówieśników

Za grę odpowiedzialni są twórcy serialu – Trey Parker oraz Matt Sone oraz studio Obsidian znane z takich tytułów jak Fallout New Vegas czy Neverwinter nights 2. Czy świat tej szyderczej kreskówki uda się połączyć z rozgrywką typową dla The Elder Scrolls?


Titanfall – PC, Xbox One, Xbox 360 (13.03)

Jeden z flagowych tytułów dla Xbox One wreszcie debiutuje. To spektakularna gra akcji w której ujrzymy niesamowite wielkie roboty. Wszyscy, którzy mieli okazję ją wypróbować uważają, że robi świetne wrażenie i pokazuje moc nowej konsoli Microsoftu.

Jeśli nie macie Xbox One, to nie musicie się martwić Titanfall zadebiutuje również na Pecetach i konsoli Xbox 360!


Dark Souls II – PC, PS3, Xbox 360 (14.03)

Oryginalna i wciągająca gra z 2011 roku wreszcie doczekała się kontynuacji. Ponownie mamy do czynienia z połączeniem gry akcji i RPG. Gra zawiera dobrą fabułę i skomplikowaną rozgrywkę.

Choć Dark Souls jest trudny, to jednak w pełni powinien satysfakcjonować graczy. Tytuł zdecydowanie polecamy wszystkim zagorzałym graczom, którzy nie boją się żadnego wyzwania.


Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 (18.03)

To najprawdopodobniej najbardziej kosztowne demo, jakie ujrzało światło dzienne. Ground Zeros to swoisty prolog do Metal Gear Solid V: The Pahnom Pain. W grze będziemy kierowali poczynaniami Snake’a.

Naszym celem jest uwolnienie Paz i Chico przetrzymywanych w obozie Omega. To debiut Metal Gear Solid w otwartym świecie gry. Pytanie jednak, czy warto zapłacić za te kilka godzin rozgrywki.


Infamous: Second Son – PS4 (21.03)

Microsoft nie jest jedynym, który pokazuje kolejne unikatowe tytuły na nową generację konsol. Sony robi to samo przy premierze kolejnej odsłony InFamous. Popularna seria z PS3 debiutuje na PS4 z większą ilością możliwości, większą mocą, większą ilości akcji i oczywiście jeszcze lepszą grafiką dzięki możliwościom technicznym PS4.

To jeden z tych tytułów, których rzeczywiście oczekiwaliśmy na PS4. Lepiej zapowiada się rewolucyjny Driveclub, ale data premiery tych wyścigów nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie pojawią się dopiero w połowie roku.


Final Fantasy X/X-2 HD Remaster – PS3, PS Vita (21.03)

Nie ma miesiąca, w którym nie byłoby premier jakiś klasycznych tytułów w zremasterowanej wersji. W marcu doczekamy się połączonej edycji Final Fantasy X/X-2, czyli dwóch najbardziej znanych gier z sagi, które przed 10 laty debiutowały na PS2.

Ta reedycja zawiera oczywiście konieczny lifting do wysokiej rozdzielczości, udoskonalony soundrack oraz dodatkowe treści wcześniej dostępne wyłącznie w Japonii. To także wsparcie dla trofeów oraz opcja cross-save, która pozwala grać w tą samą grę na PS3 i PS Vita.


Yaiba: Ninja Gaiden Z – PS3, Xbox 360 (21.03)

Ninja i Zombi w jednym. Yaiba to gra akcji będąca dziełem pobocznym z serii Ninja Gaiden. Główny bohater to wyszkolony zabójca. Gra jest typowym hack’and’slashem’ z niezwykle widowiskową akcją. Do dyspozycji mamy różnorodne ataki i szereg zaawansowanych broni. W Yaiba nie brakuje przemocy i super mocy. W skrócie to chaotyczna zabawa dla każdego, kto szuka kłopotów.


Diablo 3: Reaper of Souls – PC (25.03)

Diablo 3 wreszcie doczekało się swojego pierwszego pakietu rozrzerzeń : Reaper of souls. To zupełnie nowy wątek, w którym głównym bohaterem jest Maltael, Anioł Śmierci. Usprawniono system zdobywania łupów, zwiększono limit doświadczeń i wprowadzono nową klasę w postaci ciężkozbrojnego Krzyżowca.


Czas na show!

Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, nie dajcie się zniechęcić skromnym początkiem 2014 roku. Wiosna przynosi nam garść ciekawych nowości i twórcy gier na konsole nowej generacji nabierają rozpędu.

Na szczęście, nie tylko next-geny doczekały się wybitnych tytułów, także posiadacze starej generacji konsol oraz komputerów nie mogą narzekać na marcowe premiery.

Oprócz wspomnianych gier, w marcu na sklepowych półkach znajdzie się jeszcze kilka innych tytułów:

  • Atelier Escha and Logy: Alchemists of the Dusk Sky – PS3 (7.03)
  • The Witch and the Hundred Knights – PS3 (21.03)
  • Deception IV: Blood Ties – PS3, PS Vita (28.03)
  • MGXP: Motocross – PC, PS3, Xbox 360, PS Vita (28.03)
  • Dungeons and Dragons Neverwinter – PC

Na który tytuł najbardziej czekacie?

Również może Cię zainteresować