Reklama

Artykuł

Trzy rzeczy, które Javelin Browser wykonuje lepiej niż Chrome na Androidzie

Samuel Marc

Opublikowany

Javelin Browser to niesamowita przeglądarka internetowa dostępna dla systemu Android. Pokażemy ci trzy funkcje, dzięki którym jest ona lepsza niż domyślna aplikacja Chrome.

Odkryliśmy tę przeglądarkę kilka miesięcy temu. W tamtym czasie wywarła na nas duże wrażenie dzięki swoim ciekawym funkcjom i dużej praktyczności na co dzień.

Trzy rzeczy, które Javelin Browser wykonuje lepiej niż Chrome na Androidzie

Dzięki opcji pełnoekranowej, blokadzie reklam i funkcjom, które pozwalają otwierać linki w tle, będziesz z pewnością pod wrażeniem Javelina.

Obecnie, gdy techniczne zalety Chrome’a przemijają zarówno dla komputerów PC, jak i dla Androida, każdego dnia rośnie lista pretendentów do tronu króla przeglądarek.

Patrząc na argumenty, jakie posiada Javelin, wygląda na to, iż zrobi spore zamieszanie w rankingu najlepszych przeglądarek. Aby pomóc ci jeszcze lepiej wyjaśnić zalety tej przeglądarki, szczegółowo przedstawimy w tym artykule trzy innowacyjne funkcje, jakie posiada Javelin Browser.

Interfejs

Pierwszą rzeczą, która cię oczaruje w Javelin Browser, będzie z pewnością elegancja oraz nowoczesność jej interfejsu. W menu przeglądarki przeważają jasne kolory, a każdy element znajduje się w idealnej harmonii. Jest to interfejs, który przypomina nadchodzący nowy design Androida.

Javelin świetnie się sprawdza także w trybie przeglądania. Wystarczy kilka kroków, abyś mógł przejść z jednego menu do drugiego lub wykonać jakieś działanie.

Po lewej stronie widać okno kart w przeglądarce, po prawej widok pełnoekranowy

Przesuwając palcem po ekranie od prawej do lewej krawędzi, otworzysz nową kartę. Ten sam manewr możesz wykorzystać, jeśli chcesz zamknąć daną kartę. Idea ta sprawdzi się szczególnie w urządzeniach z większymi ekranami.

Jednak główną atrakcją, która zapewne zrobi na tobie wrażenie, będzie pełnoekranowy widok przeglądarki Javelin. Wyświetli on na całym ekranie pełną zawartość strony, ukrywając automatycznie pasek wyszukiwania. Świetna robota!

Nowe linki otworzysz w tle

Javelin pozwoli ci otworzyć linki w tle tak, jakby to były trzy oddzielne aplikacje w Androidzie. Możesz zatem wczytywać nowe strony internetowe, kiedy tylko zdecydujesz się na użycie tej funkcji – bez żadnych zakłóceń.

To prawda, że Javelin nie był pierwszą aplikacją, która to potrafiła, jednak trzeba przyznać, że spisuje się doskonale.

Po lewej stronie lista linków załadowanych w tle, po prawej widzimy ułożenie otwartych stron w stosie

Javelin pozwala ci też na interaktywne zarządzanie kartami dzięki serii prostych gestów. Przesunięcie do góry umożliwi ci przejście z jednej strony do kolejnej. Ruch na bok zminimalizuje otwartą stronę, zaś manewr przesunięcia w dół pokaże widok wszystkich kart. Jest to zarówno intuicyjne, jak i zabawne w swojej prostocie.

Masz wiele dodatkowych opcji w trybie zen

Javelin Browser zadba także o twoje oczy, dzięki specjalnej opcji zen mode (wyodrębnianie zawartości strony) dla osób, które dużo czytają. W jednym kroku możesz wyeliminować wszystkie dekoncentrujące cie na stronie rzeczy, zostawiając jedynie sam tekst oraz zdjęcia. Ponadto możliwe jest zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru czcionki w artykule lub aktywowanie trybu nocnego, który świetnie spisze się podczas czytania w ciemnościach.

Po lewej stronie tryb zen mode w trybie pełnoekranowym, po prawej zen mode w trybie nocnym

Oto właśnie przedstawiliśmy ci trzy najbardziej innowacyjne funkcje Javelin Browser. Aplikacja jest regularnie uaktualniania i dodawane są do niej kolejne ulepszenia.

Pośród naszych ulubionych funkcji jest synchronizacja z przeglądarką Chrome dla komputerów PC poprzez użycie wirtualnej sieci prywatnej (VPN) wraz z wykorzystaniem trybu blokującego reklamy.

Niestety, taka obfitość w innowacyjne funkcje uwypukla słabe strony przeglądarki i widać, że jest ona nadal młodym i dopiero co rozwijającym się projektem. Na naszym Nexusie 5 występujące zastoje czy graficzne niedociągnięcia psuły ogólne odczucia z użytkowania.

Aplikacja pozostanie jednak jedną z najlepiej obiecujących przeglądarek, które udało się nam przetestować w ciągu ostatnich dwóch lat. Jest to jedna z aplikacji, której mogą pozazdrościć nawet użytkownicy iPhone’a!

Pobierz Javelin Browser

Javelin Browser to wschodząca gwiazda, którą musisz zainstalować i wypróbować. Jednak możliwe, iż z uwagi na krótki staż aplikacji, będziesz preferował tradycyjne przeglądarki.

Zobacz także:

Wybór Sama: najlepsza przeglądarka internetowa na Androida

Wybór Sama: najlepsze aplikacje do SMS-ów i MMS-ów na Androida

Również może Cię zainteresować

 1. Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Więcej
 2. Total War: Attila – znamy datę premiery

  Total War: Attila – znamy datę premiery

  Więcej
 3. WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  Więcej