Reklama

Jak znaleźć gry za darmo w Origin?

Jak znaleźć gry za darmo w Origin?

Origin to sklep internetowy z ofertą gier od Electronic Arts. Możesz tu kupić serie Need for Speed, FIFA, Sim City czy The Sims, a więc gry naprawdę wielkiego formatu, które niestety wiążą się ze sporym wydatkiem. Co więc zrobić, jeśli akurat wszystkie pieniądze wydaliśmy na inne bardzo szczytne cele i nie zostało już nic na gry?

Origin, jak większość sklepów z grami, ma kilka propozycji dla graczy znajdujących się akurat w tarapatach finansowych. Oferta może nie powala na kolana, ale nie ma co narzekać. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, by choć przez chwilę pograć w gry EA za darmo.

W sklepie możesz znaleźć bezpłatne gry między innymi jako krótkie, czasowe promocje, wersje demo, darmowe niespodzianki, a niektóre z nich po prostu są bezterminowo dostępne gratis. Wszystkie te oferty znajdują się w zakładce Darmowe Gry. Znajdziesz ją na głównej stronie internetowej Origin lub też w aplikacji na Windowsa lub Maca. Omówmy je po kolei.

Specjalne promocje czasowe

Origin co jakiś czas organizuje specjalne promocje na jedne z najbardziej popularnych tytułów. Dzięki temu można było na przykład pobrać zupełnie za darmo The Sims 2 czy Battlefield 4. Tego typu promocje mają to do siebie, że są w jakiś sposób ograniczone czasowo. The Sims 2 można było pobrać tylko do końca lipca 2014 roku, a w Battlefield 4 można było pograć bez dodatkowych opłat jedynie przez 168 godzin.

My w Softonic zawsze staramy się informować was o tego typu promocjach w naszej sekcji news. Ale możesz też zawsze zajrzeć na Origin i samodzielnie przekonać się, w co akurat da się pograć za darmo. Aby to zrobić, wejdź na główną stronę sklepu i w górnym pasku wybierz zakładkę Darmowe Gry, a następnie Okres Testowy.

okres-testowy-origin

Promocje czasowe są jednymi z najlepszych ofert na Origin, gdyż pozwalają wypróbować pełną wersję gry.  Mają swoje ograniczenia, jeśli chodzi o długość trwania, ale za to dają maksimum możliwości w rozgrywce.

Darmowe prezenty

Specjalny prezent to kolejna sekcja Origin, gdzie znajdziesz bezpłatne gry. Prezenty pojawiają się raz na jakiś czas, a potem znikają. Trzeba więc w miarę spieszyć się z ich pobraniem. Nie ma limitu czasowego na ich korzystanie – raz pobrany tytuł, będzie w twojej bibliotece na zawsze w pełnej wersji.

specjalny-prezent-origin

W tej chwili do pobrania jest na przykład kultowy Wing Commander 3. Gra została wydana wiele lat temu i odbiega od standardów graficznych współczesnych produkcji (no chyba, że mówimy o indie). Ale może akurat jest to dobra okazja, by zapoznać się z klasyką gier?

Wersje demo i beta

W zakładce Wersje demo i beta znajdziesz ograniczone wersje gier. Pozwalają one na bardzo niewiele, ale za to dotyczą najnowszych tytułów. W ten sposób można wypróbować gry jeszcze przed ich premierą lub po prostu przetestować przed zakupem.

darmowe-demo-origin

W ostatnim czasie w demach pojawił się kreator postaci do The Sims 4, ale chyba większym hitem stanie się demo FIFA 15 na PC.

Gry zupełnie za darmo

W zakładce Graj za darmo znajdziesz zupełnie darmowe gry. W tej chwili znajduje się tu 6 gier, które w większości są starszymi częściami aktualnych hitów. Znajdziesz tu między innymi Battlefield, FIFA World czy Need for Speed World. Nawet jeśli więc nie możesz sobie pozwolić na kupienie najnowszych edycji, zawsze możesz pograć w ich pierwotne wersje, co też powinno dać sporo przyjemności.

gry-za-darmo-origin

Jak więc widać Origin oferuje całkiem sporo możliwości dla tych osób, które chwilowo nie mogą pozwolić sobie na kupno gry. Proponowane tytuły często mają ograniczenia czasowe, można wypróbować tylko ich fragment lub są po prostu stare. Jeśli jednak jesteś akurat w dołku finansowym, być może nie ma to większego znaczenia.

Powiązane programy:

Pobierz Origin na Windowsa

Pobierz Origin na Maca

Zobacz także:

Gdzie kupować cyfrowe gry na PC?

Jak założyć konto w sklepie EA Origin?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama