Wybór Sama: najlepsze aplikacje do rozmów wideo na Androida

Wybór Sama: najlepsze aplikacje do rozmów wideo na Androida

Jaka jest najlepsza aplikacja do rozmów wideo na Androida? Nie wiem jak ty, ale ja często sobie zadaję to pytanie, ponieważ mam szczęście mieć wielu przyjaciół na całym świecie i jest to jedna z naszych ulubionych form komunikacji. Początkowo korzystaliśmy ze Skype’a – prawdziwej instytucji wśród aplikacji do rozmów wideo.

Z czasem jednak pojawił się problem. Grupowe rozmowy wideo przestały być dostępne za darmo! Dlatego zacząłem się rozglądać za idealną aplikacją. Po wielu próbach i testach z dumą prezentuję Świętego Graala wśród aplikacji do rozmów wideo na Androida.

Najlepsza aplikacja

Hangouts

Czas zmierzyć się z faktami. Hangouts jest obecnie lepszą aplikacją do wideorozmów niż Skype. Oczywiście, teraz aplikacja od Microsoftu posiada darmowe rozmowy grupowe, ale jedynie dla użytkowników programu w wersji na PC. Na szczęście Hangouts jest rewelacyjnym i wygodnym rozwiązaniem na platformy mobilne.

Aplikacja posiada wiele funkcji, które umożliwiają wygodne i swobodne kontaktowanie się z rodziną i przyjaciółmi. Możesz na przykład zaprosić do rozmowy wideo aż 10 osób, a nawet dodać kogoś w trakcie połączenia.

Hangouts posiada wiele przydatnych funkcji…

Kolejną wielką zaletą Hangouts jest olbrzymia baza potencjalnych użytkowników, gdyż niemal każdy posiada konto Google. Twoi przyjaciele czy rodzina nie będą więc zmuszeni do korzystania z zupełnie nowej usługi. Żeby rozpieścić nas jeszcze bardziej, aplikacja ta jest dostępna na niemal wszystkich platformach mobilnych. Mało tego, użytkownicy Hangouts w wersji na PC nie będą już musieli instalować żadnego dodatkowego oprogramowania – wystarczy przeglądarka. Prostota nie do pobicia.

Pobierz Hangouts

Wschodzące gwiazdy

Hangouts jest obecnie niekwestionowanym faworytem. Jednak aplikacja od Google’a może z czasem zostać zdetronizowana przez programy zaprojektowane konkretnie na platformy mobilne. Już teraz dzielnie znoszą one konkurencję dzięki innowacyjnym konceptom i unikatowemu designowi. Oto obiecujące aplikacje, których rozwój warto śledzić.

Rounds

Rounds to program do rozmów wideo, która wyprzedza swoje czasy. Oprócz nielimitowanych i darmowych połączeń, Rounds oferuje również szereg innych aktywności: gry, robienie zdjęć i dzielenie się nimi, oglądanie wideo na YouTubie czy przeglądanie stron internetowych. Rounds ma na celu przekształcenie Twoich rozmów wideo w przyjemnie spędzany z przyjaciółmi czas. Przyszłość tej aplikacji wygląda niezwykle obiecująco.

Pobierz Rounds

Glide

Jednym z głównych problemów związanych z organizacją wideorozmów jest odpowiednie wpasowanie się w grafik wszystkich zainteresowanych. Aplikacja Glide skupiła się na tym zagadnieniu, oferując rozwiązanie najprostsze z możliwych – wprowadziła możliwość nagrywania wiadomości wideo, które każdy może obejrzeć (i na nie odpowiedzieć) w dogodnym dla siebie czasie. Oprócz tego intrygującego konceptu aplikacja oferuje również ciekawy design. Coś mi mówi, że wkrótce wyrośnie ona na poważnego gracza.

Pobierz Glide

Snapchat

Podczas ostatniej aktualizacji Snapchat został wyposażony w funkcję czatowania i prowadzenia wideorozmów, która na razie wygląda dobrze jedynie w teorii. Wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć rozmowę z osobą, która w tym samym momencie korzysta z aplikacji. Koncept wydaje się świetny, jednak jakość sygnału jest dalece odbiegająca od standardów i funkcja ta, póki co, jest bardziej gadżetem niż faktyczną rewolucją. Zobaczmy, jak sytuacja rozwinie się w przyszłości.

Pobierz Snapchat

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko pobrać Hangouts, jeśli aplikacja ta nie jest zainstalowana na twoim Androidzie domyślnie. W końcu twój smartfon zasługuje na wszystko, co najlepsze, prawda? A jeśli preferujesz jeszcze inną aplikację, podziel się tym z nami w komentarzach.

Sprawdź, co nowego w aplikacji Hangouts.

Zobacz także:

Wybór Sama: najlepsze aplikacje muzyczne na Androida

Wybór Sama: najlepsza przeglądarka internetowa na Androida

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji