Reklama

Artykuł

Homeland, Modern Family, Gotham… Śledź swoje ulubione seriale dzięki Twee

Maria Baeta

Opublikowany

W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak korzystać z aplikacji, dzięki której już nigdy nie przegapisz premiery nowego odcinka i odkryjesz nowe rewelacyjne seriale.

Kiedy nadciąga sezon telewizyjnych seriali, nasze życie staje się trudne do ogarnięcia: ciężko spamiętać, które odcinki już widzieliśmy, a które wciąż czekają na przypływ wolnego czasu. Oczywiście mamy tez sporo kłopotu z pamiętaniem dat poszczególnych premier. Na szczęście istnieją aplikacje, które pomogą nam ujarzmić ten chaos. Takim przykładem jest Twee.

Homeland, Modern Family, Gotham… Śledź swoje ulubione seriale dzięki Twee

Twee na Androida to bardzo prosta w użyciu aplikacja, dzięki której zyskasz pełną kontrolę nad ulubionymi serialami. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić z niej najlepszy pożytek.

Dodaj wszystkie seriale, które oglądasz

Pierwszym krokiem, kiedy zaczynamy korzystać z Twee, jest dodanie wszystkich seriali, które oglądamy lub które chcemy zacząć oglądać. Aby to zrobić, dotknij przycisk + i znajdź tytuł serialu.

Wielkim plusem aplikacji jest to, że uwzględnia ona nie tylko seriale wychodzące na bieżąco, ale również te o wiele starsze, gdyż baza danych aplikacji oparta jest na znanej stronie IMDB. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby obejrzeć któreś ze starszych seriali.

Seriale dodane do listy są widoczne na ekranie głównym aplikacji, dzięki czemu szybko możesz zobaczyć tytuły, które oglądasz. Chce usunąć z listy jakiś serial? Przyciśnij palcem odpowiadający mu obrazek i po chwili wyświetli się opcja usuwania.

Zaznacz epizody, które masz już za sobą

Kiedy już wszystkie seriale znajdą się na twoim profilu, możesz poznać więcej informacji na ich temat, wciskając ikonkę danego tytułu. Przeniesie cię to do strony internetowej danego serialu, na której znajdziesz pełną listę epizodów.

Dzięki temu możesz zobaczyć dokładnie, ile sezonów i odcinków ma każdy z twoich seriali, a dodatkowe oznaczyć te, które już zostały obejrzane (możesz zaznaczać poszczególne odcinki lub całe sezony). Jest to chyba najlepsza opcja Twee, dzięki której nie przeoczysz żadnego odcinka.

Ponadto w przypadku bieżących seriali pod numerem i tytułem każdego odcinka znajdziesz również datę emisji. Dzięki takiej informacji wiemy dokładnie, ile dni jeszcze zostało do wyczekiwanego epizodu.

Odliczaj dni do następnego odcinka

Aby poznać datę premiery najnowszego odcinka, nie musisz od razu wchodzić na stronę danego serialu. Pomoże ci w tym opcja kalendarza. W tej sekcji aplikacji Twee możesz zobaczyć listę wszystkich odcinków w chronologicznej kolejności, które mają być emitowane bieżącego dnia, w danym tygodniu lub w danym miesiącu, a także tych, które już można była obejrzeć poprzedniego dnia. W ten sposób możesz swobodnie zaplanować sobie czas na obejrzenie najświeższych odcinków.

Nie martw się, jeśli nie jesteś na bieżąco

Czasem może się zdarzyć, że nie uda ci się obejrzeć jakichś odcinków ze względu na natłok pracy lub po prostu dlatego, że jesteś na urlopie. Aby ułatwić ci życie i w tym zakresie, kalendarz oferuje opcję Backlog.

Dzięki niej możesz wybrać dzień, od którego nie miałeś szansy oglądać nowych odcinków, i dowiedzieć się, jakie epizody wyszły od tego czasu. W ten sposób bez problemu znów będziesz na bieżąco ze swoimi ulubionymi serialami.

Jeśli nie wiesz, co oglądać…

Homeland, Sons of Anarchy, Modern Family, Supernatural, Gotham…Świetnych seriali nigdy dość! Jeśli więc szukasz nowych ekscytujących tytułów, Twee ci w tym pomoże. W sekcji Trending Shows dowiesz się, co aktualnie oglądają ludzie w serwisie Trakt.tv, będącym jednym z największych dystrybutorów seriali telewizyjnych.

Warto więc odwiedzać sekcję Trending Shows i śledzić statystki, aby odkrywać najciekawsze seriale.

To nie koniec ciekawych opcji

Twee oferuje jeszcze kilka innych opcji, ale w tym artykule skupiłam się na tych najważniejszych, które pozwolą ci z łatwością zapanować nad swoim serialowym życiem. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, zajrzyj do sekcji statystyk, dzięki której możesz się dowiedzieć na przykład, ile dni swojego życia poświęciłeś na oglądanie seriali.

Warto również podkreślić, że jest to nowa aplikacja, dlatego też jak najbardziej można się spodziewać kolejnych ekscytujących funkcji w przyszłości.

Zobacz także:

Nowy table Android: jak oglądać filmy i seriale telewizyjne?

Również może Cię zainteresować