Reklama

Artykuł

Masz Nokia Lumia z Windows Phone? Oto 5 darmowych, polskich aplikacji na Twój telefon

Kamil Mizera

Opublikowany

Windows Phone to system, z którym Microsoft, do spółki z Nokią, stara się zawojować świat smartfonów. Choć na razie daleko mu do sukcesów Androida czy iOSa, to przybywa urządzeń działających pod kontrolą tego systemu mobilnego. Jeżeli więc posiadacie Nokię lub innych telefon z Windows Phone, to mamy dla Was 5 darmowych, a do tego polskich aplikacji, które warto zainstalować.

Onet News

Onet News na Windows PhoneDla wszystkich tych, którzy nie mogą wyobrazić sobie poranka bez dawki najświeższych wiadomości z kraju i ze świata, jest aplikacja Onet News. Jak sama nazwa wskazuje, wyświetla ona newsy prosto z portalu Onet.pl. Dzięki niej można przejrzeć informacje z kraju i zagranicy, jak również wiadomości biznesowe czy sportowe. Dodatkowo, Onet News, na podstawie wybranej lokalizacji, wyświetla prognozę pogody czy repertuar kin w danej miejscowości. Można również sprawdzić notowania giełdowe, kursy walut i program telewizyjny.

Masz Nokia Lumia z Windows Phone? Oto 5 darmowych, polskich aplikacji na Twój telefon

Pobierz Onet News na Windows Phone

Listonic

Listonic na Windows PhoneJeżeli nie wybieracie się na zakupy bez dobrze przygotowanej listy, to docenicie Listonic. Ta darmowa aplikacja na Windows Phone pomoże Wam uporać się z komponowaniem zakupowej listy i już niczego nie zapomnicie w sklepie. Listonic oprócz tworzenia list zakupów, pozawala na ich współdzielenie i zapisywanie na koncie użytkownika. Poza tym, w aplikacji można edytować kategorie produktów, tworzyć notatki oraz dodawać i wyświetlać ceny. Ciekawą funkcją jest również możliwość załadowania szablonu listy zakupów. Czas porzucić zwykłą kartkę papieru i zainstalować Listonic.

Pobierz Listonic na Windows Phone

Yanosik

Yanosik na Windows PhoneYanosik na Windows Phone to pozycja niemal obowiązkowa dla wszystkich zmotoryzowanych. Jest to aplikacja oferująca nawigację, dzięki której w łatwy sposób można wyznaczyć trasę do wskazanej lokalizacji. To, co jednak jest największą zaletą Yanosika, to system komunikatów o wydarzeniach na trasie, które pochodzą od użytkowników aplikacji. Dzięki niej dowiemy się, gdzie znajduje się radar, kontrola policji, wypadek, ale również najbliższa stacja paliwa. Prosty w obsłudze i wielofunkcyjny Yanosik aż prosi się o zainstalowanie na smartfonie.

Pobierz Yanosik na Windows Phone

TVN Meteo

TVN Meteo na Windows PhoneZ pogodą nie ma żartów. Zwłaszcza z taka nieprzewidywalną, jak ta nasza, polska. Dlatego warto mieć na telefonie jakąś aplikację z informacją o najnowszej prognozie pogody. Na przykład, TVN Meteo. Ta polska aplikacja oferuje szereg użytecznych informacji o temperaturze, zachmurzeniu, poziomie wilgotności, ciśnieniu powietrza czy sile wiatru. Dodatkowo, TVN Meteo wyświetla prognozę na najbliższe 24 godziny, jak i na 14 kolejnych dni. Aplikacja pokazuje także wiadomości związane z pogodą i innymi zjawiskami naturalnymi, a także prezentuje nagrania wideo w wiadomej tematyce.

Pobierz TVN Meteo na Windows Phone

GG

Gadu-Gadu na Windows PhoneGadu-Gadu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. GG to jeden z najpopularniejszych w Polsce komunikatorów internetowych. Oczywiście, nie mogło zabraknąć jego wersji na telefony z Windows Phone. Mobilne GG oferuje niemal te same funkcje, co jego komputerowa wersja. Dostajemy więc listę kontaktów, możliwość czatowania ze znajomymi, a nawet grania z nimi w specjalne gierki. Poza tym, aplikacja pozwala na wysyłanie zdjęć i ubarwianie konwersacji za pomocą zabawnych emotikonów.

Pobierz GG na Windows Phone

Wyżej wymienione aplikacje, to oczywiście nie wszystko, co polscy deweloperzy mają do zaoferowania użytkownikom smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Co jednak bardzo istotne, zarówno GG, Yanosik, TVN Meteo, Listonic czy Onet News zadziałają nie tylko na urządzeniach z Windows Phone 8, ale również na starszych modelach z Windows Phone 7,5. Nic, tylko pobierać i testować.

Powiązane artykuły:

Również może Cię zainteresować