Gdzie wrzucić zdjęcia z wakacji? Galerie zdjęć online

Gdzie wrzucić zdjęcia z wakacji? Galerie zdjęć online

Nie jest to proste, ale musimy spojrzeć prawdzie w oczy – lato powoli się kończy, a nam z ciepłych dni pozostaną wkrótce jedynie wspomnienia. Ale na pewno masz mnóstwo zdjęć, które będą ci przypominać o miłych chwilach relaksu i beztroski.

Takie fotografie to świetny materiał na stworzenie galerii online. Zamiast wysyłać każdemu z zainteresowanych najlepsze zdjęcia mailem, warto stworzyć jeden album w internecie, który będą mogli obejrzeć przyjaciele, znajomi czy rodzina.

Stworzenie własnej galerii zdjęć to dosyć prosta sprawa. Jest wiele stron, które oferują taką możliwość zupełnie za darmo. Poniżej podpowiadam kilka sposobów na to, jak stworzyć własny album ze zdjęciami.

Flickr

Flickr to moim zdaniem jedna z najciekawszych opcji do dzielenia się zdjęciami. Dlaczego? Z tego powodu, że jest bardzo wszechstronny, a więc każdy znajdzie tu dla siebie funkcje, których mu potrzeba. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Osoby początkujące po założeniu konta mogą po prostu wgrać tu swoje zdjęcia i utworzyć publiczny lub prywatny album. Natomiast użytkownicy bardziej zaawansowani znajdą tu o wiele więcej opcji do edycji, oznaczania, katalogowania, komentowania i publikowania fotografii. Flickr to ogromna baza zdjęć, która z powodzeniem może być miejscem przechowywania naszych najlepszych fotografii, nie tylko tych z wakacji.

Miejsca jest pod dostatkiem, gdyż Flickr oferuje za darmo aż 1TB wolnego.

Przejdź do Flickr

flickr

Dropbox

Drobpox nie jest typowym portalem do tworzenia galerii zdjęć. Jest to wirtualny dysk, tak zwana „chmura”, w którym można przechowywać pliki. Jednak istnieje tam specjalna opcja, by wrzucone pliki zostały przekształcone w galerię zdjęć.

Wygląd albumów w Dropboxie nie jest zbyt atrakcyjny. Fotografie są przedstawione po prostu w formie kwadratowych kafelków. Jednak rezygnując ze spektakularnej oprawy graficznej, zyskujemy na bezpieczeństwie. Dropbox to prywatny dysk, w którym możemy wprowadzić dwustopniową weryfikację, tak więc nasze zdjęcia teoretycznie powinny być bardziej bezpieczne tutaj niż na portalach fotograficznych.

Dropbox oferuje na początek 2GB wolnego miejsca każdemu nowemu użytkownikowi, ale tę przestrzeń można na różne sposoby zwiększyć.

Przejdź do Dropbox

dropbox

SmugMug

SmugMug to najlepsza propozycja dla tych, którzy chcą stworzyć galerię powalającą na kolana pod kątem estetycznym. Serwis oferuje różne szablony dla naszego przyszłego albumu i trzeba przyznać, że każdy z nich jest po prostu znakomity. Mam wrażenie, że nawet byle jakie zdjęcia wrzucone na SmugMug będą wyglądać świetnie. Poza tym można też zmienić układ tytułowej strony i fonty, co pozwoli stworzyć niemal wizytówkę profesjonalnego fotografa.

SmugMug jest co prawda płatnym serwisem, ale oferuje 14-dniowy darmowy próbny dostęp. Starczy więc na stworzenie galerii na krótką chwilę, a jeśli zachwycisz się nią tak jak ja, potem można wykupić dostęp na kolejne miesiące lub na rok z góry.

Przejdź do SmugMug

smugmug

Photobucket

Photobucket to miejsce dla wszystkich fotografów mocno zaangażowanych w social media, czyli obecnych na przykład na Facebooku lub Twitterze. Strona ta pozwala na szybkie wgranie zdjęć i stworzenie publicznego albumu, który możesz od razu automatycznie opublikować właśnie na innych profilach serwisów społecznościowych.

Z ciekawych funkcji Photobucket koniecznie trzeba wymienić możliwość zamówienia odbitek w dużym formacie lub foto-prezentów.

Photobucket oferuje 2GB wolnego miejsca. Jest to najciekawsze rozwiązanie dla osób, które mają wiele kont w różnych serwisach społecznościowych i chciałyby wygodnie dzielić się swoimi zdjęciami w kilku miejscach jednocześnie.

Przejdź do Photobucket


Picasa Web Albums

Picasa Web Albums to strona przygotowana przez Google. Internetowe albumy Picasa są ściśle zintegrowane z programem do obróbki zdjęć Picasa, a także innymi serwisami Google, takimi jak Google+, Gmail czy Dysk Google.

Jeśli używasz programu Picasa na swoim komputerze, możesz najpierw zrobić szybką obróbkę fotografii, a następnie automatycznie stworzyć galerię internetową wybranych zdjęć. W zależności od twoich preferencji będzie ona publiczna lub prywatna. Ale możesz też wgrać pliki bezpośrednio z komputera lub komórki.

W przypadku gdy od dawna jesteś użytkownikiem któregoś z serwisu Google, zapewne w Picasa Web Albums będziesz się czuć swobodnie. Natomiast dla nowych użytkowników zakładanie konta może okazać się dosyć zagmatwane.

Picasa Web Albums oferuje 1GB wolnego miejsca. Teoretycznie wydaje się, że to mało, ale w tym serwisie fotografie w niskiej rozdzielczości nie wliczają się do tego limitu.

Przejdź do Picasa Web Albums

picasa-albums

Facebook

Może to oczywiste, ale pamiętajcie, że Facebook też pozwala na tworzenie albumów ze zdjęciami. Tak naprawdę to może być jeden z najwygodniejszych sposobów na to, aby nasze fotografie z wakacji dotarły do najbliższych znajomych. Zdjęcia możesz dodać nie tylko z komputera, ale też z telefonu.

W przypadku gdy nie masz ochoty dzielić się swoimi wakacyjnymi przeżyciami z ogromną liczbą osób, możesz w ustawieniach prywatności danego albumu zaznaczyć, kto zobaczy zdjęcia, a kto nie, i tym samym zdecydowanie ograniczyć liczbę odbiorców.

W przypadku Facebooka na plus zdecydowanie przemawia fakt, że znajomi mogą komentować zdjęcia, co z reguły jest miłe i nastraja jak najbardziej pozytywnie.

Przejdź do Facebooka

fcbk

Dzięki coraz lepszym aparatom fotograficznym, które teraz są z nami wszędzie, liczba naszych wycieczkowych i rodzinnych albumów będzie na pewno stale rosła. Warto więc znaleźć sobie takie miejsce w internecie, które pozwoli nam szybko wgrać zdjęcia i podzielić się nimi z innymi osobami.

Zobacz także:

Edycja zdjęć: wybieramy najlepszą aplikację mobilną do edycji zdjęć

VSCOcam – krok dalej niż Instagram

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji