Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Zarządzanie i organizacja czasem

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Zarządzanie i organizacja czasem
Markus Kasanmascheff

Markus Kasanmascheff

  • Zaktualizowany:

Przedstawiamy kolejną kategorię w naszym zestawieniu najlepszych aplikacji 2014 roku – Zarządzanie i organizacja czasem.

Wybranie najlepszej aplikacji z takiej kategorii jest niezwykle trudne. Na rynku znajduje się cała masa narzędzi, które pomagają nam w organizacji codziennego życia. Wśród naszych ekspertów rozgorzała gorąca dyskusja na temat tego, jakie aplikacje powinny znaleźć się w ścisłym finale i która z nich powinna wygrać. Ale w końcu doszli do porozumienia. Poznajcie ich wybór!

1Password

Naszym zdaniem menadżer haseł 1Password jest jedną z najważniejszych aplikacji w ogóle 2014 roku. Często słyszy się o wyciekach haseł czy poufnych danych z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie. 1Password wprowadza nowe zasady, jeśli chodzi o zabezpieczanie danych i haseł w internecie.

Z tą aplikacją można tworzyć i zapisywać dane logujące i hasła do wszelkich stron, z których korzystamy i zabezpieczyć je za pomocą oddzielnego hasła. Dostępność 1Password na niemal każdą platformę sprawia, że w obecnych czasach jest to obowiązkowa aplikacja do codziennego użytku, która pozwoli nam zabezpieczyć nasze poufne dane do innych serwisów.

Pobierz 1Password na Windows

Pobierz 1Password na Maca

Pobierz 1Password na iPhone’a i iPada

Pobierz 1Password na Androida

Microsoft Office Mobile

Pakiet Microsoft Office na Windowsa znają niemal wszyscy. W 2014 roku miało miejsce ważne wydarzenie dla całej serii programów biurowych od Micosoftu. Office został udostępniony za darmo w wersji mobilnej. Praktycznie przenoszą wszystkie możliwości wersji desktopowej zostały przeniesione w aplikacji mobilnej Office na tablety (w przypadku iPada, kompletnie zoptymalizowane wersje na Androida i Windowsa 10 już są na ukońzeniu).

Mobilne wersje Worda, Excela, PowerPoint i innych programów pakietu można znaleźć już na każdym systemie. Choć póki co pozwalały głównie przejrzeć i przeprowadzać podstawową edycję w dokumentach.

Pobierz Microsoft Office Mobile na iPhone’a i iPada

Pobierz Microsoft Office Mobile na Androida

OneNote

Dzięki tej aplikacji możesz zapisywać wszelkie mniej lub bardziej istotne informacje – od listy zakupów po spisywanie notatek z wykładów czy wyników przeprowadzonej w pracy burzy mózgów.

Dość długo trwało zanim ten znakomity program pojawił się na innych platformach poza systemem Windows. OneNote jest doskonałym narzędziem do współpracy między większą grupą osób. Znakomite narzędzie, które powinieneś wdrożyć w swoje codzienne życie.

Pobierz OneNote na Windowsa 8.1

Pobierz OneNote na Maca

Pobierz OneNote na iPhone’a

Pobierz OneNote na iPada

Pobierz OneNote na Androida

Inbox by Gmail

Wprowadzając na rynek Inboxa, Google zaproponował nową wizję programu pocztowego. Inbox stanowi mieszankę tradycyjnej poczty z narzędziem organizacyjnym. Wiadomości i nasze zadania lub plany umieszczono w jednym miejscu. Zamiast wysyłać sobie maila z przypomnieniami, możesz po prostu wpisać je w Inboxie.

Dodatkową zaletą programu jest jego obsługa. Niemal każdy gest ma jakieś zadanie w programie, na przykład przesunięcie wiadomości na prawo oznaczy ją jako przeczytaną, z kolei gdy przesuniesz ją w lewo, będzie to znak dla Inboxa, że będziesz chciał ją później edytować. Oto przyszłość organizowania i zarządzania pocztą.

Pobierz Inbox na iPhone’a i iPada

Pobierz Inbox na Androida

Sunrise Calendar

Aplikacje kalendarzy jest wiele, ale jedną z pośród nich warto szczególnie polecić – wydany w 2014 roku Sunrise Calendar. Dzięki synchronizacji kalendarza z innymi serwisami i aplikacjami (Google, iCloud, Exchange, Evernote) Sunrise Calendar pozwala nimi zarządzać z poziomu jednego programu. Na dodatek dzięki zunifikowanemu interfejsowi możesz bez problemów używać Sunrise Calendar zarówno na urządzeniach z IOS-em, jak i Androidem.

Sunrise Calendar online

Pobierz Sunrise Calendar na Maca

Pobierz Sunrise Calendar na iPhone’a i iPada

Pobierz Sunrise Calendar na Androida

Twój smartfon przy użyciu odpowiednich aplikacji może zmienić się w przydatne narzędzie do codziennej pracy. Nie ograniczaj się jedynie do WhatsAppa, preinstalowanych aplikacji i kilku gier. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych programów, które mogą pomóc nam organizować nasz czas i zadania.

Rok 2014 pokazał kilka nowych idei i trendów na rynku aplikacji mobilnych do zarządzania czasem i pracą. W 2015 roku zapewne większą rolę będą odgrywać programy powiązane ze smartwatchami i innymi urządzeniami tzw. wearables. Jednak z drugiej strony smartfony zamieniają się powoli w małe, przenośne centra zadań. Dlatego spodziewajmy się kolejnych pomysłów, które pozwolą ułatwić nam naszą codzienną pracę.

Zobacz także:

Najlepsze aplikacje 2014 roku – kryteria wyboru

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Sport i zdrowie

Markus Kasanmascheff

Markus Kasanmascheff

Najnowsze od Markus Kasanmascheff

Editorial Guidelines