Poradnik Windows 8 – Jak zainstalować i odinstalować program w Windows 8?

Poradnik Windows 8 – Jak zainstalować i odinstalować program w Windows 8?

Poradnik Windows 8 - instalowanie i odinstalowywanie programówKontynuujemy nasz cykl poradników Windows 8. Premiera nowego systemu Microsoftu zbliża się wielkimi krokami. Już teraz można pobrać Windows 8 w wersji beta i zainstalować w maszynie wirtualnej.

Zainstalowaliśmy Windows 8… i co dalej? Jak zainstalować lub jak odinstalować program w nowym systemie? Oto nasz mini-poradnik jak to zrobić.

Najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy wiedzieć o instalacji programów na Windows 8, to taka, że wszystkie programy, które możemy zainstalować na Windows 7 powinny działać też pod Win 8.

Jeśli znajdujemy się w części Windows 8 z nowym interfejsem metro, wystarczy kliknąć w kafelek z napisem Desktop (pulpit), aby przenieść się do dobrze znanego pulpitu Windows.

Poradnik Windows 8 - jak zainstalować program w Windows 8Jednym z programów, które możesz chcieć zainstalować na nowym Windows 8 jest Format Factory – prosty, darmowy i jednocześnie bardzo potężny konwerter plików audio i wideo. W tym wypadku instalacja programu jest taka sama jak we wcześniejszych wersjach Windows. Wystarczy otworzyć pobrany plik z programem i postępować wedle wskazówek.

Poradnik Windows 8 - jak zainstalować program w Windows 8A teraz jak odinstalować ten program w Windows 8? W sumie będzie to podobny proces jak w poprzednich wersjach Windows, ale do tych samych elementów systemu dostaniemy się inną drogą.

Najpierw skierujmy kursor w prawy dolny róg pulpitu. Z panelu, który się nam ukarze, wybieramy Settings. Następnie u góry klikamy w Control Panel. W tym momencie otworzy się nam znajomy Panel Sterowania, gdzie w jego dolnym lewym rogu klikamy Uninstall a program.

Poradnik Windows 8 - jak zainstalować program w Windows 8Teraz z listy wybieramy program do odinstalowania i klikamy Yes.

Poradnik Windows 8 - jak zainstalować program w Windows 8Czy Windows 8 jest tak bardzo różny od swych poprzedników? I tak, i nie. Nie ma się jednak o co martwić na zaś. Seria naszych poradników rozwieje wątpliwości i odsłoni sekrety Windows 8.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji