Jak wyłączyć przycisk Caps Lock na klawiaturze Twojego peceta?

Caps Lock czyli capital lettersWczoraj, jeden z naszych użytkowników (Przemek – dzięki za inspirację do wpisu!) zadał nam na Facebooku jedno, ale za to bardzo konkretne pytanie. Jak usunąć klawisz Caps Lock z klawiatury? Oczywiście, eliminacja fizyczna nie jest jedynym rozwiązaniem 🙂 Jeśli chcesz zobaczyć jak w prosty sposób pozbyć się irytującej opcji jednego z klawiszy klawiatury – zajrzyj do postu!
Na początku muszę zaznaczyć, że aby to zrobić trzeba wprowadzić zmiany w rejestrze systemu. Jeśli nie czujesz się najlepiej w obsłudze komputera, lub tym bardziej nie wiesz co to rejestr systemu Windows – daruj sobie, nie warto z tym narzędziem igrać!

Jeśli decydujesz się na zablokowanie Caps Locka, użyj skrótu klawiszowego Windows+R, aby przywołać okno uruchamiania. Tam wpisz Regedit i wciśnij Enter.

Edytor rejestru w Windows

W rejestrze przejdź do wpisu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout

i w oknie po prawej stronie stwórz wpis z wartością binarną.

Regedit - wartość binarna

Nazwij ją Scancode Map, a w treści wpisz następujący ciąg cyfr:

00 00 00 00 00 00 00 00 02 00 00 00 00 00 3a 00 00 00 00 00

Po wpisaniu ich, powinniście zobaczyć to w mniej więcej ten sposób:

Windows bez Capslocka

Teraz wystarczy kliknąć OK, oraz zrestartować system. Klawisz Caps Lock nie nie będzie was już więcej męczył! Żeby włączyć go z powrotem wystarczy odnaleźć wpis, który przed chwilą stworzyliście i go usunąć.

Znacie lepsze, szybsze lub mniej skomplikowane sposoby? Chętnie wypróbuję! 🙂

Wczytywanie komentarzy