Reklama

WhatsApp: jak edytować zdjęcie?

WhatsApp: jak edytować zdjęcie?

WhatsApp pozwala ci na edytowanie obrazów lub dopiero co zrobionych zdjęć przed ich wysłaniem do przyjaciół. Pokażemy ci, gdzie znajdują się takie funkcje i co można za ich pomocą zrobić.

Kiedy zrobisz sobie selfie i chcesz wysłać je znajomego, okazuje się, że po prawej stronie w tle pojawiło się coś niespodziewanego. Nic się już z tym nie da zrobić. Co wtedy począć? Jeśli możesz, zrób sobie kolejne zdjęcie. Jeśli nie, a chcesz wysłać je poprzez WhatsAppa, zmodyfikuj tę fotografię w programie i wyślij gotowe zdjęcie.

Zacznijmy po kolei. WhatsApp przedstawił nowe możliwości pozwalające na przycinanie i obracanie zdjęć oraz dodawanie do nich tekstu bezpośrednio z aplikacji. Oto jak można to zrobić:

1. Otwórz czat i dodaj załącznik

Po pierwsze otwórz czat z wybraną osobą lub grupą na WhatsAppie, której chcesz wysłać zdjęcie, i naciśnij przycisk dodawania załącznika. W niektórych wersjach znajdziesz tę opcję w prawym górnym rogu (jak poniżej) pod ikoną spinacza. W innych zaś przycisk ten znajdzie się w lewym dolnym rogu, w zależności od modelu telefonu i jego systemu operacyjnego.

2. Wybierz zdjęcie z galerii lub zrób nowe

W wyświetlonym menu wybierz utworzenie nowego zdjęcia lub wskaż jakieś w galerii. W obu przypadkach możesz następnie edytować wybrany obraz.

3. Przytnij, obróć i dodaj tekst

Na następnym ekranie znajdziesz możliwość wykonania takich czynności, jak przycięcie zdjęcia, obrócenie go i dodanie na nim tekstu. Naciskając pierwszą ikonę w prawym górnym rogu, możesz obrócić swoje zdjęcie w prawo.

Aby przyciąć część zdjęcia, musisz wybrać kolejną ikonę (drugą od prawej w górnym rogu). Teraz wskazujesz obszar zdjęcia, który chcesz przyciąć, rozszerzając lub zwężając wielkość ramki. Należy również wybrać, którą część zdjęcia chcesz wykorzystać, przesuwając ramką po ekranie. Kiedy skończysz edycję, naciśnij OK.

Jeśli wejdziesz w pole poniżej zdjęcia, możesz dodać w nim swój tekst do zdjęcia. Pojawi się on na zdjęciu, kiedy wyślesz je za pomocą WhatsAppa. Napisz zatem swój opis i naciśnij przycisk Enter na klawiaturze telefonu.

4. Wyślij poprawione zdjęcie

Po skończeniu edycji zdjęcia naciśnij Wyślij, aby przesłać je do wybranej osoby lub grupy. Oto zdjęcie, które obróciliśmy i przycięliśmy, dodając do niego także tekst.

Bardziej kompletny WhatsApp

WhatsApp powoli dodaje coraz to więcej funkcji. Zanim dostaniemy możliwość przesyłania wiadomości głosowych, możemy już zmienić numer lub zastosować opcję ukrycia swojej aktywności, a teraz również edytować zdjęcia. Co będzie następne? Filtry w stylu Instagrama?

Zobacz także:

Jak skasować WhatsApp, ale nie stracić czatów i kontaktów?

Kłopoty z Whatsapp? 7 problemów i 7 rozwiązań

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama