Reklama

Tips & Tricks

Jak zagrać za darmo w Minecrafta na PC

Fabrizio Ferri-Benedetti

Opublikowany

Minecraft to od jakiegoś czasu jedna z najpopularniejszych gier. Niestety, Minecraft na komputery PC nie jest darmowy. Aby w pełni cieszyć się możliwościami gry, trzeba wykupić płatne konto. Co zrobić, jeśli nie masz pewności, że Minecraft to gra dla Ciebie, a wersja demo ci nie wystarcza, albo masz już konto i nie chcesz się nim dzielić z młodszym rodzeństwem.

Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być wykupienie konta. Jednak budżet domowy to delikatna sprawa i warto przetestować alternatywne opcje, zanim wyda się własne pieniądze lub przekona do tego rodziców. Zwłaszcza gdy nie mamy pewności, że gra spodoba się nam lub rodzeństwu.

Jak zagrać za darmo w Minecrafta na PC

Mając to wszystko na uwadze, można zastosować jedno z trzech rozwiązań jakie przychodzą nam do głowy. Może któreś z nich posłuży za rozwiązanie dla Ciebie lub twojego rodzeństwa.

1. Zagraj w oficjalne demo Minecrafta (bez limitów)

Na chwilę obecną, Minecraft posiada swoje demo, które możesz pobrać po stworzeniu konta na oficjalnej stronie gry. Takie demo pozwoli ci na grę przez niemal dwie godziny, w jednym świecie, a także na skorzystanie z trybu survival. Jednak po dwóch godzinach, demo przestanie działać.

Jeśli nie masz wykupionego konta, możesz zagrać tylko w demo

Istnieje jednak prosta sztuczka, abyś mógł grać dłużej. Otwórz Eksploratora Windows, wejdź do folderu %AppData% a następnie naciskając Enter, przejdź przez foldery Roaming/.minecraft/saves/Demo_World i skasuj pliki level.dat y level.dat_old. Na koniec otwórz ponownie demo gry.

Skasuj te dwa pliki, by móc grać w demo do woli

2. Graj w Minecrafta Classic w przeglądarce

Początkowo, w Minecrafta można było zagrać w przeglądarce. Wczesnym wersjom, brakuje sporej ilości obiektów oraz stworzeń, które dołączyły w późniejszych aktualizacjach. Można jednak pograć w podstawową wersję gry.

Minecraft Classic wymaga do prawidłowego działania, zainstalowanego środowiska Java w przeglądarce

Nadal możesz więc zagrać w darmową wersję, klikając w ten link. Wersja Classic nie pozwala jednak na zapisanie gry, ale posiada wszystko co istotne ze starego Minecrafta.

3. Zagraj w starsze wersje Minecrafta (w tym w wersje beta)

Nowy plik startowy gry, pozwala na uruchomienie starszej wersji Minecrafta, nawet jeśli nie zapłaciłeś za grę. Aby to zrobić, wystarczy stworzyć nowy profil i zezwolić na użycie wersji “Alpha” oraz “Beta” Minecrafta.

W oknie Use version wybierz jedną ze starszych wersji (rekomendujemy old_beta b1.6.4), zapisz zmiany w profilu, a następnie naciśnij przycisk Play Demo. Po włączeniu gry, zauważysz, iż nie jest to demo, tylko pełna gra w starszej wersji.

Tak, możesz grać w Minecrafta przez całe lata, nie wydając nawet grosza

Jeśli naprawdę lubisz grać, najlepszym sposobem jest wykupienie pełnej wersji

Jeśli Minecraft Ci się podoba i chcesz korzystać z gry bez ograniczeń, warto wykupić konto. Po pierwsze wesprze to twórców gry i pozwoli im jeszcze bardziej ulepszać swój produkt. Do tego otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji i nie będziesz mógł zagłębić się w świat Minecrafta bez ograniczeń.

Powiązane artykuły:

Jak zainstalować mody w Minecraftcie? Oto najłatwiejsza metoda8 najlepszych modów do Minecrafta, które można zainstalować od razu

Powiązane programy:

Pobierz Minceraft
Pobierz Minecraft by Zyczu

Również może Cię zainteresować