Jak stworzyć animowane GIFy z kotami na Facebooka, Twittera i fora – część 1

Jak stworzyć animowane GIFy z kotami na Facebooka, Twittera i fora – część 1

Koty cieszą oczy nie tylko swoich właścicieli, ale też wszystkich ich znajomych w serwisach społecznościowych. Od lat nieprzerwanie w internecie furorę robią wszelkie zdjęcia i animacje z kotami w roli głównej. Koty dostarczają wielu zabawnych momentów, które uwieczniamy na filmikach. Można je przerobić w łatwy sposób na animowane pliki GIF. My pokazujemy jak to zrobić.

W naszej mini serii artykułów prezentujemy praktyczny poradnik, jak przekształcić pliki wideo w animowane pliki GIF przy pomocy komputera PC z systemem Windows, komputerów Apple Mac z OS X oraz strony internetowej. Tak stworzone pliki GIF można użyć na Twitterze, Facebooku, na forach, w swoich awatarach lub innych miejscach w sieci.

W ramach przygotowań do stworzenia takiego pliku musimy zgrać nasz filmik ze smartfona, aparatu lub kamery. Po przeniesieniu go do komputera warto podejrzeć go przy pomocy któregoś z odtwarzaczy wideo, my polecamy VLC. W programie tym należy ustalić, który fragment ma zostać przerobiony na plik GIF. Po tych przygotowaniach możemy przejść do konwersji.

Kocie GIFy stworzone w systemie Windows

GIF: kot i pies

  1. Pobierz i zainstaluj Free Video to GIF Converter.
  2. Wybierz Browse Video i załaduj swój film z kotami.
  3. Określ początek i koniec animacji ustalając wartości w polach FromTo.
  4. Określ rozmiar eksportowanego pliku GIF. Pamiętaj, że rozdzielczość i długość mają wpływ na jego rozmiar. W przypadku awatarów rozdzielczość powinna wynosić 100×100 pikseli.
  5. Określ, ile klatek ma być wyświetlanych na sekundę.
  6. W następnym kroku można ręcznie dostosować niektóre elementy animacji. Gdy projekt jest gotowy należy zakończyć konwersję klikając Make GIF. Gotowe!

Free Video to GIF Converter

Aplikacja Free Video to GIF Converter nie zawiera własnego podglądu

Pobierz Free Video to GIF Converter

Podsumowanie: Wiele sposobów na słodkie animacje

Konwersja filmu z kotem na animację GIF nie jest czymś niezwykle trudnym. Można to wykonać łatwo zarówno na systemach Windows, komputerach Mac oraz poprzez aplikację internetową. Wystarczy parę kroków, aby stworzyć uroczego GIFa.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji