Reklama

Tips & Tricks

Jak zmienić wyszukiwarkę w przeglądarce Firefox

Jak zmienić wyszukiwarkę w przeglądarce Firefox
Fabrizio Ferri-Benedetti

Fabrizio Ferri-Benedetti

  • Zaktualizowany:

Pewnego dnia budzisz się i odkrywasz, że w Mozilla Firefox domyślną wyszukiwarką zamiast Google jest Yahoo! Można to na szczęście łatwo zmienić.

Przeglądarki internetowe konkurują ze sobą i stosowane wyszukiwarki to jedna z ich broni. Firefox ostatnio postanowił zmienić Google na Yahoo jako domyślną wyszukiwarkę. Jednak użytkownicy mogą to edytować i przywrócić poprzedni stan rzeczy.

Poniżej radzimy, jak tego dokonać.

1. Zlokalizuj pasek wyszukiwania w Firefoxie

W pasku nawigacyjnym Firefox mamy dwa panele: pasek adresu oraz pasek wyszukiwania. To na pasku wyszukiwania widzimy, z jakiej wyszukiwarki aktualnie korzystamy.

Ikona w pasku wyszukiwania podpowiada, że domyślna wyszukiwarka to Yahoo!

2. Naciśnij strzałkę obok ikony wyszukiwarki

Klikając strzałkę obok ikony wyszukiwarki. Wyświetli się lista dostępnych wyszukiwarek.

3. Wybierz wyszukiwarkę, której chcesz używać domyślnie

Kliknij wyszukiwarkę, którą chcesz używać jako domyślnej (także w pasku adresu).

4. Zarządzaj wyszukiwarkami (opcjonalnie)

Być może chcesz usunąć przeglądarkę lub zmienić ich kolejność w menu. W tym przypadku wróć do menu ze strzałki i wybierz opcję Zarządzaj wyszukiwarkami…

W tym oknie można usuwać przeglądarki lub przenosić je z miejsca na miejsce. A jeśli mamy bałagan, możemy przywrócić ustawienia domyślne.

Dodawanie nowych wyszukiwarek

Aby dodać wyszukiwarkę do Firefoxa, mamy dwie opcję. Pierwszą z nich jest wejście na oficjalną stronę Firefox i przejrzenie w dodatkach kategorii wyszukiwarki. Następnie należy kliknąć link wybranej wyszukiwarki, a ta zostanie dodana do naszej przeglądarki.

Druga opcja to odwiedzenie stronę wyszukiwarki, którą chcemy dodać, kliknięcie strzałki z kroku 2 i wybranie opcji Dodaj „nazwa wyszukiwarki”. Niestety, nie wszystkie wyszukiwarki obsługują tę opcję.

Jak widzisz, zmiana domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce Mozilla Firefox nie jest trudnym zadaniem. Personalizacja tego aspektu przeglądania internetu może znacząco zwiększyć efektywność naszego surfowania po sieci.

Zobacz także:

Firefox Hello WebRTC: nowy czat wideo alternatywą dla Skype’a

Analiza Softonic: Ranking przeglądarek internetowych Chrome, Firefox, Internet Explorer i Opera (lipiec 2014)

Fabrizio Ferri-Benedetti

Fabrizio Ferri-Benedetti

Editorial Guidelines