Reklama

Tips & Tricks

GTA 5 na PC, Wiedźmin 3, Mortal Kombat X… 8 gier, jakie będzie można podziwiać w 2015 roku

GTA 5 na PC, Wiedźmin 3, Mortal Kombat X… 8 gier, jakie będzie można podziwiać w 2015 roku
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

Rok 2014 powoli się kończy, zostawiając po sobie wiele wspaniałych gier. Nie ma się jednak czym martwić, gdyż nadchodzący rok 2015 zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co się będzie działo w najbliższej przyszłości, przeczytaj ten artykuł. Październik oraz listopad 2014 były prawdziwie niesamowitymi miesiącami dla wszystkich graczy. W tym krótkim czasie skoncentrowało się tak wiele ekscytujących tytułów, że na początku 2015 roku trudno będzie je przebić. Czy jednak na pewno? Nie ma na to jasnej odpowiedzi. Tylko na pierwszych kilka miesięcy nowego roku zapowiedziano bowiem osiem tytułów, a ty jeszcze z pewnością wyglądasz na pozostały tuzin innych pozycji, do których tak mocno zachęcały trailery.

GTA 5 na PC: Król wraca na PC

Jest to seria gier, które wzbudziły największe zainteresowanie w ostatniej dekadzie. W 2015 roku, po wcześniejszych wydaniach na starsze i te najnowszej generacji konsole, GTA 5 wyjdzie w końcu na PC. Nawet jeśli posiadasz już którąś z poprzednich wersji Grand Theft Auto 5, to ta wersja na PC jest naprawdę warta grzechu. Dlaczego? Dzieje się tak poprzez rzeszę graficznych ulepszeń i tryb gry w pierwszej osobie, znany z konsoli PS4 i Xbox One. Gra będzie zawierać również edytor wideo oraz opcję dodawania modów, co wiąże się z przekształcaniem swojej przygody w Los Santos na jeszcze bardziej szalony sposób. Jakie mody znajdą się zatem w GTA 5?


Wiedźmin 3 Dziki Gon: najlepsza gra RPG w 2015 roku

Geralt z Rivii powraca na PC i konsole jako RPG, które złamie wszystkie przyjęte standardy w tej kategorii gier. Zobaczysz tu ogromny świat gry, który ciągle się zmienia, a ty możesz go sobie swobodnie zwiedzić. Historia oczywiście nie jest liniowa i w zależności od twoich decyzji będzie się na bieżąco zmieniać. Wiedźmin 3 to również nowa grafika, która wprost zapiera dech w piersiach. Mimo że takie gry jak Dragon Age: Inquisition podniosły poprzeczkę bardzo wysoko, to Wiedźmin 3 stara się wszystko zrobić jeszcze lepiej. Dwie pierwsze części gry były prawdziwie rewolucyjne jak na swoje czasy, dlatego od trzeciej części wymaga się tego samego. Przeczytaj więcej o grze Wiedźmin 3 Dziki Gon.


Battlefield Hardline: wojna na ulicach

Bezpośrednia konkurencja Call of Duty zostanie w końcu wydana w 2015 roku. Ma ona bojowe zadanie odmienić całkowicie losy tej sagi. Po wielu latach bitew po całym świecie, Hardline skupi się teraz na wojnie policjantów i kryminalistów na ulicach Stanów Zjednoczonych. Hardline opowiada o spisku i zemście młodego policjanta. Battlefield 4 skupiał się mocno na trybie kampanii i potężnym trybie multiplayer, w tym wydaniu tryb wieloosobowy również zwraca uwagę, zarówno jeśli gramy policjantami, jak i złodziejami. Jeśli masz ochotę zagrać w tę grę, spróbuj najpierw wersji beta Battlefield Hardline.


Mortal Kombat X: najbardziej brutalna gra w historii

Zarówno Street Fighter, jak i Smash Bros. to naprawdę świetne gry walki. Jednak jeśli chcesz poczuć prawdziwą, zwierzęcą naturę, nie ma lepszej pozycji niż Mortal Kombat. Saga ta miała swoje wzloty i upadki, jednak w ostatnich latach znacząco się zmieniła. Mortal Kombat X posiada swoją klasyczną mechanikę walki, dzięki której stał się sławny (Fatality i uderzenia X-ray). Oprócz silnika graficznego nowej generacji, zmieniono sterowanie i wprowadzono interakcję z obiektami, dodano nowe postacie, takie jak Kotal Kahn czy D’Vorah, którzy będą konkurować z ikonami sagi, czyli Scorpionem i Raidenem.


Dead Island 2: powrót na wyspę zombie

Zombie są nadal w modzie, co może poświadczyć powrót gry Dead Island. Po klapie, jaką okrył się spin-off zaprezentowany w trzeciej osobie, gra wraca do korzeni, aby opowiedzieć o wydarzeniach z pierwszej części. Dead Island 2 będzie zatem grą z perspektywy pierwszej osoby, bardziej nastawioną na pomysłowość i efektywność oraz dobrą zabawę w słonecznej Kalifornii, gdzie twoim zadaniem będzie dostarczenie broni. W trybie wieloosobowym będzie mogło zagrać do ośmiu graczy na razWięcej na temat Dead Island 2 dowiesz się z naszej recenzji.


Evolve: czas rozpocząć polowanie!

Jednym z powodów, który na dłużej zatrzyma cię przy pozycji Evolve, jest tryb multiplayer stworzony na nowo przez twórców Left 4 Dead. Oferuje on naprawdę ciekawą akcję, a strzelanie w trybie wieloosobowym to fantastyczne doświadczenie. Dołącz zatem do trzech swoich przyjaciół i ciesz się ze świetnej walki, szerokiego zakresu broni oraz ataków, jakie można wykonać w tej grze z gatunku sci-fi.


Resident Evil Revelations 2: survival horror w odpowiednich dawkach

Po długim oczekiwaniu od wydania gry Resident Evil 6, w tym roku w końcu nadejdzie nowa wersja gry opartej na słynnej sadze Capcom. Nie chodzi tu jednak o Resident Evil 7, a o kontynuację wydania Revelations (2013). Czas poznać kolejne losy Claire Redfield. Gra pojawi się w formie tygodniowych epizodów, a jak wiadomo, napięcie najlepiej buduje się stopniowo.


Batman Arkham Knight: Koniec Mrocznego Rycerza?

Wszystkie sagi kiedyś się kończą. Zdaje się, że w 2015 roku nadejdzie kres Batmana. Po Asylum i City (w których przedstawione wydarzenia poprzedzały akcję najnowszej części) Batman zmierzy się z klasycznymi złoczyńcami z komiksów DC w wydaniu Arkham Knight. Gra będzie posiadać jeszcze dojrzalszą historię, bardziej wyrafinowaną mechanikę gry, a mapa Gotham będzie jeszcze większa. Przeczytaj nasze wrażenia na temat Batman Arkham Knight z targów E3.


Na razie wiemy tylko tyle

Przedstawione osiem gier zapowiadanych jest na pierwsze kilka miesięcy nowego roku. A ty na jakie gry w 2015 roku czekasz najbardziej?

Zobacz także:

Najlepsze darmowe gry na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS

Gdzie kupić tanio gry?

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines